UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 20. březen 2014

Poker Texas Hold’em

ObálkaPro mnoho lidí zůstává poker, a zejména jeho populární verze Texas Hold’em, velkou neznámou. Částečně je to způsobeno tím, že pro začátečníky je těžké najít potřebné informace, aby se naučili poker hrát. Většina příruček totiž počítá s tím, že čtenář už nějaké základní znalosti má. V této poutavé a názorné knize se začíná skutečně od začátku. Vysvětlíme si hodnotu karet i žetonů, typickou terminologii, fáze hry, pozice u stolu, výpočet pravděpodobnosti, způsoby, jak určit vítěze, a mnoho dalšího. Začátečník zde tedy nalezne všechny potřebné informace, aby se krok za krokem naučil a postupně dobře ovládl základy hry, vyzkoušel různé strategie, zhodnotil společné karty a podobně. Tato kniha vám otevře dveře k mnoha hodinám zábavné hry.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

ALLSTON  Aaron
Star Wars. X-Wing. Železná pěst

ObálkaJsou údernou zbraní povstalecké Aliance – rychlí, stateční a smrtelně nebezpeční. Pro tyto stíhače v X-Winzích není žádný úkol příliš nebezpečný nebo nečestný. Nyní musejí dokázat nemožné: přesvědčit mocného vojenského diktátora, že jsou jeho spojenci, a poté mu překazit plány s jeho superdestruktorem Železnou pěstí. Pokud by se Zsinj spojil s Impériem, mohlo by to zvrátit průběh války v neprospěch Rebelů. Úkolem eskadry Wraith je proniknout do diktátorovy flotily a odhalit jeho pečlivě utajované plány. Chtějí-li Zsinje přesvědčit, musejí se vydávat za piráty a obstát pod drobnohledem imperiálních hlídek. Pokud přežijí i tohle, čeká je ještě jedna poslední zkouška – sebevražedná mise pro Zsinje. Dokáží zkouškou projít a oklamat Zsinje? Nebo to bude znamenat konec eskadry Wraith?
 
čtvrtek, 20. březen 2014

KALLENTOFT  Mons
Food junkie = posedlý jídlem : příběh gastrozávisláka

ObálkaAutobiograficky laděný příběh na pomezí beletrie a literatury faktu o autorově vášni číslo jedna: jídle a gastronomii. Tato záliba ho dokonce přivedla mezi členy poroty, která vybírá padesátku nejlepších restaurací na světě. V knize sledujeme autorovu nadšenou a posedlou honbu za nejzajímavějšími kulinářskými zážitky od pouličních stánků v Bangkoku až po nejvyhledávanější restaurace v New Yorku. Kniha se postupně stává i milostným románem, vyprávěním o přežití a o hledání domova a pevného bodu v životě. Zaujme každého, komu připadá jídlo zajímavé a kdo chce nahlédnout do zákulisí nejlepších světových restaurací. Je to příběh člověka milujícího jídlo a gastronomii.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

GALBRAITH  Robert
Volání kukačky

ObálkaKdyž se slavná topmodelka zřítí ze zasněženého balkonu v luxusní londýnské čtvrti Mayfair, vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. S tím se ale nehodlá smířit její bratr a najme si soukromého detektiva, aby její smrt znovu prošetřil. Cormoran Strike je bývalý voják – což ho poznamenalo na těle i na duši – a právě prochází složitou životní situací. Nový případ ho může uchránit před hrozícím krachem, čím hlouběji však proniká do komplikovaného světa, v němž mladá modelka žila, tím temnější věci vyplouvají na povrch a sám Strike se ocitá v ohrožení. Napínavá a rafinovaně vystavěná zápletka čtenáři přibližuje atmosféru současného Londýna – ospalý poklid ulic v rezidenční čtvrti Mayfair, omšelé kouzlo zapadlých hospod v East Endu i čilý ruch v Soho. Cormoran Strike se poprvé představuje v oceňovaném detektivním románu od Roberta Galbraitha, což je pseudonym J.K. Rowlingové.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

HAMILTONOVÁ  Amanda
Jez, posti se, hubni

ObálkaJíme čím dál víc a méně se pohybujeme. Zkonzumované jídlo je energeticky bohatší než dřív, dopřáváme si ho častěji a ve větších porcích. Přidá-li se stále pohodlnější životní styl, máme zaděláno na nadváhu a pokulhávající zdraví. Nadbytečné kilogramy jsou hlavním rizikovým faktorem vážných a mnohdy smrtelných onemocnění, jakými jsou cukrovka, srdeční choroby a rakovina. A škody napáchané na duševním zdraví – pošramocené sebevědomí, krach osobních vztahů a zmařená ctižádost – jsou neméně pustošivé. A jaké je řešení? Nežádejme odpověď od lékařů, ministerstva zdravotnictví nebo potravinářského průmyslu, i když na tomto jevu mají obrovský podíl. Odpovědnost si nese každý sám, ale kde začít? Autorka vytvořila metodu díky níž obnovíte kontakt se svým tělem, rozumně omezíte příjem potravy, zvýšíte svou životní energii, budete aktivnější, zdravější a spokojenější. S přispěním občasného půstu, ovocných a zeleninových šťáv i lahodných pokrmů na vlastní kůži zažijete rychlý a trvalý úbytek hmotnosti – za pouhých šest týdnů zhubnete o jednu konfekční velikost a zbavíte se vzdorujícího tuku.
 
