UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


úterý, 01. červenec 2008
Vandenberg Philipp
Faraonka: ze života královny Hatšepsut

ObálkaMladá Hatšepsut, dcera Thutmose I., je nucena se ve svých čtrnácti letech provdat za nevlastního dvanáctiletého bratra Thutmose II., který je sice synem harémové dámy, ale nejstarším  dědicem trůnu. Hatšepsut je rozhodnuta udržet regentství v rodině. Po smrti nenáviděného bratra strhne moc na sebe, je korunována královnou  a stane se tak prvním ženským faraonem. Tím si však nadělá zavilé nepřátele mezi kněžími slunečního boha Amona.

 
úterý, 01. červenec 2008
Messudová Claire
Císařovy děti nemají šaty

ObálkaSkvělá společenská mozaika ze života současného New Yorku. V popředí stojí trojice postav, spolužáků z elitní Brownovy univerzity, kteří měli spoustu plánů, snů a předsevzetí. Teď je jim třicet a nejsou o mnoho dál než před deseti lety – kariéra, postavení, peníze a luxusní život se jim vyhýbají. Potácejí se mezi frustracemi z osobních selhání a euforickými stavy. Veškerá hra jednou ráno skončí: to ráno, kdy narazí první letadlo do Světového obchodního centra. Podle autorky je 11. září kulisa dějin, událost, po které zůstává kocovina.

 
úterý, 01. červenec 2008
Hlaváčková Iva
Lepší pozdě než nikdy

ObálkaFilmová herečka Tereza Tichá se řítí ve svém BMW mrazivou nocí po dálnici domů. Na sedadle spolujezdce leží lukrativní smlouva na hlavní roli do německého velkofilmu, která ji zajišťuje nezávislost. Zazvonění mobilu a následujících několik vteřin nepozornosti ji změní život k nepoznání. Rázem je vše pryč. Půl roku po autonehodě Tereza konečně „odchází“ z nemocnice domů – na kolečkové křesle v doprovodu řádové sestry, která jí má pomoci v prvních dnech života invalidy. Uzavírá se před světem v domě na venkově, který zdědila po rodičích. Bilancuje svůj dosavadní život. Spolužití s řádovou sestrou není jednoduché, ale boromejka Marie je silná žena, která postižené ženě trpělivě poskytuje péči. Později vyhledá a pozve na prázdninový víkend nejbližší Terčiny bývalé kamarádky. Neočekávaná setkání a konfrontace s osudy jiných žen postupně vrací Terezu do života.

 
pondělí, 23. červen 2008
HEJKALOVÁ  Markéta
Kouzelník z Pekingu

Obálka Byly jednou tři kamarádky, ale na konci 40. let 20. století se jejich cesty rozdělily. Jedna se vdala za nepřítele lidu, druhá za jeho ochránce a třetí za Fina a odešla s ním do Šanghaje. Román Kouzelník z Pekingu se odehrává v Číně, Česku a ve Finsku a protnou se v něm příběhy několika lidí současného světa. Pro Češku Hanu je několikaměsíční kontrakt v Pekingu útěkem před manželskou krizí i pokušením v podobě mladého milence. Číňanka Jasmine, stará a ošklivá asistentka kouzelníka z pekingské programové čajovny číslo jedna, musí za každou cenu sehnat obrovskou sumu peněz, aby mohla zaplatit za maminčinu operaci. Stará paní Vlasta, jedna  z oněch tří dávných kamarádek,  je přes celoživotní čekání snad jediná, kdo neztrácí odvahu a naději. Kouzelník z Pekingu je čtivá, poutavá i dojemná kniha o překvapivých zvratech lidských osudů.

 
pondělí, 23. červen 2008
GRASS Günter
Při loupání cibule

Obálka Kniha pamětí nejslavnějšího současného německého spisovatele a nositele Nobelovy ceny za literaturu, která vzbudila rozruch jeho přiznáním, že sloužil u zbraní SS. Kvůli tomu, že šedesát let o této události mlčel, byl nařčen ze zrady a obelhávání a jeho kritici pak zpochybnili jeho právo na post „mravní autority“, jemuž se v Německu těšil. Vzrušená debata dokonce vyústila v návrh na vrácení Nobelovy ceny za literaturu. Román patří k těm silným knihám z počátku jeho spisovatelské dráhy, které oplývají barokní košatostí, vypravěčským umem a formální dokonalostí. Autor, jak již název napovídá, odkrývá jednu vrstvu pamětí za druhou a čím hlouběji se noří, tím mnohotvárněji vyplouvá obraz jeho dětství v Gdaňsku a další životní události až do roku 1959.

 
pondělí, 23. červen 2008
HOEG  Petr
Příběhy jedné noci

Obálka Společným tématem románu je podle autorových slov láska a podmínky, za kterých láska může existovat. Nutno dodat, že tato nokturna, která se všechna odehrávají v noci 19. března 1929 nejen v Kodani a na jiných místech v Dánsku, ale i v Paříži, Lisabonu a jinde na naší planetě, jsou prosté jakékoli sentimentality. Příběhy vyprávějí o lidech zoufalých a trpících proto, že nemohou najít cestu ke štěstí a nedokáží či nechtějí se osvobodit ze zajetí konvencí, přetvářky a lží, kterými se opředli a spoutali. Velkým autorovým tématem je v těchto příbězích dnešní civilizace a technika bezohledně prosazující a věřící ve zjednodušený a jednostranně racionalistický výklad světa. Autor má netradiční názor na to, co by se dalo nazvat dánskými národními mýty. Sarkastický pohled na dánskou idylku a její odvrácenou stranu se táhne jako červená nit téměř celou Hoegovou tvorbou.

