UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 03. prosinec 2008
ROBBINS  Tom
Parfém bláznivého tance

ObálkaParfém bláznivého tance je románem o nejstarší lidské touze - neumírat. "Nehledám kořist ani nová území, další ženy ani slávu, a když se to tak vezme, ani pouhé prodloužení života. To, co hledám, nikdy neexistovalo, ani na zemi, ani na moři." Říká hlavní postava knihy, král Alobar, kterému se skutečně podaří protloukat se světem od starověku přes středověk až do časů současných. Tato moderní pohádka pro dospělé, odehrávající se na několika místech světa, ukazuje na neohraničitelnost lidské fantazie, na nespoutanost lidských snů, na možnosti spřádat si po libosti nejrůznější smyšlenky a hrát si v oblasti fiktivního uvažování - zvláště pokud jde o téma, ve kterém člověk může vždycky jenom fantazírovat.

 
středa, 03. prosinec 2008
GREENOVÁ  Niamh
Deník matky na pokraji šílenství

ObálkaBrilantní a neuvěřitelně vtipná sonda do života moderní rodiny. Sympaticky ztřeštěná Susie, která má dvě děti, čtyřletou Katie a dvouletého Jacka, ve svém deníku popisuje zkušenosti a zážitky, které jsou důvěrně známé každé ženě, jež se rozhodne opustit slibně se rozvíjející kariéru a zůstane s dětmi doma „na plný úvazek“. Přesvědčuje sama sebe, že být doma s dětmi byla ta nejlepší volba a role ženy v domácnosti je skutečně vznešené poslání (nikoli nevděčná dřina). Neustále si dává předsevzetí, že se konečně začne věnovat vznešeným koníčkům, a že bude číst kvalitní literaturu (nikoli pokleslé časopisy a bulvární plátky), snaží se nemyslet na to, že z jejího vztahu k manželovi (jehož podezírá z nevěry) se poněkud vytratila romantika, potýká se s tchyní i s vlastními rodiči (což je boj, který nelze nikdy úplně vyhrát), a především per­manentně bojuje s nejrůznějšími pokuše­ními. Výsledkem je „strhující bláznivý výlet do chaosu rodinného života“ a bestseller, jehož se ve Velké Británii dosud prodalo přes sto padesát tisíc výtisků.

 
středa, 03. prosinec 2008
VIEWEGH  Michal
Román pro muže

ObálkaTři sourozenci středního věku (televizní publicistka, novinář regionálního listu a soudce) a mladá striptérka na společném lyžařském výletě, který jen díky náhodě neskončí vraždou – to je zápletka nového románu Michala Viewegha. Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti autorových knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech. Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství.

 
středa, 03. prosinec 2008
SARDOU  Romain
Nikdo neunikne

ObálkaNew Hampshire. Únor 2007. Na zasněženém staveništi dálnice, ve výkopu pod vrstvou sněhu, je nalezeno 24 mrtvých. Všichni byli zastřeleni ranou do srdce, aniž kladli odpor. Hromadná oběť příslušníků náboženské sekty? Asistovaná sebevražda? Gigantické vyřizování účtů? Ještě neuvěřitelnější je, že oběti nikdo nepohřešuje. Na policii nevolá ani jeden znepokojený manžel, ani jedna vyděšená matka, ani jeden kolega z práce. Téhož večera přijíždí devětadvacetiletý Frank Franklin na univerzitu Durrisdeer College, jejíž rozsáhlé pozemky sousedí se zmíněným staveništěm, aby nastoupil na místo profesora literatury. Okamžitě vycítí, že v kampusu něco není v pořádku. A brzy uvízne v soukolí hrůzné hry.

 
středa, 03. prosinec 2008
HAWKE  Richard
Mrazivý den v pekle

ObálkaPohádkově pohledný moderátor noční talkshow Marshall Fox byl zatčen a obviněn z vraždy dvou žen, s nimiž měl v období před jejich smrtí milostný poměr. Případ se na první pohled jeví jako zcela jasný až do okamžiku, kdy jsou nalezeny další dvě oběti zavražděné stejným způsobem jako první dvě, a stejně jako ony měly blízký vztah k již obviněnému Marshallu Foxovi. Jak ale mohl Fox vraždit, když byl po celou tu dobu za mřížemi? Fritz se o případ začne zajímat, protože jedna ze zavražděných žen ho krátce před smrtí požádala o pomoc, a policie, která jako vždy jen nerada vidí, když se jí do vyšetřování vměšuje někdo cizí, navíc civilista, ráda využije fakta, na která při svém pátrání narazí. Mrazivý den v pekle je příběh lidí z takzvané vyšší společnosti, i s jejich bizarními sexuálními rituály, lesbické policistky, která se ještě stále nesrovnala s tragickou smrtí své lásky, a chladnokrevného bídáka, pro něhož není žádná překážka dost velká, aby mu zabránila v pokusu maskovat své hanebné zločiny.

