UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 28. květen 2014

BARNARD  Neal
Jídlo pro váš mozek

ObálkaZačíná to jako občasný výpadek. Zapomněli jste jméno či slovo, něco, co velmi dobře víte, ale nedokážete to vylovit z paměti. Možná jste přetažení či přepracovaní. Možná to ale není jen tím. Problémy s pamětí postihují velkou spoustu lidí a jsou znepokojivé. A nemusí jít vždy jen o paměť – myšlení se zpomalí, přidávají se vážné kognitivní problémy. Špatná paměť ale není součástí života, s níž se musíte smířit. A dozajista není automaticky součástí stárnutí. Autor vám nabízí tři jednoduché kroky k ochraně mozku: konzumace potravin, které vašemu mozku dodají potřebné živiny; upevňování mozkových spojení pomocí jednoduchých duševních cvičení a změna fyzických aktivit. Začnete-li se řídit radami z knihy, budete se těšit výborné paměti a dobrému soustředění a duševní bdělosti po celý život. Místo zapomínání vylovíte z paměti každé slovo a vaše mysl zůstane čilá a stabilní i ve vyšším věku.

 
středa, 28. květen 2014

SEIWERT  Lothar
Simplify your time : konečně mít čas

ObálkaSkoncujte s přeplněnými diáři, neustálým stresem a nekonečnými seznamy úkolů. S pomocí simplify principů se naučíte suverénně a trpělivě přistupovat k časové tísni a naléhavým úkolům. Po přečtení knihy lépe porozumíte vlastnímu času a hospodaření s ním a naučíte se vytvořit prostor pro úspěch a odpočinek, výkon a lehkost. Hlavně však pocítíte, že jste pány svého času.

 
středa, 28. květen 2014

SERRANOVÁ  Marcela
Deset žen

ObálkaDevět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto si svěřují své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, protože věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení. Není důležité, odkud pocházejí ani z jakých jsou poměrů. Nezáleží na tom, kolik jim je let a čím se živí. Všechny na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, se kterou se nelze vyrovnat, jindy přítomnost, jež nepřináší to, co by si člověk přál, nebo nejistá budoucnost, která děsí. Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky.  Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima.

 
středa, 28. květen 2014

APPELFELD  Aharon
Květy temnoty

ObálkaHugo, židovský chlapec z Bukoviny, právě oslavil jedenácté narozeniny. Jeho matka se nehodlá smířit s představou, že by Huga mohli nacisté odvézt do koncentračního tábora, a tak se rozhodne, že ho ukryje u své přítelkyně z mládí, Ukrajinky Mariany. Ta se živí jako prostitutka v místním nevěstinci a ve svém pokojíku přijímá zákazníky především z řad nacistických vojáků. Hugo ukrytý v kumbále za pokojíkem, tak může jen tiše, obklopen neproniknutelnou temnotou, naslouchat dění kolem sebe a v představách si zhmotňovat zážitky z minulosti a rozmlouvat se svými blízkými. Časem však i ti z jeho snů zmizí a jeho city ovládne láska k Marianě. Po válce se s příchodem Rudé armády jejich role obrátí – teď je v nebezpečí Mariana, jež sloužila Němcům. Silný příběh, který se pohybuje na hraně mezi hlubokou smyslností a nepochopitelnou brutalitou, je vyprávěný prostým stylem, který mu svou nenápadností dodává na působivosti.

 
středa, 28. květen 2014

ŠLECHTA  Vladimír
Kyborgovo jméno

ObálkaDruhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Po nekonečných válkách zavládlo Století míru – ale ne pro nás. My tři, Oggerd, Hal Hargo a moje maličkost, vandrujeme v Pustinách a zkoumáme střepy z Apokalypsy. Tentokrát to měla být jen výpomoc. V troskách starého severského města jsme měli najít uprchlého vědátora. Jenže jsme se zapletli, jak se píše v těch milostných románech od Virginie Freylachové, do spiknutí, sahajícího až do nejvyšších kruhů. Brzy jsme dostali první ránu za uši. Pak už to bylo jen horší. A horší.

