UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Setkání s fantastikou
neděle, 18. květen 2014
FantasyMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na literární besedu pořádanou v rámci spolupráce s polskou knihovnou v Kędzierzyn-Koźle na mezinárodním polsko-českém projektu „Fantastycznie z literaturą. Integracja poprzez słowo / Fantasticky s literaturou. Sbližování prostřednictvím slova”. Na besedě se budete moci setkat s legendou české fantastiky Jiřím Walkerem Procházkou a se spisovatelkou Františkou Vrbenskou, jejíž celoživotní tvorba představuje pro žánr fantasy obrovský přínos.
Celý článek...
 
Práce s kyvadlem
pátek, 16. květen 2014

Práce s kyvadlemMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na další přednášku cyklu s názvem Vím už, co nevím?, kterým bude návštěvníky provázet Ing. Miroslav Šmída. Na jednotlivých besedách se s panem Šmídou dotkneme řady velice zajímavých a diskutabilních témat, na která nahlédneme z netradičních úhlů pohledu.

Šestá přednáška cyklu bude opět pokračovat dalším prohloubením relaxace, a to třetím pocitem – vnímáním srdce. Poté se krátce dotkneme minulého tématu spánkových režimů mozku a následně si vyzkoušíme diagnostiku pomocí siderického kyvadla. Zjistíme, zda jsme schopni využít tento telegraf k vlastnímu podvědomí. Doporučujeme přinést si vlastní, středně těžký přívěsek na řetízku či provázku (např. kamínek nebo prsten, ale postačí i obyčejná matice na niti).

Celý článek...
 
Kulturní akademie knihovny - KVĚTEN 2014
pátek, 16. květen 2014

SeniorMěstská knihovna v Přerově zve všechny aktivní seniory na další setkání v rámci Kulturní akademie knihovny, na kterém si v květnu připomeneme 90. výročí úmrtí pražského, německy píšícího spisovatele Franze Kafky. Tento autor židovského původu se stal díky své existencionálně laděné tvorbě jednou z literárně nejvlivnějších osobností 20. století. Za jeho stěžejní díla jsou všeobecně považovány knihy jako Proces, Amerika, Zámek nebo Proměna.

Celý článek...
 
Cyklická žena
pátek, 02. květen 2014

Cyklická ženaMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na přednášku Mgr. Evy Beťákové na téma Cyklická žena. Každá žena bez ohledu na to, kolik jí je let a jestli fyzicky menstruuje nebo ne, je ovlivňována hladinami svých hormonů, které se v průběhu menstruačního cyklu a života mění.

Celý článek...
 
Výstava FANTASY ART
pondělí, 05. květen 2014
FANTASY ARTMěstská knihovna v Přerově pořádá od 13. 5. 2014 jedinečnou výstavu fantasy kreseb českého malíře a ilustrátora Jana Patrika Krásného.
 
Výstava FANTASY ART se koná v rámci společného polsko-českého projektu Městské knihovny v Přerově s polskou knihovnou v Kędzierzyn-Koźle „Fantastycznie z literaturą. Integracja poprzez słowo / Fantasticky s literaturou. Sbližování prostřednictvím slova”
Celý článek...
 
Knižní novinky
středa, 07. květen 2014

Kniha Upozorňujeme návštěvníky a čtenáře, že v půjčovně pro dospělé jsou k dispozici nové knihy. Krátké anotace některých z nich můžete najít na této www stránce nebo si můžete jejich seznam stáhnout ve formátu PDF (Adobe Reader), DOC (MS Word) nebo ODT (LibreOffice/OpenOffice).

Těšíme se na Vaší návštěvu.

 
Velikonoční tvoření v knihovně
středa, 07. květen 2014
Jarní vazbaZelený čtvrtek 17. dubna 2014 se nesl v Městské knihovně v Přerově v tvořivém duchu. Na programu totiž byla výroba velikonoční dekorace v doprovodu floristky Kristýny Janáčkové, která naši knihovnu navštívila už dříve, a to na konci loňského roku, kdy jsme si společně s ní vytvořili krásné vánoční svícny. Tentokrát přišla na řadu tvorba jednoduché, přesto velmi nápadité a vkusné vazby vhodné nejen na sváteční stůl.
Celý článek...
 
Fáze činnosti mozku
pondělí, 05. květen 2014

Přednáška - Ing. ŠmídaMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na další přednášku cyklu s názvem Vím už, co nevím?, kterým bude návštěvníky provázet Ing. Miroslav Šmída. Na jednotlivých besedách se s panem Šmídou dotkneme řady velice zajímavých a diskutabilních témat, na která nahlédneme z netradičních úhlů pohledu.

Pátá přednáška začne prohloubením relaxace, a to druhým pocitem teplého těla. Poté si povykládáme o pracovních režimech mozku a o jejich možnostech vědomého využívání v náš prospěch. Prostor bude i na dotazy a následné odpovědi.

Celý článek...
 
Květnové události v historii přerovské knihovny
úterý, 06. květen 2014

KnihovnaRok 2014 je dalším významným mezníkem v životě přerovské knihovny. Právě letos totiž přerovská knihovna oslaví již 95 let od svého vzniku v poválečném roce 1919. Při této příležitosti přinášíme na našich www stránkách zajímavé informace z dlouholetého života knihovny, která za celou tu dobu, po kterou poskytuje služby svým uživatelům, prošla mnohými a výraznými proměnami.

Celý článek...
 
Květnová tvořivá dílna
pondělí, 05. květen 2014

Tvořivá dílnaPřemýšlíte, čím udělat v neděli 11. května na Den matek radost své mamince? Navštivte proto naši tradiční tvořivou dílnu, zapojte své šikovné ruce a vlastnoručně jí vyrobte originální tulipán a krásné přání, které ji určitě potěší.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 90 z 943
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.