UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 16. červenec 2014

MCCANN  JohnTHOMAS  Becky
Gumičkování

ObálkaHit letošní sezony pro holky i pro kluky! Budete potřebovat jen stávek, kupu barevných gumiček, háček, trochu zručnosti a hodně fantazie. Pak se můžete pustit do zábavného duhového tkaní! Vyberte si z 25 nápaditých projektů: jsou mezi nimi náramky, sportovní talismany, přívěsky na klíče, náhrdelníky, pouzdro na mobil, rockerský nátepník, a dokonce i plně funkční prak. Podlehněte kouzlu tkaní z gumiček a přidejte nové výrazné doplňky ke svému outfitu!
 
středa, 16. červenec 2014

LUDVÍK  Petr
Nejkrásnější výlety na kole

ObálkaKnížka nabízí 40 nejkrásnějších cykloturistických tras po Čechách, Moravě a Slezsku, vybraných tak, aby je zvládl každý – rodina s dětmi i příležitostní výletníci. Projedete se po příjemných cyklostezkách i lesních silničkách, komunikacím s hustou dopravou se výlety vyhýbají. Graficky je publikace přizpůsobena snadné a rychlé orientaci. V úvodu objevíte shrnutí toho nejpodstatnějšího, co vás na výletě čeká, podrobnou kilometráž a typizovaný výškový profil. Samozřejmostí jsou plnohodnotné mapy a pěkné fotografie. A tak se v klidu vydejte do krásné krajiny České republiky a můžete tak spojit pohyb s poznáváním.
 
středa, 16. červenec 2014

DÁN  Dominik
Kráska a zvíře

ObálkaStará známá mordparta je po prázdninách zase spolu. A další případ na sebe nenechal dlouho čekat. Maďarští kolegové našli v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Pitva potvrdila, že před smrtí byla opakovaně brutálně znásilněna a vrah ji nelidsky mučil. O pomoc při určení totožnosti neznámé mrtvoly požádali maďarští kriminalisté policisty ze všech okolních států, ale jako naschvál našli jedinou pořádnou stopu jen Chosé s Krauzem, a tak jim byl případ přidělen.  Média a veřejnost průběh vyšetřování pozorně sledují, protože s takovou hrůzou se ještě nikdo nesetkal, dokonce i na oddělení vražd je takovýto masakr raritou. Mnohem větší než opuštěné batole, které vylezlo z krabice od televize jen tak pohozené na chodníku a odplazilo se pod kola projíždějícího autobusu. Jak spolu tyto dva případy souvisí a jestli se detektivům z oddělení vražd podaří chytit vraha mladé studentky zatím nikdo neví.
 
středa, 16. červenec 2014

EGANOVÁ  Jennifer
Hrad

ObálkaMezi bratranci Howiem a Dannym byl vždycky zvláštní vztah. Když byli malí, byl první tím „divným“ dítětem – byl tlustý a bledý, zatímco Danny byl zlatý hoch, co všechno umí. Po letech je to přesně naopak: z Dannyho je flákač, který zklamal rodiče, zatímco Howard úspěšně obchoduje s akciemi, má manželku a dvě děti a – kdesi v Evropě zrovna koupil hrad. A když Danny dostane od bratránka nabídku, aby mu pomohl předělat tuhle zříceninu na luxusní hotel, přijímá od něj jednosměrnou letenku a přistává kdesi ve střední Evropě. Na místě ho čeká řada kafkovských zážitků a Danny brzy získá pocit, že se z hradu už nikdy nedostane, neboť se mu Howard zřejmě mstí za to, co mu provedl v mládí. Fascinující styl vyprávění, vstupování vypravěče do textu, alternativní pohled na svět a v neposlední řadě pro českého čtenáře zajímavá lokalita a prostředí, to vše dělá z románu napínavý a čtivý příběh, kterému nechybí citlivě vylíčený milostný ani magické prvky.
 
středa, 16. červenec 2014

POTTER  Alexandra
Na stejné vlně

ObálkaTaky jste kdysi v mládí potkala někoho, do koho jste se bláznivě zamilovala, ale pak se vaše cesty rozešly a už jste se nikdy neviděli? A kolikrát vás napadlo, jak by se život vyvíjel, kdybyste měli víc času se poznat? Jenže láska nečeká věčně a člověk nesmí promeškat šanci zjistit, jestli je to ten pravý. Tuhle otázku si klade nejen Grace, která se právě rozešla se snoubencem, ale i její nejlepší kamarádka svobodná matka Rhian. Spolu s nimi se pokoušejí najít tu pravou lásku i posluchači netradiční rozhlasové seznamky „Na stejné vlně“. A díky ní se dají věci do pohybu. Grace se nestačí divit, co všechno spustí jedno náhodné setkání, ale už nehodlá dělat kompromisy. Co jí může nabídnout kluk, který ji kdysi zklamal?
 
