Vytisknout tuto stránku

Rodinná registrace

Jeden poplatek a až 6 samostatných průkazů k využívání služeb Městské knihovny v Přerově.

Co je potřeba k jejich získání?

Určit hlavního člena rodinné registrace staršího 18 let, dostavit se společně s ostatními členy na některé z našich pracovišť nebo pobočku ve městě popř. v místních částech Přerova, vyplnít registrační přihlášku a zaplatit poplatek dle Ceníku.

Jaké jsou podmínky?

Jedinou podmínkou pro získání rodinné registrace je stejná adresa trvalého bydliště všech členů, kterou prokážete občanským průkazem, studentským průkazem, žákovskou knížkou nebo jiným dokladem.

Co získám?

Celkem až 6 samostatných průkazů a úsporu finančních prostředků za individuální registrace. Již 2 členové rodinné registrace mohou přinést úsporu za individuální registrační poplatky.

Jsou všechny samostatné registrační průkazy rovnocenné?

Ano, všichni držitelé svých individuálních průkazů mají v rámci rodinné registrace stejná práva a možnosti, ale také povinnosti. Každý člen rodinné registrace si může na svůj průkaz půjčovat všechny knihovní dokumenty (půjčení některých knihovních dokumentů je vázáno na určitý věk), provádět vlastní rezervace a objednávky, ale také si každý sám zodpovídá za včasné vracení nebo prodlužování svých výpůjček a placení případných sankčních poplatků za jejich pozdní vrácení nebo ztrátu. Každý člen rodinné registrace je automaticky 5 dnů před koncem výpůjční doby upozorněn na blížící se konec výpůjční doby, aby měl možnost své výpůjčky včas vrátil nebo si je prodloužil. Tyto informace jsou zasílány bezplatně na e-mailové adresy, které uvedli jednotliví členové rodinné registrace při vyplňování svých přihlášek.

Jak dlouho rodinná registrace platí?

Rodinná registrace platí 365 dní od data zaplacení registračního poplatku. Všechny průkazy členů rodinné registrace mají stejnou dobu platnosti jako průkaz hlavního člena rodinné registrace, i když se ostatní členové k registraci připojili až v průběhu její platnosti. To znamená, že má-li registrace hlavního člena platnost např. do 20.12.2018, budou mít stejnou dobu platnosti i registrace ostatních členů, a to i v případě, že byli do rodinné registrace přidáni později.

 

Rodinná registrace

Naposledy změněno sobota, 07 leden 2017 23:35