UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 24. říjen 2013
KOVAŘÍK  Jiří
Slavkov 1805

ObálkaNový pohled na tažení roku 1805 s bitvami u Wertingenu, Haslachu, Elchingenu a Ulmu, Kutuzovovým ústupem po Dunaji, bitvami u Dürnsteinu a Schöngrabernu, válkou v Itálii a triumfálním francouzským vítězstvím nad rusko-rakouskou armádou v Bitvě tří císařů 2. prosince 1805 u Slavkova, kterou zná svět pod německým jménem Austerlitz. Proč car Alexandr nenáviděl Napoleona? Jak probíhala válka se 3. protifrancouzskou koalicí a kdo ji vyvolal? Jaké stíny přineslo proslulé slavkovské slunce?

 
čtvrtek, 24. říjen 2013
VIRTUE  Doreen
Mořské panny : kouzelný podvodní svět mořských lidí

ObálkaMořské panny jsou mocné a půvabné obyvatelky vod, které nás mohou mnohému naučit o našem spojení s hvězdným systémem Sirius, s velrybami a delfíny, ale mohou nás také poučit o budoucnosti naší planety. Ve svém nejnovějším  příspěvku do své série bestsellerů 101, mezi které patří Andělé, Víly a Archandělé, nám autorka představuje fascinující historii mořských panen a mořských mužů již od doby bájné Atlantidy i z období ještě staršího. Dočtete se o skutečných zkušenostech lidí, které mají s mořskými pannami, a dozvíte se o andělském království mořských panen na zemi. Kniha je úžasným průvodcem pro každého, koho tento kouzelný podvodní svět fascinuje.

 
čtvrtek, 24. říjen 2013
AHMEDOVÁ  Qanta A.
V zemi neviditelných žen : putování lékařky po Saúdskoarabském království

ObálkaRozhodnutí, která vám změní celý život, jsou často ta nejimpulzivnější. Když Qantě Ahmedové, mladé britské muslimské lékařce, odmítli udělit vízum pro další pobyt ve Spojených státech amerických, stala se vyhnankyní na cestách. Na základě nabídky, již nečekaně dostala, se rozhodla přijmout práci v Saúdské Arábii. Nabízelo se jí nejen nové zaměstnání, ale také šance prožít dobrodružství v exotické zemi, o které se domnívala, že do ní jako muslimka dobře zapadne a snadno porozumí tamnímu životu. Realita však byla naprosto odlišná. Saúdskoarabské království je uzavřený zvláštní svět, země nepředstavitelných kontrastů. Autorka se zde setkávala s odmítáním a opovržením na místech, kde očekávala přátelské přijetí, ale nacházela i humor, upřímnost, oddanost a lásku. Pro Qantu Ahmedovou je Saúdská Arábie především zemí nových možností. Tady objevila, co to znamená se vnitřně přerodit a najít nové já v zemi neviditelných žen

 
čtvrtek, 24. říjen 2013
BARTOSCH EDSTRÖMOVÁ  Carin
Furioso

ObálkaŽenské smyčcové kvarteto Furioso odjíždí na odlehlý švédský ostrov. Hudebnice tu chtějí v klidu nahrát nové album. První houslistka Louise Armstahlová, která kvarteto zároveň vede, si však zraní ruku a nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodně požádat svého dlouholetého přítele, světově proslulého houslistu Raoula Liebeskinda, který žije v New Yorku, aby zaujal její místo. Jenže Liebeskind má za sebou barvitou historii dostaveníček a vášnivých vztahů s ostatními členkami uskupení. V kvartetu to začne pořádně vřít ještě před jeho odjezdem. Na ostrově daleko od všedního života oživnou staré lásky, viny, tajemství a touhy. Emoce se stupňují v dramatické fortissimo. Když na scénu přichází policejní komisařka Ebba Schröderová, je jí jasné, že vyřešit případ vraždy, která se tu stala a ve které hrají roli odhalená tajemství, temné pohnutky a břemeno viny, nebude vůbec lehký úkol.

 
čtvrtek, 24. říjen 2013
ŽÁČEK Jiří
Strážce majáku

ObálkaKdyž Jiří Žáček stoupá od řeky Smědé k chalupě, jejíž okna se vřezávají do tmy jako světlomety,  připadá si jako strážce majáku nastupující do služby. To moře pod ním není moře vody, nýbrž moře mlhy, ale i mlha je voda a hukot větru v korunách stromů zní jako hukot příboje. Ve svém majáku zapisuje myšlenky, nápady, poznámky, připomínky, protimluvy a básně – celou knihu o světě, který by měl pro člověka zůstat dobrým místem k narození i ve třetím tisíciletí. Přestože řada myšlenek a poznámek zaujme lehkostí a vtipem, je zřejmé, že básník je tvořil obtížně, na alchymistický způsob, jako když se hledá elixír života.

