UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 17. duben 2014

Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2013

ObálkaNová sbírka české sci-fi a fantasy prozrazuje, že známe vítězné autory a jejich práce. Už tradičně: tři mikropovídky, pět krátkých povídek, pět povídek a jedna novela. Co na nás čeká? Základy cyber-theologie, hrnčíř a jeho mladičká múza a problémy leváků. Následuje mat černou královnou, úpravy osobnosti úplně pro všechny, magické lektvary, chov domácího upírka a možná se objeví i inkvizice. A to ještě nestačí. S českými odborníky k Titanu, cestování v budoucnosti, trocha kyberpunku, menhiry, kulové blesky i trochu jiná alchymie a na závěr bludička. To všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

ROBERTSON  Imogen
Ostrov kostí

ObálkaNa stránkách této knihy znovu ožívají hlavní hrdinové příběhů vypravěčky Imogen Robertsonové. Zatímco pedantský vědec Gabriel Crowther baví čtenáře svou podivínskou náturou, Harriet Westermanová je jednou z nejpříjemnějších postav, jaké se kdy v beletrii s historickou tematikou objevily. Žena s dobrodružnou povahou, ovdovělá majitelka venkovského panství a matka dvou malých dětí bojuje o svoje místo ve světě, který jí namlouvá, že by měla raději sedět doma a nevybočovat, stejně jako jiné dámy na její úrovni. I když řeší s Crowthrem případ společně, je to ona, kdo strohému vědci připomíná, že fakta jsou sice důležitá, ale ke správnému řešení člověk dospěje spíš prostřednictvím vlastních pocitů a intuice.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

PROKOP  Josef Bernard
Karel IV.

ObálkaVíce než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí, která však měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

ONDRÁČEK  Petr
Sám čtyřmi oceány : nonstop sólová plavba kolem světa

ObálkaPetr Ondráček uskutečnil v roce 2012 zcela jedinečnou plavbu vysoké sportovní a jachtařské hodnoty. Při pokusu o překonání rekordu v osamělém obeplutí světa bez přestávky pouze s pomocí plachet strávil ve čtyřech světových oceánech zcela sám a bez pomoci téměř 9 měsíců a uplul skoro 20 000 mil. I když byl nucen poté, co se jeho plachetnice Singa v bouřích u Nového Zélandu čtyřikrát převrátila a přišla o plachty, plavbu za dramatických okolností ukončit, snese jeho výkon srovnání jen s výjimečnými světovými jachtaři. A to tím spíše, že Petr Ondráček plul na vlastnoručně postavené 8,5 metru dlouhé lodi a prakticky veškeré náklady na plavbu nesl pouze on a jeho rodina.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

Běh a maraton : úplný průvodce

ObálkaAť jste v běhání nováčky nebo zkušenými borci, tato kniha vám umožní, že budete mít ze sportu větší radost, protože z vás udělá zdatnějšího a inteligentnějšího běžce. Pomůže vám zaměřit se na vhodné cíle a sestavit si strukturované a splnitelné tréninkové programy. Povede vás při vytváření patřičné základní kondice pomocí odborně zpracovaných posilovacích cvičebních programů, které přispějí také k celkové odolnosti a pohyblivosti v každodenním životě.
 