úterý, 11. březen 2014

BRANNAN  J.T.
Původ

ObálkaTajemství původu člověka zůstávalo po tisíciletí skryto. Teď hrozí, že jeho prozrazení povede k záhubě celého lidstva. Vědkyně NASA Lynn Edwardsová a její tým objeví v Antarktidě zmrzlé tělo – je staré patrně čtyřicet tisíc let, avšak oděné v moderním oblečení, a podle všeho je lidské. Nebo ne? Než o něm stihnou zjistit víc, někdo spáchá na výpravu atentát, jen Lynn vyvázne jako zázrakem živá. A odhodlaná zjistit pravdu – o obrazcích v Nazce, o Oblasti 51, o Atlantidě. A o tom, kdo žil na Zemi před námi a nepřestal po ní toužit. Poutavý, originální a napínavý konspirační sci-fi thriller vás nenechá ani na chvíli vydechnout.
 
úterý, 11. březen 2014

SMITH  Claire Bidwell
Plavat se žraloky

ObálkaUpřímná zpověď o překonání smutku a osamění. Když rodičům Claire Bidwellové s několikaměsíčním odstupem diagnostikují rakovinu, je jí teprve čtrnáct let. Claire studuje první ročník vysoké školy, když maminka začíná chřadnout, a uvědomuje si, že o ni brzy přijde. Oporu hledá ve všem – v mužích,  alkoholu, cestování, anonymitě velkoměst. Ať udělá cokoliv, na bedrech nese tíhu světa, ve kterém se cítí osamělá. Jejími skutečnými společníky se stanou slova – knihy, deníky, dopisy, rodinné příběhy. Osamělost a zármutek však netrápí jen ji, ale i jejího stárnoucího otce, který se snaží podniknout ještě poslední cestu ve svém životě. Claire se s ním jako začínající novinářka vydá do bývalého Československa, aby mu pomohla pátrat po jeho minulosti, kdy za druhé světové války sloužil u amerického letectva. Po letech se společně vydávají na místo, kde byl na podzim roku 1944 sestřelen: do moravských Troubek, ve kterých je dnes památník k uctění padlých amerických vojáků.Cesta se stává návratem do rodiny a otcovské náruče a Claire dochází k poznání, že smyslem jejího života je rodina, její vlastní rodina, její budoucí rodina.
 
úterý, 11. březen 2014

PEŠEK  Miloš, NOVOTNÝ  Petr
Zachraň svůj život : principy nemocí a uzdravování

ObálkaAutoři považují nemoc nejen za jev biologický, ale i za jev sociální, neboť na ni pohlížejí jako na nepříznivý důsledek nepřiměřené konfrontace člověka s okolním světem. Terapii těžkých a nebezpečných nemocí právě proto koncipují v souvislostech, které nemají v České republice obdoby. Přímo v klinické praxi stanovují u týchž nemocných dvě rozličné diagnózy a přistupují ke dvěma druhům terapie. Na jedné straně stojí klasická diagnostika a terapie v pojetí profesora medicíny, onkologa a přednosty kliniky. Klinický psycholog na straně druhé odhaluje sociální, seberealizační a vztahové problémy pacientů a zasahuje psychoterapeuticky. Oba specialisté dospívají k překvapujícímu závěru: zjevování nebezpečných nemocí souvisí významně s předchozími silnými či dlouhotrvajícími stresy, jichž si nemocní povětšinou nebývají vědomi. Úspěšný únik z nemoci pak závisí nejen na aktivním přístupu pacienta ke klasické léčbě, ale také na sociálních, vztahových a emočních korekcích, k nimž přikročí. Strhující publikace o psychosomatické medicíně obsahuje příběhy vážně nemocných, návody k samostatným léčebným praktikám i svědectví pacientů, kteří si svou aktivitou zachránili život. Zdravým, nemocným i lékařům nabízí četné informace z dosud nevyužívaných terapeutických cest.
 
úterý, 11. březen 2014

BUZAN  Tony
Trénink paměti : jak si zapamatovat vše, co chcete

ObálkaJsme schopni myslet rychleji, bystřeji a zapamatovat si mnohem více, než jsme si kdy mysleli. Naše paměť má úžasný potenciál, jde jen o to, jak jej co nejlépe využít. Zapamatovat si balíček 52 karet za 22 vteřin? Žádný problém. Tony Buzan, autor světových bestsellerů na téma mozek a učení, ve své další knize odhaluje fantastické možnosti lidské mysli a nabízí revoluční techniky, jak si zapamatovat, cokoli chcete či potřebujete. Díky zlepšení paměti zároveň můžete zvyšovat své IQ, rozvíjet představivost a kreativitu, a dosáhnout tak většího úspěchu ve všech oblastech života.
 
úterý, 11. březen 2014

DAVOUZE  Marta
Dům v Bretani

ObálkaHumorná knížka Dům v Bretani zachycuje barvité příběhy autorky poté, co začala žít ve Francii. Do té doby typická Pražačka se v poměrně pokročilém věku musela přizpůsobit naprosto odlišnému životnímu stylu v prostředí bretaňského venkova. Stala se trochu námořnicí, trochu farmářkou, trochu hoteliérkou, to všechno zprvu bez znalosti francouzského jazyka, což samo o sobě přinášelo nejednu komickou situaci. Autorčin zápas s domem, v němž se většina příběhů odehrává, nespočíval jenom v obtížné renovaci starobylých ruin, ale rovněž v nalezení jeho kulturního smyslu. Knížka obsahuje také několik úsměvných zážitků z cest. Pokaždé ale končí uspokojením z návratu do toho domu, autorčina druhého domova, v němž žije svůj „druhý život“.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1733
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.