UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 25. září 2008
LENKOVÁ  Jitka
Spiknutí mocných

ObálkaHistorie sama o sobě je plná otazníků. Napadají nás, když obdivujeme rozlehlost pyramidových komplexů, monumentalitu antických chrámů nebo majestátnost středověkých katedrál a žasneme nad genialitou jejich tvůrců. Jak je možné, že naši předkové měli už před mnoha staletími či tisíciletími vědomosti, k nimž se my teprve dopracováváme? Existují snad tajné společnosti, jež si předávají důležité informace a otáčejí kormidlem dějin? A které vynikající osobnosti tvořily takzvaný „řetěz zasvěcenců“, na jehož konci možná stojí nejmocnější světa? Na tyto a další vzrušující otázky hledá odpovědi tato knížka, se kterou se můžete vydat po stopách tajemství templářů, rosenkruciánů, zednářů, mystiků, alchymistů a velkých učitelů lidstva. Až se do ní začtete, zjistíte, že nic není samozřejmé a že cesta k pravdě často vede přes průsmyky pochybností.

 
čtvrtek, 25. září 2008
ŽAMBOCH  Miroslav
Koniáš. Muž na stezce

ObálkaŽádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného - na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl.

 
čtvrtek, 25. září 2008
JIRÁNEK  Jiří
Výbuch nad tajgou

ObálkaNapínavá vědecká detektivka, kterou připravil autor, vzděláním geolog, ke stému výročí tunguzské události. 30. června 1908 ve výšce 8,5 km explodoval záhadný objekt o průměru 60-100 m a zanechal pod sebou spoušť v podobě 2 150 km čtverečních pokosené tunguzské tajgy. Teorií bylo hodně: od meteoritu nebo spíše komety či asteroidu, přes jaderný výbuch, explozi kosmické lodi na atomový pohon, UFO, černou díru či kus antihmoty, až po explozi obřího kulového blesku nad linií tektonického zlomu nebo testování supertajných zbraní. Největší objevy přišly až v posledních letech, kdy se území tajgy otevřelo i zahraničním badatelům. Všechny tyto objevy a úvahy mají nezřídka i velmi rozumné opodstatnění a tak se historie výzkumů čte jako skutečná vědecká detektivka, ale stejně zůstává jedna tíživá otázka: Kdy nás může něco podobného, či horšího znovu potkat, a tentokrát už třeba i nad hustě obydlenou oblastí?

 
čtvrtek, 25. září 2008
AMBROS  Peter
Život hraný z listu

ObálkaKniha o osudech klavíristky, učitelky hudby a neúnavné propagátorky díla Gideona Kleina se opírá o přepis autentických vzpomínek Elišky Kleinové – pro přátele Lízy Kleinové. V chronologickém uspořádání sledujeme její „život hraný z listu“. Vyprávění o rodinném zázemí, profesní kariéře a dramatických válečných i poválečních událostech doplnil Peter Ambros o četná historická fakta. Kniha se tak stává nejen vylíčením osudů jedné židovské rodiny od počátku 20. století., ale na konkrétním příkladu vypovídá o historii Židů v Čechách v průběhu celého minulého století.

 
čtvrtek, 25. září 2008
MC CLURE  Ken
Spletitá síť

ObálkaKen McClure je skotský lékař, vědec a spisovatel lékařských thrillerů. Byl opakovaně vyznamenán za významné objevy v oblasti medicíny. Jeho strhující romány byly přeloženy už do jednadvaceti jazyků a získaly si množství čtenářů po celém světě. Další z jeho románů vypráví o osudech manželů Palmerových, kteří jsou podezřelí z vraždy své tělesně postižené holčičky. Jejich přítel a lékař Tom je jediný, kdo věří, že zločin nespáchali. Tom se spolu s doktorkou Mary pouští do pátrání na vlastní pěst. Stopy je zavedou až na kliniku pro léčbu neplodnosti, kde Palmerovi podstoupili umělé oplodnění. Vtom na veřejnost pronikne šokující sdělení o smrti dalšího děvčátka.

