UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 27. březen 2014

PYPER  Andrew
Démonolog

ObálkaProfesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oblasti literatury zabývající se démony, především se specializuje na poemu Johna Miltona Ztracený ráj, ale na nadpřirozené zlo nevěří. Jednoho dne ho navštíví neznámá žena, která jej požádá, aby odjel do Benátek a stal se svědkem jakéhosi tajemného a nevysvětlitelného „jevu“. Za jiných okolností by se David touto nabídkou nezabýval, ale jeho rodinný život se mu rozpadá pod rukama, a tak se rozhodne využít příležitosti a udělat si do Benátek výlet i s dvanáctiletou dcerou. Místo příjemných dnů v romantickém městě ho čeká však skutečné peklo. David Ullman se zcela nečekaně mění ze skeptika na přesvědčeného věřícího. V úděsném pátrání ve spleti symbolů a hádanek ze stránek Ztraceného ráje musí sledovat démona, který se zmocnil jeho dcery, a odhalit jeho jméno. Jestli se mu to nepodaří, ztratí Tess navždy.
 
čtvrtek, 27. březen 2014

HIAASEN  Carl
Chramst

ObálkaJeden leguánem praštěný, nerudný chovatel zvířat a potrhlý, namyšlený a otylý televizní fouňa, se kterým musí spolupracovat, to je třaskavá kombinace. K tomu ještě divoká příroda národního parku Everglades a na dobrodružství je zaděláno. Nový román oblíbeného autora Carla Hiaasena, který hýří vtipem a nabízí spoustu humorných,ale i napínavých situací.
 
čtvrtek, 27. březen 2014

LAYBOURNE  Emmy
Monument 14

ObálkaČtrnáct dětí zůstalo uvězněno v supermarketu. Uvnitř mají vše, co by někdy mohly potřebovat. Jídlo, oblečení, počítačové hry a knihy, léky a alkohol. A žádného dospělého, který by jim cokoli přikazoval. Mohou si dělat, co chtějí. Zní to jako zábava? Za pevnými zdmi obchodu však svět ničí silné bouře, kroupy i zemětřesení. A chemikálie, které unikly do atmosféry, způsobují halucinace, násilné chování i smrt. Děti musí zůstat uvnitř a snažit se spolu fungovat, přestože netuší, zda někdy budou moci odejít. Svět, jak ho znají, už není. Dokážou si zachovat alespoň ten, který si vytvořily uvnitř obchodu?
 
čtvrtek, 27. březen 2014

OREY  Cal
Zázračná síla kávy

ObálkaPo stovky let lidé začínají svůj den kávou. Pijí ji po dobrém jídle, vdechuje život konverzacím v kavárnách po celém světě. V poslední době zažila takový maloobchodní rozmach, že vstoupila do života téměř každému. A proto se autorka rozhodla napsat knihu, ve které se dívá novým pohledem na neuvěřitelné zdravotní vlastnosti kávy. Seznamuje čtenáře s dějinami kávy a kavárenství, s různými odrůdami kávy a s jejími léčebnými účinky. V závěru knihy uvádí spoustu receptů, v nichž je možné použít kávu. Platí, že káva v malém množství pomáhá, ve velkém může škodit. Jinými slovy, přínos nebo škodlivost tohoto nápoje nespočívá v jeho složení, ale v tom, zda jej užíváte, nebo zneužíváte.
 
čtvrtek, 27. březen 2014

MOODY  Raymond, PERRY  Paul
Paranormální svět

ObálkaNejnovější kniha amerického lékaře a spisovatele Raymonda Moodyho s podtitulem Můj život věnovaný hledání života po životě je poutavou autobiografií, v níž autor vypráví o svém dětství, komplikovaném vztahu s otcem, o studiích a zájmu o posmrtný život a slavné „zážitky blízké smrti“. S nebývalou otevřeností píše o svých zdravotních problémech, osobním životě i setkáních s mnoha známými osobnostmi.

 
čtvrtek, 20. březen 2014

Poker Texas Hold’em

ObálkaPro mnoho lidí zůstává poker, a zejména jeho populární verze Texas Hold’em, velkou neznámou. Částečně je to způsobeno tím, že pro začátečníky je těžké najít potřebné informace, aby se naučili poker hrát. Většina příruček totiž počítá s tím, že čtenář už nějaké základní znalosti má. V této poutavé a názorné knize se začíná skutečně od začátku. Vysvětlíme si hodnotu karet i žetonů, typickou terminologii, fáze hry, pozice u stolu, výpočet pravděpodobnosti, způsoby, jak určit vítěze, a mnoho dalšího. Začátečník zde tedy nalezne všechny potřebné informace, aby se krok za krokem naučil a postupně dobře ovládl základy hry, vyzkoušel různé strategie, zhodnotil společné karty a podobně. Tato kniha vám otevře dveře k mnoha hodinám zábavné hry.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

