UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 01. květen 2014

CIMICKÝ  Jan
Tisíc jiskérek na noční obloze

ObálkaKdyž se na nočním nebi rozzáří desítky obrovských lampionů a v jejich odlesku září zasněžené hory na obzoru, jako by v pavilonku uprostřed jezera seděl básník a svým štětcem v kaligrafických znacích psal své okouzlující verše. Vůně jasmínu, misky s čajem a hudba strun. Ano, to je Čína poetická. Ale existuje tolik tváří tajemné asijské země! Jeden lidský život nestačí, aby se podařilo dokonale poznat zem, její zvyky, historii, poznat rolníky, kteří pěstují na vesnicích rýži, a vzdělané mnichy v klášterech, studenty, kteří čtou moderní autory a milují Kunderu, prostudovat tradiční medicínu, od akupunktury po bylinky a léčivé houby. Vracím se do Číny po desáté a vím, že ani tentokrát se mi nepodaří poznat všechno! Ale říká se, že jednou vidět je lepší než stokrát slyšet! Pojďte na tuto cestu společně se mnou.
 
čtvrtek, 01. květen 2014

WOODOVÁ  Barbara
Had a hůl

ObálkaSýrie, rok 1450 před Kristem. Lee, nejstarší dceři bohatého vinaře, bylo právě osmnáct let, a tak má nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne, když zjistí, že v Jótamově rodině se dědí epilepsie. Rozzuřený takovou veřejnou potupou začne Jótam vydírat Leina otce - buď se za něj Lea provdá, nebo Jótam celou její rodinu zničí. Mladá dívka vidí jedinou možnost, jak zachránit vlastní rodinu – pokusit se nalézt na nemoc lék. Když se v domě objeví nový písař David, tichý a pohledný mladík a navíc princ královské krve, události najednou dostanou zcela nečekaný spád.
 
čtvrtek, 01. květen 2014

MANKELL  Henning
Bílá lvice

ObálkaTřetí díl ze série případů komisaře Wallandera. V poklidném kraji jižního Švédska zmizí Louisa Akerblomová, realitní makléřka, opora metodistické církve, manželka a matka. Neexistuje žádné vysvětlení ani motiv. Komisař Kurt Wallander je se svým týmem povolán případ vyšetřit. Wallander od samého začátku tuší, že oběť už není mezi živými. Zatím však nemá ani ponětí, jak daleko bude muset zajít, aby vraha dopadl. Mezitím v Jihoafrické republice zahájil prezident de Klerk spolu s Nelsonem Mandelou dlouhou cestu ke svobodě a zrušení apartheidu. Proti nim však stojí nelítostné síly, které se neštítí žádného zvěrstva. Wallander se najednou proti své vůli ocitá uprostřed tajného spiknutí, jehož cílem je uvrhnout Jižní Afriku do bezedného zoufalství. Nezbývá mu než s nasazením vlastního života zabránit ohavnému zločinu, který by znamenal přehrazení toku dějin.
 
čtvrtek, 01. květen 2014

HARASIMOVÁ  Markéta
Sametová kůže

ObálkaHlavní hrdinkou románu je šestatřicetiletá Sára, matka pětiletého Olivera a bytová designérka. Příběh začíná u soudu, který rozvádí její dlouhodobě nefungující manželství a Sáře přináší velkou úlevu. Od svého muže Kamila v minulosti zažila nejen urážky, ale i násilí, kvůli němuž byla nucena i s dítětem utéci. Než však stačí rozvod nabýt právní moci, je Kamil brutálně zavražděn a Sára se vzhledem k tomu, že na dobu vraždy nemůže prokázat alibi, stává hlavní podezřelou. Rodící se náklonnost mezi ní a charismatickým vyšetřovatelem Alexem Jungrem situaci rozhodně nikomu neusnadňuje. Ke zvratu dochází ve chvíli, jakmile policie zjistí, že Kamil krátce před svou smrtí vyhrál závratnou sumu v loterii. Případ se navíc zkomplikuje nálezem další mrtvoly a i přes horečné pátrání se kriminalistům nedaří s ním pohnout. Napětí vrcholí v okamžiku, kdy je unesen malý Oliver a zoufalou Sáru vydírá neznámý únosce. Kdo vraždí? A kdo stojí za únosem dítěte? Dostanou Alex se Sárou šanci naplnit svůj vztah, anebo vše dopadne úplně jinak?
 
čtvrtek, 01. květen 2014

ŘEPKA  Tomáš, SNĚTIVÝ  Josef  Pepson
Neuhýbám : rebel na hřišti i v zákulisí

ObálkaTomáš Řepka v úvodu své knihy napsal: „Moje první knížka, nazvaná prostě Rebel, vyšla začátkem roku 2011. Samotnýho mě překvapilo, kolik lidí si ji tehdy koupilo a přečetlo a ještě jednou vám za to chci poděkovat. Už před časem jsem řek, že se můžete těšit na pokračování, který bude ještě otevřenější a odvážnější. A sliby se maj plnit. Za ty tři roky se v mým fotbalovým i osobním životě změnila spousta věcí. Jak asi víte, říkám, co si myslím – a teď už ani nemám důvod cokoli zamlčovat. Proto se na stránkách týhle knížky dočtete pravdu o tom, jakej byl můj konec na Spartě, co jsem prožíval v Budějkách, proč jsem tak rychle zmizel z Mostu. Těšit se můžete i na otevřený vyprávění o změnách, se kterejma jsem se musel vyrovnat ve svým soukromí. Nikoho z lidí, který jsem na svý cestě potkal, nešetřím – oni mě taky nešetřili. Před žádným tématem neuhýbám. A ničeho nelituju. Takže si uvařte silný kafe a račte vstoupit. Váš Tomáš Řepka.
 