 
středa, 07. květen 2014

CÍLEK  Václav
Posvátná krajina : eseje o místech, silách a dracích

ObálkaChudneme a obracíme se od širého světa k domovu a do míst, kde žijeme. Procházíme krajinou a cítíme, že v ní je něco víc než jenom pole, sídla a lesy. Nějaké zamyšlení, dojetí a dotek minulých generací. Neumíme to přesně vyjádřit, tak tomu říkáme posvátná krajina a víme, že nás bude provázet celý život. Tvorba posvátné krajiny: aby něco fungovalo na duchovní úrovni, tak to nejprve musí fungovat na hmotné úrovni. Na začátku se vždy jedná o vodu, půdu a les. Místo samo nás vede – upravíme pramen a cítíme, že to chce něco dalšího. Jedná se o účast na podstatě, kterou dál rozvíjíme. Žijeme ve společnosti mrtvých lidí, protože ta jediná má budoucnost. Znamená to vrátit se do historie, anebo až do pravěku. Zalézt do země a oslovovat prostor mezi hvězdami.
 
středa, 07. květen 2014

GIACOMOTTI  Fabiana
Šik po milánsku

ObálkaFabiana Giacomotti je novinářka, autorka knih o módě a zvycích. Jako pravá Miláňanka odhalí čtenáři rituály, místa i jazyk svého města; provede ho po obchodech, kde se oblékají mimo jiné i módní stylisté (a nejedná se o obchody nejdražší), i po těch vpravdě luxusních, za které mluví tzv. velká značka a nakupují tam hollywoodské hvězdy. Ukáže vám bary vyhlášené dokonalým cappuccinem, restaurace, kam člověk zajde, když (ne)chce být středem pozornosti, ale také opravnu starých kožených zavazadel anebo rodinnou kovárnu, s níž spolupracoval i známý milánský architekt Gio Ponti. A nezapomene na vizážistu, ke kterému chodí „všechny“, ani na tajemná magická místa jako stvořená pro schůzku s novou láskou. Dostane se též na tipy, kde si dát opravit kolo (v Miláně je to dopravní prostředek „par excellence“), nebo jak strávit bláznivou muzejní noc s potomky ve spacáku. Nechybí ani rada, jak uprchnout z města: k jezeru či k moři, na celý víkend, nebo na pouhé dopoledne. Dostává se vám do rukou průvodce plný fotografií a šarmantních obrázků Sary Notové, se kterým Milán nejen objevíte, ale především prožijete.
 
středa, 07. květen 2014

HORST  Jorn Lier
Na zimu zavřeno

ObálkaIdyla v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Právě sem přijíždí vrchní inspektor William Wisting vyšetřovat vraždu muže, který byl nalezen ve vykradené chatě známého televizního moderátora. Kdo je ten neznámý muž? A jak s tím vším souvisí ptáci, kteří padají mrtví z nebe?
 
středa, 07. květen 2014

GESTHUYSENOVÁ  Anne
Jsme přece sestry

ObálkaTři sestry, tři životy, tři lásky – a portrét celého století. Autorka napsala strhující knihu o svých úchvatných pratetách, které byly nuceny čelit předsudkům své doby. Všechny tři se setkávají na oslavě stých narozenin jedné z nich – moralistky Gertrudy. Živelná Katty, kterou má Gertruda i v jejích čtyřiaosmdesáti letech sklony vychovávat, i klidná Paula, která jim musí dělat smírčího soudce, cítí, že už nezbývá moc času. Všem třem je společná stejná umíněnost i smysl pro humor a všechny tři trpí vrozenými problémy oběhového systému, které si samy léčí příliš silnou kávou a dobrou kořalkou – dokonce i teď, na Tellemanově statku plném dávných vzpomínek. Řešit na stará kolena sourozenecké spory a jitřit dávné rány není jednoduché. Sestry však zjišťují, že brát si svá tajemství s sebou do hrobu nechtějí a že nastal ten pravý čas začít si klást nepříjemné otázky.
 
středa, 07. květen 2014

SINGTON  Philip
Einsteinova krev

ObálkaKrátce před nástupem Adolfa Hitlera k moci najdou dva chlapci v lese za Berlínem nahou, zřejmě umírající dívku. Poté, co se probere z bezvědomí, mladá žena neví, kdo je, trpí ztrátou paměti. Jedinou stopou je vedle ní nalezená pozvánka na přednášku Alberta Einsteina. Psychiatr Martin Kirsch, kterého případ zaujme, odhalí dívčiny geniální matematické schopnosti a začne objevovat záhadné souvislosti jejího života. Má snad dívka s Einsteinem společného i něco víc, než je zájem o jeho práci? Kirsch se vydává do Curychu a začíná tušit, že tento psychiatrický případ je jeho poslední.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1768
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.