úterý, 08. červenec 2014

LUTZ  John
Zvrat

ObálkaFrank Quinn se stal živoucí legendou. Jako vyšetřovatel newyorské policie se specializoval na sériové vrahy a i teď, když má vlastní detektivní kancelář, bývá povolán k případům, které se nedaří oficiálně vyřešit. Tentokrát se však na něj s prosbou o pomoc neobrátili pouze bývalí kolegové, ale také vlastní neteř. Kdosi ji pronásleduje a policii se ho nedaří zastavit. Už to samo o sobě je dostatečně děsivé, ale Carliin strach umocňuje ještě další skutečnost: jako blonďatá modrooká kráska přesně zapadá do typologie obětí sériového vraha, který poslední dobou děsí New York. Ten zabiják má pečlivě promyšlený každý krok svého brutálního scénáře – vyhlédnuté dívky spoutá, dá jim roubík a pak je mučí s precizností zvrhlého operatéra. Quinn ví, že pokud chce Carlii před tímto hrůzným osudem ochránit, musí nastražit dokonalou past. Jenomže pak do té pasti bude muset najít dokonalou návnadu.
 
úterý, 08. červenec 2014

Klenoty české fantasy

ObálkaPoznejte českou fantasy v exkluzivním výběru povídek a novel. Přestože má fantasy v České republice poměrně krátkou tradici, během zhruba čtvrtstoletí vyrostla silná generace spisovatelů. Jejich díla si našla nadšené čtenáře a žánr se definitivně etabloval jako pevná součást české kultury. Antologie představuje českou fantasy v celé její šíři a zaměřuje se výhradně na nejlepší dosud publikovaná krátká díla. Najdete v ní ceněné texty populárních spisovatelů, ale i méně známé povídky a novely, které editora přesvědčily kvalitou námětu a zpracování. Klenoty české fantasy ocení každý, kdo hledá originální a čtivé příběhy úchvatného žánru fantasy.
 
úterý, 08. červenec 2014

SPARKS  Nicholas
Nejdelší jízda

ObálkaJednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však nezvládne řízení, jeho vůz prorazí svodidla a sjede ze silnice. Ira uvázne se zlomenou rukou a rozbitou hlavou v havarovaném autě na zledovatělém srázu a nezbývá mu než doufat, že ho někdo najde a zachrání. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jde podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznamuje se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem, který žije s matkou na ranči, kde od úsvitu do soumraku tvrdě dře, aby rodinný majetek dostal z finančních nesnází. Sophia se tak ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Co však Luke skrývá? Ira a Ruth, Luke a Sophia. Dvě dvojice, lišící se věkem i životními zkušenostmi, jejichž osudy se nečekaně propletou. A kdo koho vlastně bude zachraňovat?
 
úterý, 08. červenec 2014

KRÁL  Zdeněk
Tati, ty mě přivedeš do hrobu!

ObálkaZdeněk Král, hudební skladatel a pianista po tři roky zaznamenával moudra a průpovídky svého syna Jáchyma, aby se nad nimi mohl zamyslet nebo se jim naopak zasmát ještě někdo další. Dával do kontextu některé z jeho výroků, ale především byl pozorovatelem, posluchačem a zapisovatelem. Pobavte se i vy! A pokud i vaše ratolest perlí skvosty, neváhejte je do naší knížky zapsat – určili jsme pro ně v deníčku prázdné řádky. Smích je koření života a děti nám jej řádně koření!
 
úterý, 08. červenec 2014

PAZDERA  Lukáš
Láska v Česku

ObálkaOsmadvacetiletá Zuzana se právě vzpamatovává z rozchodu s Liborem. Prostřednictvím své sestry se seznámí s galantním Andrejem, regionálním politikem, jehož exmanželka Lucie se naopak snaží zaplašit myšlenky na přibývající vrásky v posteli sukničkáře Romana. Toho pro změnu rozvod čeká, a když jeho stále ještě platná manželka Míša potkává o Vánocích Libora, sama na pokraji zhroucení z Romanových neustálých záletů, začíná příběh nesourodého šestiúhelníku postav, jež spojuje jediné: každý chtěl od svého předešlého partnera něco úplně jiného, než čeho se mu nakonec dostalo.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 70 z 1768
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.