úterý, 08. duben 2014

BELLO  Antoine
Falzifikátoři

ObálkaRomán se odehrává v paranoidním světě tajné mezinárodní organizace. Jeho dezorientovaný hlavní hrdina - Islanďan Sliv - připomíná postavy z románů Jorgeho Luise Borgese, Philipa K. Dicka nebo Johna Le Carrého. V tomto thrilleru se úvahy o moci informací, které formují naše představy o světě, spojují s magickou silou slov a literatury, která tento svět může změnit. Falzifikátoři jsou příběhem tajné mezinárodní organizace CFR (Konsorcium pro falzifikaci reality), která falšuje skutečnost, ale jejíž pohnutky nikdo nezná. Jsou příběhem některých z největších podvodů naší doby: Lajky, prvního psa ve vesmíru, který nikdy neexistoval, Kryštofa Kolumba, který Ameriku neobjevil nebo falešných archívu Stasi. Jsou hlavně příběhem Sliva Dartunghuvera, čerstvého absolventa, který se stane zaměstnancem kanceláře environmentálních studií v Reykjavíku. Velmi rychle ale pochopí, že jeho šéf Gunnar pracuje pro tajnou společnost CFR, které islandská firma jen poskytuje krytí. CFR falšuje realitu, doplňuje bílá místa v historii a vytváří mýty. Jaké jsou cíle konsorcia? Pro koho vlastně Sliv pracuje? Je falšování reality jen hrou? Anebo je to zoufalý pokus změnit minulost v zájmu lepší budoucnosti?
 
úterý, 08. duben 2014

FREEMAN  Michael
Fotografie v praxi - krajina

ObálkaKrajiny fascinují fotografy od samého vzniku fotografie a velmi rychle se staly oblíbeným žánrem – to jim vydrželo až dodnes. Michael Freeman se v této knize podělí o své nespočetné zkušenosti s uměním zachycení nádherných krajin. Svou cestu za poznáním začnete tím, že si rozeberete jednotlivé prvky správné krajinářské fotografie – od klasických kompozicí po výběr těch nejspolehlivějších míst. Dále zjistíte, jak se vhodně postavit na ta správná místa, abyste byli schopni zachytit krajiny před vámi v kreativním a originálním světle. S použitím správné výbavy a techniky dokážete na fotografie přenést velikost a hloubku všech míst na Zemi. Naučíte se používat nebe jako svůj ateliér a spolupracovat s počasím tak, abyste vždy měli to nejlepší světlo.
 
úterý, 08. duben 2014

HILL  Will
Department 19 : utajená mise

ObálkaŽivot Jamieho Carpentera už nikdy nebude jako dřív. Jeho otec je mrtvý, matka nezvěstná a on sám byl zachráněn na poslední chvíli neznámým mužem jménem Victor Frankenstein. Jamie je odvezen do zvláštního Oddělení 19, kde je zařazen do utajené organizace zodpovědné za kontrolování nadpřirozena. Za pomoci členů této organizace se Jamie vydává na dobrodružnou nebezpečnou misi, při které se pokusí zachránit matku ze spárů zla.
 
úterý, 08. duben 2014

LIPTON  Bruce H.
Biologie víry : jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků

ObálkaBiologie víry je průlomovým dílem v oblasti Nové biologie. Autor pracoval jako profesor lékařské fakulty a zabýval se vědeckým výzkumem. Jeho experimenty a experimenty dalších špičkových badatelů se věnovaly dopodrobna mechanismům, jakými buňky přijímají a zpracovávají informace. Závěry tohoto výzkumu radikálně mění chápání života. Ukazuje se, že geny a DNA naši biologii neřídí. Naopak, DNA je řízena signály mimo buňku, včetně energetických sdělení, která vycházejí z našich pozitivních a negativních myšlenek. Tato nadějná syntéza nejmodernějšího a nejlepšího výzkumu v oblasti buněčné biologie a kvantové fyziky je skutečným průlomem v tradičním myšlení, když ukazuje, že můžeme změnit naše tělo, pokud přeprogramujeme naše myšlení.
 
úterý, 08. duben 2014

HINDRÁKOVÁ  Hana
Dobrovolnice

ObálkaAmélie objeví inzerát na práci dobrovolnice v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Zaplatí poplatek, ale po příletu zjistí, že naletěla podvodníkům. Začne pomáhat ve slumech, kde panují otřesné podmínky. Navíc zde někdo unáší děti. Amélie zkusí pátrat, netuší však, jaké nebezpečí jí hrozí. Jednoho dne procitne v chýši v zakrváceném oblečení a vůbec nic si nepamatuje.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1748
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.