UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 12. únor 2014
CLARK  Tracey
Kouzelné momentky do rodinného alba

ObálkaMilé dámy, chtěly byste fotograficky zaznamenat život své rodiny, ale nevíte, kde začít? Díky průvodci, ve kterém autorka radí mimo jiné, jak dokumentovat mateřství, dokážete objevit kouzlo běžného domácího dění. Každý den života matky má velký fotografický potenciál a tato kniha ukazuje, jak můžete obyčejné momenty přetavit na pozoruhodné záběry, k nimž se budete dlouho vracet. Autorka poskytuje mnoho kreativních nápadů, technických tipů a inspirujících fotografií, které značně přesahují úroveň tradičních aranžovaných snímků. Přitom ukazuje, jak můžete uvolnit bariéry své tvořivosti a zachytit současnou podobu svých blízkých.

 
středa, 12. únor 2014
ROUBAL  Pavel, ROUBALOVÁ  Eliška
Microsoft Windows 8 jednoduše

ObálkaPotřebujete se co nejrychleji seznámit s novým prostředím Windows 8 a naučit se počítač využívat k plné spokojenosti v zaměstnání, doma či při studiu? S touto publikací z edice Jednoduše se za víkend či pár večerů naučíte vše potřebné, co budete skutečně potřebovat. V tematických lekcích se postupně dozvíte, jak ovládnout důležité funkce a užitečné součásti moderního operačního systému, jejichž znalost patří k základním dovednostem běžného uživatele počítače.

 
středa, 12. únor 2014
GIORDANO  Paolo
Tělo

ObálkaPoušť, vítr a prach. Zažívací potíže, stesk po domově i touha po dobrodružství. Nezkušení nováčci, ostřílení mazáci, cynický lékař. Předsunutá operační základna v Gulistánu, provincie Faráh, jihozápadní část Afghánistánu. A daleko v zázemí hlavní štáb, který vede válku, v níž životy jednotlivců nehrají roli. Paola Giordana ale zajímají právě osudy jednotlivců, které svede dohromady válka, kterou známe ze zpravodajství, ale nevíme o ní vlastně nic. Román má kolektivního, vícehlasého vypravěče i hrdinu a jeho název může na jedné straně signalizovat fyzickou dokonalost lidského těla, na druhé straně i jeho nedostatečnost, zranitelnost.

 
středa, 12. únor 2014
Letopisy Vukogvazdské  družiny

ObálkaPrastarý Vlčí hvozd je místo nehostinné a tajemné, kterému se soudný člověk zdaleka vyhne. Přesto se skalní tvrz v hloubi lesa stala domovem pro nesourodou pětici potulných dobrodruhů. Mysleli si, že ve Vukogvazdu přečkají zimu, ale krutě se přepočítali. Mráz ve hvozdu má ostré zuby a vlky z lesů žene hlad. Čáry nadaný Rinvit, prostořeká Meoda i ostatní zjišťují, že svět je zlý a ozbrojeným tulákům nehoví. A co teprve když nemají v kapse jediný groš. Originální špinavá fantasy pokračuje příběhy, ve nichž teče krev, kalí se přátelství a valí soudek slanečků.

 
středa, 12. únor 2014
STRAYEDOVÁ  Cheryl
Divočina : skutečný příběh o nezlomnosti a hledání sebe sama

ObálkaCheryl se ve dvaceti šesti letech ocitá na pomyslné životní křižovatce. Zemřela jí matka, opustil otec, podlehla drogám a nevěrami si zničila manželství. Nyní ve snaze vypořádat se s nastřádanou frustrací a vyřešit vlastní život se rozhodne zdolat americkou pacifickou hřebenovku Pacific Crest Trail: od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Úplně sama, celých 1770 kilometrů. Chce projít divočinou, aby si pročistila hlavu a oprostila se od destruktivní minulosti. Netuší však, jak těžká zkouška ji čeká.