 
pondělí, 23. červen 2008
HADDON  Mark
Problémové partie

Obálka Ve svém novém románu autor líčí několik letních týdnů, které otřásly světem jedné poklidné anglické středostavovské rodiny. Čerstvý důchodce George a jeho žena Jean zažívají lehký šok, když jim jejich dcera Katie oznámí, že se hodlá vdávat. Během let přijali homosexualitu syna Jamie. Vyrovnali se s tím, že Katie po rozvodu vychovává svého synka sama, ale potencionálního, poněkud buranského zetě nemají příliš v lásce a nadcházející svatbu chápou jen jako další z rodinných strastí. Postupně totiž vyplouvá na povrch, že každý z aktérů v sobě nosí svůj vlastní problém a že jejich vzájemné vztahy, byť na povrchu korektní, trpí přinejmenším nedostatkem komunikace; chystaná svatba jedním rázem a nejrůznějšími způsoby každému z nich zkomplikuje život. Haddonova kniha vtipným způsobem dokazuje, že i obyčejná, každodenní dramata jsou hodna toho, aby se o nich psaly romány. A také to, že ničí život vlastně není obyčejný.

 
pondělí, 23. červen 2008
ALLEN  Woody
Čirá anarchie

Obálka Osmnáct povídek posbíraných do svazku nazvaného Čirá anarchie je přesně tím, co tak podvratně sugeruje jeho „revoluční“ název – fantazií utrženou ze řetězu z hlavy legendárního dvaasedmdesátiletého tvůrce, která se od jeho mládí a počátků ani náhodou ani trochu neumoudřila. S přibývajícími lety už je možné říci – starý dobrý Woody. Jeho styl, humor, slovník i nápady jsou nezaměnitelné. Nezaměnitelná je jeho bláznivost, jeho svět je fajnovou newyorskou „značkou“. Mnoho povídek v této knize vzniklo na základě drobné novinové zprávy nebo inzerátu a kolečka ve Woodyho hlavě se rozběhla nekontrolovatelným směrem. Šaty šité na míru z antidepresivní látky; chůva, která se chce proslavit knihou, v níž se chystá veřejně zesměšnit snobské zvyky svých zazobaných chlebodárců; třídní diskriminace v přijímání do mateřských školek atd. Ano, svět Woodyho Allena je praštěný, inteligentní a velice milý, a jak se říká, smích je nejlepší lékař.

 
pondělí, 23. červen 2008
CAMPOS  Christian
Dětské pokoje. Nápady pro váš domov

Obálka V dřívějších dobách byl dětský pokoj většinou na posledním místě v zařizování jednotlivých místností domova nebo odkladištěm nepotřebného a nemoderního nábytku. V posledních letech se situace naštěstí změnila. Dětský pokoj má svá specifika a při zařizování je třeba uplatnit velkou fantazii a flexibilitu. Děti rychle rostou a v souvislosti s tím se mění jejich potřeby a záliby. Mnozí návrháři a interiéroví architekti nemají velké ponětí o vývojových fázích dítěte a na druhé straně mnozí pedagogové opět obdobně málo vědí o praktickém zařízení dětského pokoje. V této knize jsou zkombinovány znalosti a poznatky z obou oborů, a tak zde najdete mnoho nápadů, jak tvůrčím a dětem odpovídajícím způsobem upravovat dětské pokoje, a to od kojeneckého věku dítěte až do jeho 16-ti let. Tyto nápady je možné snadno realizovat, a zároveň tím připravit svým ratolestem hodně radosti.

 
pondělí, 23. červen 2008
KELE  František
Nejvyšší hory. Přírodní krásy Slovenska

Obálka Vydavatelství Dajama začalo v návaznosti na časopis Krásy Slovenska tematicky zpracovávat i jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. V rámci nové edice Přírodní krásy Slovenska připravuje publikace související s přírodním dědictvím Slovenska. I když kniha obsahuje v názvu přívlastek nejvyšší netýká se jen Vysokých Tater, ale představuje i nejvyšší hory všech slovenských pohoří, které dosahují nadmořské výšky minimálně 1 000  metrů. Výběr byl dále zúžen na vrcholy, na které vedou značené turistické stezky. Samozřejmě v publikaci tohoto typu nemůže chybět nejvyšší hora Slovenska – Gerlachovský štít, na který se lze dostat pouze s průvodcem. V porovnání s předchozím titulem Nejkrásnější hory, který byl spíše beletristickým popisem hor, tak tato publikace je více orientována na pěší turistiku. Nicméně každý zájemce o přírodní krásy si ve 33 medailonech o nejvyšších horách Slovenska přijde na své.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1653
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.