ALLSTON  Aaron
Star Wars. X-Wing. Železná pěst

ObálkaJsou údernou zbraní povstalecké Aliance – rychlí, stateční a smrtelně nebezpeční. Pro tyto stíhače v X-Winzích není žádný úkol příliš nebezpečný nebo nečestný. Nyní musejí dokázat nemožné: přesvědčit mocného vojenského diktátora, že jsou jeho spojenci, a poté mu překazit plány s jeho superdestruktorem Železnou pěstí. Pokud by se Zsinj spojil s Impériem, mohlo by to zvrátit průběh války v neprospěch Rebelů. Úkolem eskadry Wraith je proniknout do diktátorovy flotily a odhalit jeho pečlivě utajované plány. Chtějí-li Zsinje přesvědčit, musejí se vydávat za piráty a obstát pod drobnohledem imperiálních hlídek. Pokud přežijí i tohle, čeká je ještě jedna poslední zkouška – sebevražedná mise pro Zsinje. Dokáží zkouškou projít a oklamat Zsinje? Nebo to bude znamenat konec eskadry Wraith?
 
čtvrtek, 20. březen 2014

KALLENTOFT  Mons
Food junkie = posedlý jídlem : příběh gastrozávisláka

ObálkaAutobiograficky laděný příběh na pomezí beletrie a literatury faktu o autorově vášni číslo jedna: jídle a gastronomii. Tato záliba ho dokonce přivedla mezi členy poroty, která vybírá padesátku nejlepších restaurací na světě. V knize sledujeme autorovu nadšenou a posedlou honbu za nejzajímavějšími kulinářskými zážitky od pouličních stánků v Bangkoku až po nejvyhledávanější restaurace v New Yorku. Kniha se postupně stává i milostným románem, vyprávěním o přežití a o hledání domova a pevného bodu v životě. Zaujme každého, komu připadá jídlo zajímavé a kdo chce nahlédnout do zákulisí nejlepších světových restaurací. Je to příběh člověka milujícího jídlo a gastronomii.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

GALBRAITH  Robert
Volání kukačky

ObálkaKdyž se slavná topmodelka zřítí ze zasněženého balkonu v luxusní londýnské čtvrti Mayfair, vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. S tím se ale nehodlá smířit její bratr a najme si soukromého detektiva, aby její smrt znovu prošetřil. Cormoran Strike je bývalý voják – což ho poznamenalo na těle i na duši – a právě prochází složitou životní situací. Nový případ ho může uchránit před hrozícím krachem, čím hlouběji však proniká do komplikovaného světa, v němž mladá modelka žila, tím temnější věci vyplouvají na povrch a sám Strike se ocitá v ohrožení. Napínavá a rafinovaně vystavěná zápletka čtenáři přibližuje atmosféru současného Londýna – ospalý poklid ulic v rezidenční čtvrti Mayfair, omšelé kouzlo zapadlých hospod v East Endu i čilý ruch v Soho. Cormoran Strike se poprvé představuje v oceňovaném detektivním románu od Roberta Galbraitha, což je pseudonym J.K. Rowlingové.
 
čtvrtek, 20. březen 2014

HAMILTONOVÁ  Amanda
Jez, posti se, hubni

ObálkaJíme čím dál víc a méně se pohybujeme. Zkonzumované jídlo je energeticky bohatší než dřív, dopřáváme si ho častěji a ve větších porcích. Přidá-li se stále pohodlnější životní styl, máme zaděláno na nadváhu a pokulhávající zdraví. Nadbytečné kilogramy jsou hlavním rizikovým faktorem vážných a mnohdy smrtelných onemocnění, jakými jsou cukrovka, srdeční choroby a rakovina. A škody napáchané na duševním zdraví – pošramocené sebevědomí, krach osobních vztahů a zmařená ctižádost – jsou neméně pustošivé. A jaké je řešení? Nežádejme odpověď od lékařů, ministerstva zdravotnictví nebo potravinářského průmyslu, i když na tomto jevu mají obrovský podíl. Odpovědnost si nese každý sám, ale kde začít? Autorka vytvořila metodu díky níž obnovíte kontakt se svým tělem, rozumně omezíte příjem potravy, zvýšíte svou životní energii, budete aktivnější, zdravější a spokojenější. S přispěním občasného půstu, ovocných a zeleninových šťáv i lahodných pokrmů na vlastní kůži zažijete rychlý a trvalý úbytek hmotnosti – za pouhých šest týdnů zhubnete o jednu konfekční velikost a zbavíte se vzdorujícího tuku.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 70 z 1708
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.