 
středa, 03. prosinec 2008
HAGMANN  Klaus
Bleskové likéry. Ráno připravíte – večer vychutnáte

ObálkaUž máte dost likérů, které obsahují umělá barviva a aromata? Chcete si vyrobit vlastní likér? Chcete zpracovat ovoce ze zahrádky? Pak máte jedinečnou příležitost využít návodů obsažených v této knížce. Dozvíte se, jaké ovoce a koření použít, aby váš likér byl čistě ovocný, měl barvu a vůni použitého ovoce a skvěle chutnal. Recepty není třeba nijak zvlášť výrazně upravovat, neboť jsou určeny pro malá množství ovoce, a to i proto, že některých druhů ovoce máme na zahrádce opravdu málo. Nechybí recepty ani na emulzní likéry (vaječný, čokoládový, kávový) a bylinné likéry, které slouží jako aperitivy nebo digestivy. Zajímavá je kapitola ratafií, což jsou likéry, ve kterých je celé ovoce. Na závěr jsou uvedeny všechny významné likéry světa.

 
středa, 03. prosinec 2008
VĚTVIČKA  Václav
Herbář pod polštář

ObálkaDeset let spřádá a střádá Václav Větvička malé, spíš literární než botanické, portréty rostlin. A pak je zakládá jako herbářové položky. Bez sušení, bez lisování, jak by se slušelo. Místo toho je týden co týden nosí do rádia, do Českého rozhlasu 2 - Praha. A týden co týden, současně s kuropěním, je představuje v tichu rozhlasového studia. Pak si obvykle říká: "Nedělal jsem to zbytečně? Je možné, aby v tak nekřesťanskou ranní hodinu byl vedle kurů ještě jiný tvor vzhůru?" A považte, najdou se tací. Avšak i ti, kteří coby bezvýhradné sovy kuří hlas nikdy nezaslechli, se o takovém květinovém kuropění doslechli a dožadovali se jej. Ovšem v rozumnou denní (čti soví) hodinu. Kniha předkládá zmíněné portréty kytek v tiché, tištěné verzi, doplněné něžnými, jako verše na vodě rozmytými kresbami Anny Skoumalové-Hadačové.

 
středa, 03. prosinec 2008
IVENS  Sarah
Etiketa pro moderní dívky

ObálkaOcitla jste se někdy v situaci, se kterou jste si nevěděla rady? Nevěděla jste, jaký příbor máte použít nebo jak odmítnout šéfovy návrhy? Tato humorná, ale nepostradatelná kniha pro 21. století, učí moderní dívku, co má dělat a jak se zachovat v nejrůznějších situacích. Poskytne vám neocenitelné rady, jak být cool, klidná a vyrovnaná v situacích, kdy se bavíte, pracujete nebo se třeba setkáte s cizincem. Tato kniha je nabitá ukázkami nejčastějších společenských dilemat a jejich řešení, odhaluje tajemství úspěchu a seznamuje čtenářky s případy čerpajícími ze zkušeností určitých dívek. Je to průvodce, který by neměl  chybět v knihovničce žádné moderní ženy.

 
pátek, 21. listopad 2008
Guinness world records 2009

ObálkaKniha světových rekordů se zcela novými 3D fotografiemi. Díky speciálním přiloženým brýlím získávají úžasné 3D obrázky jiný rozměr. V knize světových rekordů 2009 se dozvíte o úžasných rekordech z různých oblastí – z vesmíru, z planety, o lidském těle, o lidském chování, ze sportu, ze zábavy, z umění, z vědy, z techniky, z informačních technologií, z moderní společnosti a z dobrodružných cest. Kniha má oproti předchozím ročníkům nové výtvarné pojetí. Koncepce, z níž návrh vycházel, je založena na městském skateboardovém graffiti. Kniha je naplněna nejmimořádnějšími fotografiemi z nejrůznějších oblastí světa. A jako vždy je každý snímek v této knize zveřejněn poprvé.

 
pátek, 21. listopad 2008
TADDEI  Mario
Leonardovy stroje. Tajemství a vynálezy z kodexů Leonarda da Vinciho

ObálkaJiž po celá staletí jsou zkoumány Leonardovy kodexy a tisíce náčrtků strojů, které se nacházejí na jejich stránkách, a z nichž některé zůstaly dosud nepochopené. V této knize odhalujeme některá tajemství v dosud nepublikovaných  souvislostech. Díky práci dvou grafiků, kteří jsou nadšeni nejen virtuálním světem, ale také Leonardem, se podařilo vynálezy, jimž umělec věnoval svůj čas a úsilí svého génia, převést pomocí grafických programů na trojrozměrná vyobrazení. A tak máme díky digitálnímu přepracování možnost vidět Leonardovy stroje v plné kráse. Poznávejte s námi Leonardovy létací a válečné stroje, vodní stroje a zařízení, pracovní stroje, scénická zařízení, hudební nástroje a další stroje z různých oblastí lidské činnosti.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1768
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.