UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 11. září 2008
DREYER  Eva Maria
Bylinky do kuchyně a jejich jedovatí dvojníci : jak snadno poznat 90 druhů

ObálkaPříroda nám v každém ročním období nabízí záplavu rostlin, které slouží, jak k potěšení oka a  duše, tak i jako kulinářská pochutina plná vitamínů a léčivých látek. Jenže jak poznat ty jedlé a nezaměnit je s podobnými jedovatými? Na tuto otázku odpovídá tato kniha, která nabízí možnost, jak spolehlivě poznat 90 všeobecně rozšířených poživatelných planých rostlin a jak je odlišit od podobných jedovatých nebo nepoživatelných druhů. Pro využití všech možností jejich uplatnění v kuchyni je kniha členěna podle ročních období, dále na byliny, stromy a keře a pro ještě větší přehlednost jsou dále členěny podle barev květů. Ke spolehlivému určování jsou důležité jednoznačné určovací znaky jako tvar a uspořádaní listů, barvy a tvar květů a plodů i charakter stanoviště. Vyčerpávajícím způsobem je popsán sběr a použití rostlin v kuchyni. Ke každé rostlině je uveden jedovatý dvojník, se kterým je možno planou rostlinu zaměnit.

 
čtvrtek, 11. září 2008
BREUERS  Dieter
Ve jménu ďábla : trochu jiná historie čarodějnic a jejich pronásledování

ObálkaLidé ve středověku a raném novověku viděli za neúrodou, válkou či morem jediné viníky, a to  čarodějnictví a černou magii. Svůj strach přehlušovali pronásledováním především žen, které podezírali z obcování s ďáblem. Jako návod sloužila soudcům smutně proslulá kniha z roku 1487 nazvaná Kladivo na čarodějnice. Tyto hony na čarodějnice nejprve prováděly církevní inkvizice a později také světské soudy, v jejichž rukou zahynulo kolem 60 000 obětí. Autor vypráví poutavě a zasvěceně o pobožnůstkářství a pokrytectví, o závisti a zášti, o představách o čarodějnických sabatech, o rozkoších a neřestech. Jeho ironický a odlehčený styl umožňuje čtenáři, aby se přenesl přes mnohdy otřesná líčení.

 
čtvrtek, 11. září 2008
SAUNDERS  Jeraldine
Jak poznat osudového partnera pomocí astrologie, numerologie, grafologie, čtení z ruky, z obličeje, z aury

ObálkaHledáte opravdovou lásku? Každý z nás má svůj dokonalý protějšek, jen přesněji vědět, kde ho najít. Pomocí astrologie, numerologie, rozboru písma, čtení z ruky, z obličeje a z aury se naučíte zase jiným způsobem rozpoznat, kdo je vaše spřízněná duše. Dozvíte se, kde můžete osudového partnera potkat a jak na něho nesmazatelně zapůsobíte. Jeraldine Saunders je oblíbená všestranná autorka s mnohaletou astrologickou praxí. Byla zařazena do světového seznamu nejvýznamnějších žen, objevuje se v různých televizních a rozhlasových pořadech po celých Spojených státech, ale také v Kanadě, v Evropě či v Tichomoří.

 
čtvrtek, 11. září 2008
ŠVANDRLÍK  Miloslav
Příliš tlustý dobrodruh

ObálkaVeselé cestovatelské příhody, v nichž se prolíná skutečnost s fikcí. Český spisovatel se vydává do Rio de Janeira, cestuje po jižní Americe a řízením osudu nebo souhrou náhod se ocitá v bizarních životních situacích. Stává se postupně hlídačem hadů, bigamistou, návnadou pro lov krokodýlů, náhražkou tapíra v zoo, milionářem, mafiánem, žebrákem. Jako trosečník na pustém ostrově je vystaven mnoha nebezpečím, často jen o vlásek unikne smrti. Knihu tradičně doplnil svými kresbami autorův dvorní ilustrátor Jiří Winter-Neprakta.

 
čtvrtek, 11. září 2008
LICHTENSTEINOVÁ  Olivia
Paní Živagová z Queen’s parku

ObálkaRomán je inteligentním, šťavnatým, vtipným a překvapivě moralizujícím vyprávěním, okořeněným řadou receptů, z nichž je většina chutná a osvědčená, jiné podbarvují parodie a žertovná nadsázka. Hlavní hrdinkou je Chloe, žena po čtyřicítce, psychoterapeutka, matka dvou dětí, která ještě nedávno byla přesvědčená, že jí manželské štěstí vydrží až navěky. Avšak jednou nastane období, kdy se muž dívá na ženu, aniž ji vidí, a žena dokáže vidět skrz muže, aniž se na něj dívá. V podobném okamžiku začíná i její příběh a Chloe se vrhá do mimomanželského vztahu a nevěra se ubírá tradiční cestou, od počátečního vzrušení, přes zaslepenost až k výčitkám svědomí. Tento nenáročný a zábavný průzkum „rozvodového věku“ se zabývá problémy, o nichž nepřemýšlejí pouze ženy. Nevěra je nejvšednější způsob, jak se povznést nad všednost, a jak hrdinka Chloe v závěru shledává, nabízí pouze dvě možná řešení: zůstat nebo odejít.