 
čtvrtek, 10. říjen 2013
SÖDERBERG  Alexander
Andaluský přítel

ObálkaŽivot Sophie Brinkmannové je tak trochu monotónní. Pracuje jako zdravotní sestra a po manželově smrti žije sama se synem. Jednoho dne se jí však do cesty připlete okouzlující Héctor Guzmán. Sophii oslní jeho šarm a uklidňující úsměv, ale brzy zjistí, že pod příjemným zevnějškem se skrývá cosi děsivého. Její předchozí život bez nebezpečí se změní v pravý opak. Když je navíc do celé hry zapojen i její syn, uvědomí si, že bude muset sebrat veškerou sílu a odvahu, aby našla cestu z tohoto zrádného bludiště podivné morálky, smrtící obsese a zbabělých podrazů.

 
čtvrtek, 10. říjen 2013
KELEOVÁ-VASILKOVÁ  Táňa
Druhá

ObálkaManželka a milenka. Alena je přesvědčená, že jejich manželství nic nechybí, jediným stínem společného života je, že Robert bývá v práci příliš dlouho a na rodinu mu zbývají jen drobečky času. Daniela věří, že Robert se brzy rozvede, a sní o společné budoucnosti. Každá z nich je ta druhá. Která bude první?

 
čtvrtek, 10. říjen 2013
DAVID  Peter, FRIEDMAN  Michael JanGREENBERGER  Robert
Po zániku Země: Dokonalá bestie

ObálkaPo exodu ze Země lidstvo osídlí vzdálenou planetu Nova Prime. Když z vesmíru zaútočí mimozemská rasa známá jako Skrelové, zvláštní síly, elitní vojenské jednotky planety, hrdinně odolávají. Ještě nikdy před sebou neměly těžší úkol. Už celá staletí přešla bez útoku a mnozí kolonisté věří, že při zavedení jiných bezpečnostních opatření by prostředky vyčleněné na zachování vojenské síly mohly být lépe využity jinde. Zoufalství žene lidi do anarchie, proti speciálním jednotkám se zvedá odpor. Aby všechno neskončilo naprostou katastrofou, je třeba vyvinout novou taktiku a novou zbraň. Obyvatelé však netuší, že na Nova Prime se valí ohromný problém – a má chuť na jejich krev!

 
čtvrtek, 10. říjen 2013
VIESTRUS  Ed, ROBERTS  David
„Na vrchol žádné zkratky nevedou“ : výstupy na 14 nejvyšších vrcholů světa

ObálkaOsmnáct let se snažil Ed Viesturs dosáhnout na svatý grál alpinismu: stanout na vrcholu všech osmitisícových hor planety bez pomoci umělého kyslíku. Nezastavil se ani před výzvou jménem Annapurna, před horou, která proslula tím, že si za každé dva horolezce, které pustí na vrchol, vyžádá jeden život. Ed je neobyčejně opatrný horolezec, který se neváhal otočit a sestoupit zpět sotva devadesát metrů pod vrcholem Mount Everestu. Ve světle této své nezlomné filozofie Ed barvitě líčí osudově chybná rozhodnutí svých kolegů horolezců, případy, kdy sám jen se štěstím vyvázl, a také záchranné akce, kterých se zúčastnil. A poprvé také detailně popisuje klíčovou roli, kterou sehrál při katastrofě na Everestu v roce 1996, proslavené Jonem Krakauerem v knize Peklo blízko nebe.

 
čtvrtek, 10. říjen 2013
TÖTSCHINGER  Gerhard
Habsburkové a jejich profese

ObálkaPovoláním jsou Habsburkové především císaři, králové, arcivévodové – ale nejen to! Vedle svých povinností příslušníků rakousko-uherského panovnického rodu vykonávali mnozí členové domu Habsbursko-Lotrinského také občanská povolání. Najdeme mezi nimi řemeslníky, zahradníky, námořníky, hudebníky a duchovní, ale také vynálezce, a dokonce i letce balonem. Mnozí z nich se projevili jako geniální hospodáři a ekonomové a jiní zase byli velice umělecky nadaní. V této knize autor ukazuje imperiální panovnickou dynastii úplně jinak, z její soukromé stránky.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1653
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.