Vytisknout tuto stránku

eVýpůjčky (Palmknihy.cz)

Městská knihovna v Přerově ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz umožňuje svým uživatelům půjčování elektronických knih a řadí se tak mezi ostatní knihovny v republice, které tuto službu svým čtenářům poskytují. Propojením našeho on-line katalogu Tritius s katalogem Palmknihy.cz získají naši uživatelé k dispozici možnost zapůjčit si tisíce titulů e-knih, a to včetně novinek a bestsellerů.

Palmknihy

Dřívější portál eReading se sloučil s Palmknihami, vy však o nic nepřicházíte! Své e-knihy, kredity a seznam přání pouze nyní naleznete na Palmknihy.cz. Pro přihlášení použijte svůj e-mail a heslo z eReading.cz. Pokud máte založený účet na Palmknihách i na eReadingu pod různými e-maily, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše účty budou spojeny.

Jaké jsou základní parametry půjčování e-knih prostřednictvím eVýpůjčky?

 • Všechny e-knihy pro eVýpůjčky z portálu Palmknihy.cz jsou dostupné z knihovního on-line katalogu Tritius (seznam dostupných knih pro eVýpůjčky).
 • Služba půjčování e-knih je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a je poskytována zdarma.
 • E-knihy z eVýpůjček jsou dostupné pouze pro čtečky eReading.cz 4 Touch LightC-TECH Lexis (EBR-61), Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime a na chytrých mobilních telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz (Android, iOS).
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahují se proto na ni žádné sankční poplatky z prodlení, vypůjčená e-kniha sama zmizí z vašeho čtecího zařízení.
 • Současně si je možné vypůjčit maximálně 3 tituly.
 • Kromě možnosti eVýpůjčky byly některé záznamy knih v našem katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku nebo obsah daného titulu ve formátu PDF.

Logo eReading.cz

Co je třeba před realizaci eVýpůjčky?

 1. Musíte být registrovaným uživatelem Městské knihovny v Přerově a mít platnou čtenářskou registraci.
 2. Ve svém uživatelském kontě v knihovně musíte mít zadaný platný e-mail. Ten můžete zadat u pracovnice knihovny přímo u pultu v půjčovně nebo si jej sami vložit přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Tritius.
 3. Jako přihlašovací údaje použijte vaše čtenářské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a heslo, které se skládá z prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si heslo již sami nezměnili.
 4. Na portále Palmknihy.cz musíte mít účet se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v naší knihovně.

Jak si půjčit e-knihu?

 1. Základní a nutnou podmínkou pro realizaci eVýpůjček je platná registrace v Městské knihovně v Přerově a na portále Palmknihy.cz (viz postup uvedený výše) vč. platné e-mailové adresy.
 2. Musíte být přihlášeni ke svému čtenářskému kontu v on-line katalogu Tritius prostřednictvím svého čtenářského čísla a PIN.e-výpůjčky
 3. Tituly, které lze půjčit jako eVýpůjčku, naleznete v přehledu dostupných knih pro eVýpůjčky (menu Odkazy na hlavní obrazovce on-line katalogu Tritius).
  e-výpůjčky
 4. Každý titul, který lze půjčit jako eVýpůjčku, má v detailu svého záznamu možnost volby “Půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni ke svému uživatelskému kontu.
  e-výpůjčky
 5. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví obrazovka, kde je nutné potvrdit souhlas s podmínkami eVýpůjčky.e-výpůjčky
 6. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena ke stažení na serveru Palmknihy.cz. Na vaši platnou e-mailovou adresu vám bude doručena informační zpráva s údaji o výpůjčce.e-výpůjčky
 7. Úspěšné dokončení operace.

e-výpůjčky

 1. Na váš e-mail bude doručena potvrzovací zpráva o eVýpůjčce.

e-výpůjčky

 1. Nyní je třeba přejít na Palmknihy.cz do sekce eVýpůjčky, kde je eVýpůjčka k dispozici.

e-výpůjčky

 1. Detail informace o realizovaných eVypůjčkách v kontě uživatele.

e-výpůjčky

Jak číst e-knihu z eVýpůjčky?

 1. Stáhněte si aplikaci eReading do svého čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. 

  stažení aplikace eReading aplikace eReading
 2. Po instalaci a spuštění aplikace vyplňte přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.cz. přihlašovací údaje

 3. Zobrazí se obsah záložky MÍSTNÍ, který bude zpočátku prázdný. V záložce ONLINE se objeví vypůjčená e-kniha, kterou je nutné po kliknutí na obálku stáhnout do zařízení. Při tomto kroku je nezbytné připojení k internetu.

  záložka "místní" prázdnázáložka "online"dotaz ke stažení
 4. Stažená e-kniha se nejprve zobrazí v záložce ONLINE spolu s datem, do něhož máte e-knihu vypůjčenou. Kliknutím na obálku se přesune do záložky MÍSTNÍ, kde je připravena ke čtení ve vašem zařízení i bez připojení k internetu.

  staženo "online" staženo "místní"
 5. Kliknutím na obálku e-knihy se kniha otevře a můžete začíst číst.

  stažená e-kniha

Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno pátek, 22 květen 2020 09:19