středa, 23. duben 2014

HERRMANN  Gunnar
Rok v Bullerbynu

ObálkaKdyž se Gunnar Hermann coby korespondent německých novin stěhuje s manželkou a čerstvým potomkem do Stockholmu, myslí si, že Švédsko dobře zná. Jako letitý zákazník IKEA a navíc syn švédské matky o tom nemůže mít pochyb. Tradičními červenými domky, nádhernou přírodou a vikinskou historií je země také proslulá. Sen o pohádkovém Bullerbynu, jak si jej z oblíbené knihy Astrid Lindgrenové představoval, se ale brzy rozplývá. Život v prašné švédské metropoli, s omezeným přísunem denního světla a nepříjemnou mrazivou zimou není žádná pohádka. Sehnat bydlení ve Švédsku také není zrovna legrace, natož pro cizince, a tak boj s realitními makléři může začít. K obnovení švédského občanství nevede o nic jednodušší cesta. Stát se opravdovým Švédem – to není jen tak. Autor zaujme poutavým vyprávěním, množstvím reálií a s laskavým humorem vyvrací mnohé mýty o Švédech, jejich zemi a kultuře.
 
středa, 23. duben 2014

MAHMOODY Mahtob
Na útěku

ObálkaPo Bettyině strastiplném útěku z Íránu, kde ji a šestiletou dcerku krutě věznil její muslimský manžel Moody, se po návratu s Mahtob do rodné vlasti musí obě i nadále skrývat a každou chvíli měnit bydliště. Moody, vzdělaný muž a uznávaný lékař vytrvale podniká zákeřné kroky, na dálku svou ženu a dcerku psychicky deptá a hrozí jim dalším únosem. Betty se nevzdává a s malou Mahtob objela téměř celý svět při autorském turné své knihy Bez dcerky neodejdu a založila organizaci na pomoc rodičům unesených dětí. Díky jejímu úsilí se do té doby neřešenou problematikou začaly zabývat i nejvyšší politické kruhy v USA. Kniha dnes už dospělé Mahtob je pozoruhodným svědectvím o těžkém zařazování se do běžného života a vyrovnávání se s rodinným traumatem. Je zároveň i holdem matce, která ji nikdy neopustila, a poděkováním křesťanskému Bohu, k němuž se Mahtob posléze upnula.
 
středa, 23. duben 2014

LIVIO  Mario
Geniální omyly od Darwina k Einsteinovi

ObálkaKaždý z nás dělá chyby, nikdo není dokonalý. Dokonce ani někteří z největších géniů našich dějin, jak nám vypráví Mario Livio v tomto úžasném a čtivém příběhu o vědeckých chybách a průlomech. Charles Darwin, William Thomson (lord Kelvin), Linus Pauling, Fred Hoyle a Albert Einstein – těchto pět vědců rozšířilo naše znalosti o životě na Zemi, o evoluci planety samé a o evoluci vesmíru navzdory anebo právě díky svým chybám. Každý z nich zásadně ovlivnil vlastní obor novými objevy – ale každý z nich také někdy hrubě klopýtl. Tato kniha je srozumitelnou a neobyčejnou exkurzí po světě vědy a vědeckých úspěchů a úžasným proniknutím do psychologie pěti fascinujících vědců.
 
středa, 23. duben 2014

AMIS  Martin
Lionel Aspo

ObálkaAutor v této nemilosrdné a neodolatelné knize s vypravěčskou vervou a stylistickou bravurou vypovídá o kulturním a společenském úpadku, který rozvrací soudobou Anglii. Titulní hrdina, lokálně proslulý gauner a asociál Lionel Aspo, žije se svým synovcem Desmondem a dvěma pitbuly v těsném bytě v zdevastovaném věžáku na londýnském předměstí. Distonu vládne chaos, chudoba, nevzdělanost a násilí, a podle toho vypadají i rady do života, jimiž osiřelého Dese strýček Li častuje: nechoď ven bez kudly, koukat na porno je lepší než randit, psy musíš krmit tabaskem. Lionel si libuje v hrubosti a hýčká si vlastní hloupost, v Desovi ale navzdory drastické výchově vyklíčí touha po vzdělání a po lásce. Když pak Lionel vyhraje závratnou sumu v loterii a jako zázrakem si začne nezřízeně užívat ve světě boháčů a celebrit, Des se vydá vlastní cestou.
 
středa, 23. duben 2014

HUSS  Frank
Vídeňský císařský dvůr

ObálkaBarevné panoráma života u vídeňského dvora v letech 1658 až 1792. Vídeňský dvůr disponoval v 17. a 18. století, v době mezi Leopoldem I. a Leopoldem II., zcela specifickým způsobem slavnostní reprezentace, jenž byl ve svých extrémech až absurdní, ale současně i fascinující. Zejména v lovu a hudbě, především v opeře, předčili Habsburkové všechna ostatní knížata své doby.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1758
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.