 
středa, 05. únor 2014
Ve jménu módy : ilustrované dějiny bizarnosti a krásy

ObálkaPočínaje absurdně vysokými parukami na hlavách prominentů osmnáctého století a konče třpytivou obuví na platformách sedmdesátých let století dvacátého, překypují dějiny módy podivuhodnými i úchvatnými trendy – některé se jen mihnou, jiné přetrvají a po stovky let se dále vyvíjejí. Ve své době se tyto styly pokládaly za báječné inovace, ovšem v dnešní době lze už mnohé z těchto výstřelků a mód s odstupem času vnímat jako absurdní, nepohodlnou a někdy i vyloženě nebezpečnou pošetilost, jíž byly od počátku. Tato publikace je oslavou všech fantastických bizarností v dějinách lidského odívání. Postupně projdeme více či méně výstředními trendy ve zdobení těla či účesech, podíváme se, kde všude byly oblíbeny paruky a že módním trendům v minulosti podléhali i pánové mnohem více než dnes.

 
středa, 05. únor 2014
PEREMSKÁ  Lenka
Váš rodokmen krok za krokem

ObálkaZajímá vás, odkud pocházíte a jaké jsou kořeny vaší rodiny? Chcete se více dozvědět o svých předcích anebo příbuzných, o jejichž existenci nemáte ani tušení? Potom je tato publikace právě pro vás! Pomůže vám při prvních a nelehkých krůčcích proti proudu času, poradí vám, jak pátrat v archivech, na jaká úskalí si dávat pozor, a stejně tak vám představí i možnosti využití digitalizovaných pramenů dostupných pomocí internetu. Kniha obsahuje i přiložené CD s genealogickými programy.

 
středa, 05. únor 2014
EGELAND  Tom
Nostradamova závěť

ObálkaNa konferenci ve Florencii je unesen specialista na středověké kódy, právě když zveřejní nově objevený dopis slavného lékaře a věštce Nostradama. O něco později zmizí i profesorův syn. Aby zachránil oba unesené, vyráží archeolog Bjorn Belto do nerovného boje proti obskurní sektě bojovných mnichů, CIA i po staletí utajovanému knihovnickému spolku. Mnozí z těch, kteří mohou k rozluštění šifer napomoci, umírají neobyčejně bestiálním způsobem – a Bjorna tentokrát čeká zběsilá honba za archou úmluvy, rukopisy z Alexandrijské knihovny či za delfským orákulem.

 
středa, 05. únor 2014
MURAKAMI  Haruki
Spánek

Obálka"Je to už sedmnáct dní, co nemůžu spát." – těmito slovy začíná povídka Harukiho Murakamiho, jejíž protagonistkou je zdánlivě obyčejná žena v domácnosti. Žije s manželem a malým synem, dny mají stále stejný řád. Zaběhnutý stereotyp naruší hrdinčina patologická neschopnost spát. Vlivem různých nečekaných okolností připomíná její noční život výlet do mimosmyslového prostoru: noci nejprve tráví ve společnosti Anny Kareninové a sklenky brandy, posléze se ocitá ve světě, kde přestávají platit běžná pravidla.

 
středa, 05. únor 2014
PHILLIPS  Richard, TALTY  Stephan
Povinnost kapitána

ImageRichard Phillips, třiapadesátiletý kapitán nákladní lodi Maersk Alabama, která plula pod americkou vlajkou a vezla potraviny a materiál pro zemědělskou výrobu v rámci Světového potravinového programu OSN, si byl vědom nebezpečí, jež mu hrozí, zmiňoval se o něm i v e-mailu své ženě. Osmý duben roku 2005 pro něj ale začal jako další obyčejný den – tedy do chvíle, než na jeho plavidlo, zhruba dvě stě mil od Afrického rohu, zaútočili somálští piráti vyzbrojení puškami AK-47 a vnikli na palubu. Piráti ovšem nepočítali s tím, že se posádka bude bránit a že se kapitán nabídne jako rukojmí místo svých mužů a lodi. Tento nezdolný námořní důstojník, který se poté stal jejich vězněm, je prostě zaskočil. Následovalo pět napínavých dnů jakési nerozhodné hry „kdo s koho“ a narůstajícího souboje vůlí, jež skončily odvážnou a životu nebezpečnou záchranou uprostřed oceánu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 100 z 1708
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.