UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


úterý, 08. červenec 2014

LUTZ  John
Zvrat

ObálkaFrank Quinn se stal živoucí legendou. Jako vyšetřovatel newyorské policie se specializoval na sériové vrahy a i teď, když má vlastní detektivní kancelář, bývá povolán k případům, které se nedaří oficiálně vyřešit. Tentokrát se však na něj s prosbou o pomoc neobrátili pouze bývalí kolegové, ale také vlastní neteř. Kdosi ji pronásleduje a policii se ho nedaří zastavit. Už to samo o sobě je dostatečně děsivé, ale Carliin strach umocňuje ještě další skutečnost: jako blonďatá modrooká kráska přesně zapadá do typologie obětí sériového vraha, který poslední dobou děsí New York. Ten zabiják má pečlivě promyšlený každý krok svého brutálního scénáře – vyhlédnuté dívky spoutá, dá jim roubík a pak je mučí s precizností zvrhlého operatéra. Quinn ví, že pokud chce Carlii před tímto hrůzným osudem ochránit, musí nastražit dokonalou past. Jenomže pak do té pasti bude muset najít dokonalou návnadu.
 
úterý, 08. červenec 2014

Klenoty české fantasy

ObálkaPoznejte českou fantasy v exkluzivním výběru povídek a novel. Přestože má fantasy v České republice poměrně krátkou tradici, během zhruba čtvrtstoletí vyrostla silná generace spisovatelů. Jejich díla si našla nadšené čtenáře a žánr se definitivně etabloval jako pevná součást české kultury. Antologie představuje českou fantasy v celé její šíři a zaměřuje se výhradně na nejlepší dosud publikovaná krátká díla. Najdete v ní ceněné texty populárních spisovatelů, ale i méně známé povídky a novely, které editora přesvědčily kvalitou námětu a zpracování. Klenoty české fantasy ocení každý, kdo hledá originální a čtivé příběhy úchvatného žánru fantasy.
 
úterý, 08. červenec 2014

SPARKS  Nicholas
Nejdelší jízda

ObálkaJednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však nezvládne řízení, jeho vůz prorazí svodidla a sjede ze silnice. Ira uvázne se zlomenou rukou a rozbitou hlavou v havarovaném autě na zledovatělém srázu a nezbývá mu než doufat, že ho někdo najde a zachrání. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jde podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznamuje se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem, který žije s matkou na ranči, kde od úsvitu do soumraku tvrdě dře, aby rodinný majetek dostal z finančních nesnází. Sophia se tak ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Co však Luke skrývá? Ira a Ruth, Luke a Sophia. Dvě dvojice, lišící se věkem i životními zkušenostmi, jejichž osudy se nečekaně propletou. A kdo koho vlastně bude zachraňovat?
 
úterý, 08. červenec 2014

KRÁL  Zdeněk
Tati, ty mě přivedeš do hrobu!

ObálkaZdeněk Král, hudební skladatel a pianista po tři roky zaznamenával moudra a průpovídky svého syna Jáchyma, aby se nad nimi mohl zamyslet nebo se jim naopak zasmát ještě někdo další. Dával do kontextu některé z jeho výroků, ale především byl pozorovatelem, posluchačem a zapisovatelem. Pobavte se i vy! A pokud i vaše ratolest perlí skvosty, neváhejte je do naší knížky zapsat – určili jsme pro ně v deníčku prázdné řádky. Smích je koření života a děti nám jej řádně koření!
 