 
čtvrtek, 11. září 2008
BRODRICK  William
Zahrady mrtvých

ObálkaPříběh bývalého obhájce, který nyní žije v ústraní mnišského kláštera jako otec Anselm, začíná ve chvíli, kdy za podivných okolností umírá jeho dlouholetá kolegyně. Spolu s její smrtí se spouští promyšlený plán, jak usvědčit vraha a dostat ho za mříže. Příbuzní a přátelé oběti dostávají dopisy s matoucími instrukcemi. V rafinované hře na schovávanou se zdánlivě nesouvisející skutečnosti překvapivě spojují a pro otce Anselma, který se ujal vyšetřování, je o to těžší odhalit skutečného viníka i temné pozadí celého příběhu. Je to již druhá kniha Williama Brodricka s úspěšným detektivem, otcem Anselmem.

 
čtvrtek, 11. září 2008
NEOMILLNEROVÁ  Petra
Psí zima

ObálkaDrsná akční fantasy pro otrlejší čtenáře, plná boje, sexu, drsné mluvy a občas i černého humoru. Autorka hlavní hrdinku Lotu dříve představila pouze v několika povídkách, nyní o ní vychází první román. Zaklínačka Lota se provinila těžkým hříchem, protože se zamilovala do upíra Uriana. Zejména zaklínačský cech neváhá dát rázně najevo svůj nesouhlas a Lota je přinucena odejít ze školy. O práci však nemá nouzi, jelikož v tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele. O Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina nikoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní.

 
čtvrtek, 11. září 2008
MONALDIOVÁ  Rita, SORTI  Francesco
Veritas

ObálkaFiktivní historický thriller z éry pozdního baroka. Názvy postupně vydávaných knih z této historické řady tvoří dohromady větu Imprimatur secretum, veritas mysterium, která má později sehrát důležitou roli v životě hlavního hrdiny abbé Melaniho. Třetí díl v sérii rafinovaných příběhů se odehrává na počátku 18. století. Už deset let se Evropou žene válečné běsnění. Abbé Melani, agent krále Slunce, povolává do Vídně svého věrného služebníka. Je třeba mladého císaře Josefa I. zpravit o hrozivé zradě. Vídní však otřese řada podivných úkladných vražd. A při pátrání po viníkovi narazí abbé Melani na stopu spiknutí starého více než století, stopu krutého boje o moc, do něhož, jak se zdá, je zapletena celá Evropa. Kniha je určena všem zájemcům, kteří mají rádi neobyčejnou detektivku zasazenou do podrobného historického rámce.

 
čtvrtek, 28. srpen 2008
GUNSTON  Bill
Noční stíhací letouny : vývoj a historie bojového nasazení

ObálkaBill Gunston je pravděpodobně nejrespektovanějším britským tvůrcem leteckých publikací a svoje rozsáhlé životní zkušenosti a vědomosti nabyté v roli pilota RAF, redaktora světoznámého Flight international a autora více než 300 knih s leteckou tematikou bohatě využil i při přípravě této knihy. Noční stíhací letouny přinášejí strhující popis postupného vývoje nočního stíhání od křehkých, dráty zpevněných letadel 1. světové války, přes urputné noční boje 2. světové války, významně ovlivněné tehdy novou elektronikou, a první proudové letouny až po technicky dokonalé nadzvukové stroje dneška se sníženou zjistitelností, napěchované sofistikovaným vybavením a vyzbrojené „inteligentní municí“. Noční stíhací letouny jsou knihou nadčasovou a současný čtenář v ní najde řadu i dnes aktuálních příkladů toho, jak opomenutí historických zkušeností, zanedbání nebo podcenění technického rozvoje či nekompetentní rozhodnutí v kancelářích vzdálených potřebám bojujících vojáků přinesly tragické následky.

 
čtvrtek, 28. srpen 2008
BŘEZINOVÁ  Anna
Královská láska

ObálkaHistorický román mladé začínající autorky nás zavádí do neklidné doby panování Jana Lucemburského. Samolibý, prudký a ctižádostivý král cizinec určitě není tím nejideálnějším partnerem půvabné a inteligentní dědičky přemyslovské dynastie Elišky. Královna proto hledá útěchu v náručí mužného a statečného šlechtice Viléma Zajíce z Valdeka, pravého vzoru rytířské cti. Jejich vztah však neunikne pozornosti Vilémových soupeřů. Bohatý magnát Jindřich z Lipé královnina poklesku využije k rozehrání intriky, která ho má vynést až na panovnický trůn. Dokáže Elišce v nejtěžších chvílích pomoci její nevlastní bratr, vyšehradský probošt? Strhující barvitý příběh z dávné české minulosti, plný prudkých vášní, zloby, pýchy i krvavých bojů se čte doslova jedním dechem až do poslední stránky.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1708
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.