UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 19. prosinec 2013
MÁRA  Jiří
Jaká je Amerika

ObálkaOsmá kniha o putování Jirky Máry, jednadvacetiletého mladíka trvale upoutaného na invalidní vozík, jeho rodiny i přátel nás tentokrát pozve do Spojených států. Projedeme jejich západní pobřeží od jižních končin až ke kanadské hranici. Navštívíme světové město hazardu i dramaticky rozeklané hory, přičichneme k sírou zapáchajícím sopouchům národního parku Yellowstone, nahlédneme do bezedných hlubin Grand Canyonu. Bude nám dopřáno zakusit utrpení alcatrazských věznů i šílenou odvahu a naději hledačů zlata. Kdo by nechtěl zažít havaj! Nejlepší je to na Havaji ve víru tanečníků hula hula, v ruce barevný drink s deštníčkem, na zlatých plážích obklopených korálovými útesy s hejny pestrých rybek. Nás ovšem čekají i hrozivé vulkány, žhnoucí láva a boj s výškovou nemocí. Vydejme se společně s Márovými za krásami Ameriky a Tichomoří.

 
čtvrtek, 19. prosinec 2013
ROYOVÁ  Nathalie
Pikantní život Charlotte Lavigneové

ObálkaTřiatřicetiletá Charlotte Lavigneová, produkční v televizi, je šarmantní mladá žena, která je málokdy dokonalá, ale o to je zábavnější: je svobodná, beznadějně hledá ideálního manžela, užívá si života a zůstatku na kreditní kartě. Před kameru se ještě nedostala, a tak se realizuje alespoň v kuchyni. Zbožňuje totiž vaření a udělala by cokoliv, aby hosty svým jídlem okouzlila. Jejím cílem je dokonalá večeře, ale to by při její přípravě musela vypít méně vína a být míň nemotorná. Charlotte má zkrátka dobrodružný život – zažívá bouřlivé lásky i milostné neúspěchy, má dobré i špatné přátele, potřeštěnou matku, občas se trochu více napije a dostává do neuvěřitelných situací. Pozvání k Charlotte na večeři slibuje nepředvídatelné potěšení – nikdy to není obyčejná návštěva.

 
čtvrtek, 19. prosinec 2013
PERSSON  Leif GW
Linda : příběh

ObálkaVe Wäxjö, idylickém provinčním městečku ve Švédsku, došlo k chladnokrevné vraždě, která obzvlášť vzrušila spoustu myslí a vyvolala mimořádnou vlnu emocí: dvacetiletá Linda byla ve svém vlastním bytě krutě týrána a následně uškrcena. Linda byla nejen velmi atraktivní a u všech oblíbená, navíc ještě navštěvovala policejní školu a zakrátko měla být přijata do řádného služebního poměru. Mnohé v případu ukazuje na to, že Linda svého vraha znala. Hlavní podezřelý má však velmi dobré alibi?

 
čtvrtek, 19. prosinec 2013
DEAN  A. M.
Ztracená knihovna

ObálkaCarletonovou univerzitou v Minnesotě otřese neuvěřitelná zpráva: profesor Arno Holmstrand, špičkový odborník na starověké dějiny, byl zavražděn. Vzápětí objeví jeho mladá kolegyně Emily Wessová v hromádce s poštou podivný dopis napsaný Arnovou rukou. V tu chvíli netuší, že se nachází na začátku cesty za odhalením pravdy o legendární alexandrijské knihovně i o boji dobra se zlem, které doprovází její osud. Zatímco se Emily vydává do Oxfordu a poté do Istanbulu po stopách nejslavnější a nejcennější knihovny všech dob, obyvatele Washingtonu vyděsí série úkladných vražd několika členů vládní administrativy. Zločiny někdo zametá pod koberec. Někdo mocný a bohatý. Někdo, kdo nechce, aby pravda vyšla najevo. A klíč k pravdě drží v rukou Emily Wessová.

 
čtvrtek, 19. prosinec 2013
Vánoční hvězdy z korálků : slavnostní ozdoby v 3D

ObálkaObjevte rozmanitost hvězd vytvořených z korálků – malých, velkých, jemných, perleťových, plochých či trojrozměrných – každý v knize určitě objeví tu svou. Působivé hvězdy navlékané na drátek nebo nasunované na magickou perlu se stanou vánočními dekoracemi, které vám nikdy nezevšední. Zhotovení všech hvězd je vysvětleno podrobně krok za krokem pomocí obrázků, detailních barevných schémat a přesných návodů.