 
čtvrtek, 25. září 2008
COELHO  Paulo
Brida

ObálkaPříběh Bridy, půvabné irské dívky a její cesty za poznáním. Při svém hledání potká moudrého muže, jenž ji naučí překonávat strach, a ženu, která ji naučí tančit v rytmu skryté hudby světa. Oba jsou si vědomi jejího výjimečného vnitřního daru, ale musí ji nechat podniknout vlastní objevnou cestu. Brida kráčí vstříc svému osudu a přitom se horlivě snaží najít rovnováhu mezi vztahy k druhým a přáním proměnit sebe samu. Je to působivý příběh lásky, vášně, tajemna a duchovna z pera vynikajícího vypravěče. „Tím, že budeš riskovat,“ řekla Bridě. „Že budeš riskovat prohru, zklamání, rozčarování, ale Lásku nikdy hledat nepřestaneš. Zvítězí ten, kdo hledání nikdy nezanechá …“

 
čtvrtek, 25. září 2008
NESVADBOVÁ  Barbara
Pohádkář

ObálkaDalší pokračování životních peripetií mladé ženy Karly. Po osmi letech vydává autorka dlouho očekávaný román, již čtvrtý v pořadí. Hlavní hrdinka Karla přichází na scénu mnohem dospělejší a je již matkou dvou dětí. Propadá duší, tělem i láskou jedinému muži a je tak paralyzována vášní, že si ani neumí připustit, že on v těch samých iluzích udržuje ještě i jinou ženu. Sama autorka vysvětluje, že na rozdíl od předchozích románů, při jejichž psaní se nechala inspirovat životem vlastním nebo svých přátel, tak Pohádkář není autobiografickým románem. Je to příběh o fatální závislosti, o vášni i o životních ztrátách.

 
čtvrtek, 25. září 2008
HŮLOVÁ  Petra
Stanice Tajga

ObálkaDobrodružný román Stanice Tajga je pátým románem mladé autorky s velmi vytříbeným jazykovým projevem. V románu se propojují různé doby, světadíly, kulturní prostředí i žebříčky hodnot. Hlavním hrdinou je dánský podnikatel Hablund, který se po válce z polonaivních důvodů rozhodne odejít na sovětskou a později i ruskou Sibiř. Po šedesáti letech se po jeho stopách vydává antropolog Erske. Díky těmto dvěma představitelům se dozvídáme o Sibiři, místě, které autorka sama mnohokrát navštívila. Kniha přináší poutavý dobrodružný příběh, ale je v něm i výrazný motiv vztahu muže a ženy, a jak potvrzuje autorka vlastními slovy, jde o příběh ženy, která už celé roky marně čeká na muže a vůbec nic o něm neví.

 
čtvrtek, 11. září 2008
TINDALL  Gillian
Muž, který nakreslil Londýn : životní příběh Václava Hollara

ObálkaVáclav Hollar (1607-1677), dnes velmi ceněný rytec a kreslíř, který ve dvaceti letech odešel z rodné Prahy, putoval Evropou, až nakonec našel svůj domov v Londýně, zde není líčen jako klasický románový hrdina. I když se dozvídáme spoustu z jeho intimního světa a prožívání, často nechává za sebe promlouvat své dílo a on sám stojí tak trochu v pozadí. Londýn v knize naprosto osobitě ožívá a stává se topograficky propracovaným svébytným jevem a rovnocenným partnerem postav knihy. Další působivou složkou knihy je líčení spletitosti doby, včetně zarámování širšího dějinného kontextu. Dovídáme se o třicetileté válce, občanské válce, pustošivém londýnském požáru i dramatickém průběhu morové epidemie. Nahlédneme do každodenního života všech vrstev společnosti, protože o všechny se Hollar-umělec zajímal a s mnohými byl spjat život Hollara-člověka. Obyčejný lidský příběh velmi neobyčejného muže.

 
čtvrtek, 11. září 2008
ČESAL  Aleš, NĚMEČEK  Radim
Toulky tajemnými místy Čech

ObálkaNikdo neví, čím to je, ale posledních deset let se lidé zajímají o krajinu jako nikdy předtím. Studium krajiny se stává mezioborovou disciplínou, jíž se věnují geologové, ekologové, botanici, historici, archeologové a kdoví kdo ještě. V protikladu k nim se z krajiny snaží číst psychotronici a senzibilové, hledači Moudrosti i milovníci záhad. Vracíme se ke krajině jako k otevřené knize, z níž můžeme čerpat poučení. Tato výpravná publikace přibližuje čtenářům nejtajemnější místa Čech – menhiry, zázračné prameny, strašidelné zámky, posvátnou  geometrii, poklady, podzemí, přírodní kuriozity, upíry, světce a démony, místa dávných a tajemných kultů a obětiště. Vydáme se po stopách keltských druidů, mágů i alchymistů, nevynecháme ani svobodné zednáře, templáře a rosekruicány. Všechna místa jsou doplněna přehledným popisem cesty. Lokality ležící mimo známé turistické trasy jsou zaměřeny pomocí GPS. Knihu provází množství fotografií, dobových rytin, plánků a map.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1718
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.