úterý, 08. červenec 2014

PAZDERA  Lukáš
Láska v Česku

ObálkaOsmadvacetiletá Zuzana se právě vzpamatovává z rozchodu s Liborem. Prostřednictvím své sestry se seznámí s galantním Andrejem, regionálním politikem, jehož exmanželka Lucie se naopak snaží zaplašit myšlenky na přibývající vrásky v posteli sukničkáře Romana. Toho pro změnu rozvod čeká, a když jeho stále ještě platná manželka Míša potkává o Vánocích Libora, sama na pokraji zhroucení z Romanových neustálých záletů, začíná příběh nesourodého šestiúhelníku postav, jež spojuje jediné: každý chtěl od svého předešlého partnera něco úplně jiného, než čeho se mu nakonec dostalo.
 
středa, 02. červenec 2014

WHITTON  Hana
Toulky literární Anglií

ObálkaVydejte se na toulky Anglií, tentokrát Anglií literární! Průvodkyní vám bude Hana Whitton, vynikající česká spisovatelka žijící poblíž Oxfordu, autorka historických románů a populárních humorných knížek zachycující vlastní zážitky ze života v anglické vísce. Historii anglické literatury paní Whitton přiblížila v poutavých příbězích, které se dotýkají literárních památek od legendárního eposu Beowulf až po antiutopie George Orwella či detektivky Agathy Christie či Pána prstenů J. R. R. Tolkiena. Všechna místa, významná pro literární historii, autorka osobně procestovala spolu se svým manželem, fotografem Paule Whittonem, který doplnil knihu četným obrazovým materiálem.
 
středa, 02. červenec 2014

FELLNEROVÁ  Sabine, UNTERREINEROVÁ  Katrin
Dětství v dobách císařství

ObálkaČistě oblečené, dobře vychované, s růžovými tvářičkami na nedělní procházce s rodiči – to je obraz měšťanského dítěte z 19. století. Pohled do zákulisí nám odhaluje všední den dětí, jež je plný kázně, poslušnosti a podřízenosti otcovské autoritě a v nejnižších sociálních vrstvách navíc představuje tvrdou a těžkou práci. Rovněž dětství na panovnickém dvoře neznamenalo život v pohádkové zemi blahobytu, nýbrž od narození přesně určenou cestu a cíl a od nejranějšího mládí soustavnou přípravu na život v dospělosti, plný disciplíny a povinností. Autorky odkrývají na základě vzpomínek pozdější sociální demokratky Adelheid Poppové tvrdou každodenní realitu dělnických dětí, odhalují dusivou atmosféru života měšťanských dětí a poskytují dojemný pohled do spartánských císařských dětských pokojů od Marie Terezie až po korunního prince Rudolfa.
 
středa, 02. červenec 2014

PRESTON  Douglas & CHILD  Lincoln
Bílý oheň

ObálkaZvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové, jež se ocitla ve vážných problémech se zákonem. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou. Současně řeší Corrie záhadu horníků, které před 150 lety zabil medvěd – ale při zkoumání ostatků narazí na skutečnosti, jež mohou zásadním způsobem ohrozit samotnou existenci lyžařského rezortu a tím i výnosný byznys zdejších podnikatelů.
 
středa, 02. červenec 2014

DELACOURT  Grégoire
Na první pohled

ObálkaJako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma! Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující. Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky.
 
středa, 02. červenec 2014

LANCHESTER  John
Chceme to, co máte vy

ObálkaPepys Road je obyčejná ulice v Londýně. Každý dům, který zde stojí, se během sto padesáti let stal svědkem různých osudů – viděl narození, lásku, samotu, zoufalství a smrt, dobře ví, jak vypadají rozmary Štěstěny, co je bída a co rozmařilý přepych, zažil léta tučná i hubená. Román vypráví příběh obyvatel této ulice a líčí, jak do jejich osudů zasáhne celosvětová finanční krize. A spektrum postav je velmi slibné: bankéř Roger, starousedlice Petunia, trafikant Ahmad a jeho bratři, původem z Pákistánu, polský zedník Zbigniew, maďarská chůva Matya, mladičký fotbalový zázrak, Senegalec Freddy, dopravní kontrolorka Quentina, performer Smitty a další. Všichni mají co skrývat, všichni mají co ztratit.  Jak se zachovají, když jednoho dne někteří objeví v poště pohlednici svých vlastních dveří se vzkazem Chceme to, co máte vy? Jak se jejich život změní pod tlakem neúprosných změn?
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 70 z 1763
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.