 
středa, 11. prosinec 2013

YALOM  Irvin D.
Problém Spinoza

ObálkaVe svém nejnovějším románu autor završuje svou filozofickou trilogii (Když Nietzsche plakal, Léčba Schopenhauerem). Protagonisty románu, mladého talentovaného holandského filozofa ze 17. století, Žida Benedicta Spinozu, a ideologa nacistické NSDAP Alfreda Rosenberga, od sebe dělí bezmála tři sta let. Spinoza se pro své neortodoxní názory dostává do ostrých sporů s židovskou obcí, a nakonec je prohlášen za kacíře a exkomunikován. Rosenberg, původce teorií o rasové nadřazenosti, nemůže pochopit, že pro „největšího z germánské rasy“, Goetha, byl Spinoza vzorem a že z jeho díla četl každý den. Rosenberg stejně jako mnoho jiných nacistických pohlavárů, trpí pocitem méněcennosti, a přestože se podrobí psychoanalýze, nic mu z jeho velikášské pasti nepomůže. Spinoza se naopak jako člověk i filozof postaví vůči své komunitě na vlastní nohy a v autorově interpretaci se stává prototypem emancipovaného moderního učence a člověka. Stejně jako u svých předchozích knih nás Yalom učí o lidské duši a složité cestě k jejímu uzdravení.
 
středa, 11. prosinec 2013

DELAFLOTTE MEHDEVI  Anne, HORŇÁKOVÁ CIVADE  Lenka
Prioritaire / Priority : Praha – Paříž

ObálkaV dnešní čím dál rychlejší a uspěchanější době se psaní dopisů stává vzácností. Zprávy si sdělujeme prostřednictvím emailů či sms spíše v holých větách, na nějaké zamyšlení, zastavení, úvahu, dojem či pocit nějak nezbývá čas. A možná je to škoda. Francouzka Anne žijící v Praze a Češka Lenka žijící ve Francii využívají psaní dopisů nejen jako prostředek vzájemné komunikace, ale i vlastního poznávání neznámé země, jejích zvláštností i stejností, radostí i problémů. Z dopisů Anne se dozvídáme mnohdy věci velmi překvapivé a neobvyklé, které nám domorodcům nijak zvláštní nepřipadají, a uvědomíme si je až pohledem překvapeného cizince. A podobně z pohledu Lenky z Francie naopak zjišťujeme, kolik toho v běžném životě může mít cizí země s tou naší společného. Dopisy jsou časově zarámovány pobytem Anne v Praze od roku 1993 do roku 2011, kde společně s manželem provozovali oblíbené mezinárodní knihkupectví U Knihomola v Mánesově ulici.
 
středa, 11. prosinec 2013

BOWDEN  Oliver
Assassin’s Creed. Opuštěný

Obálka1735 – Londýn. Haythama Kenwaye učili zacházet s mečem už od chvíle, kdy ho udržel v ruce. Jakmile se jeho domov stane terčem útoku – otec je zavražděn a sestra unesena ozbrojenci – brání ho jediným způsobem, jaký zná – zabíjí. Nezbude mu žádná rodina, ujme se ho proto tajemný učitel, který z něj udělá smrtícího zabijáka. V touze po pomstě se Haytham vydává cestou odplaty, nevěří nikomu a pochybuje o všem, co kdy znal. Ocitá se tak přímo uprostřed spiknutí a zrady a je vtažen do prastaré bitvy mezi asasíny a templáři.
 
středa, 11. prosinec 2013

VAŠÁKOVÁ  Jana, SKOKANOVÁ  N.  Zdena
Jezte česky : rok v naší kuchyni

ObálkaČeská kuchyně, to nejsou jen omáčky, knedlíky a jiná, složitě připravovaná či kalorická jídla. Jsou to především čerstvé sezónní suroviny a inspirace tradicemi – vždyť naše babičky vařily tak jednoduše, dobře a také levně. Kniha představuje nápadité recepty ze surovin, které jsou na našich zahrádkách či v obchodech dostupné v daném ročním období. Autorky vaří z brambor, které vyrostly na českých polích, z masa, které bylo odchováno na českých farmách, nebo z bylinek, které si samy vypěstovaly v truhlících. Neopomíjejí ani Vánoce, Velikonoce či posvícení. Naučí vás také marmelády, nanuky a sirupy. Navíc v knize najdete zajímavosti a reportáže z tradiční zabíjačky, z výlovu rybníka i z honu. Zavede vás do českých lesů, provede vás po vinicích a všechno, co na jejích stránkách najdete, si s obrovskou chutí uvaříte.
 
středa, 11. prosinec 2013

JAROŠ  Radek , JAROŠOVÁ  Andrea
Hory shora 2

ObálkaKniha s dalšími příběhy z expedic na nejvyšší vrcholy světa našeho předního dobyvatele himálajských vrcholů tentokrát z let 2008 – 2012. Poutavým způsobem bez příkras detailně popisuje postupné zdolávání osmitisícovek se všemi obtížemi, které nádherná a drsná příroda Himálaje před horolezce předkládá. Napínavá dobrodružství doplňuje množství nádherných fotografií.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 70 z 1658
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.