UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 17. červenec 2008
VANÍČEK  Vratislav
Soběslav I. : Přemyslovci v kontextu evropských dějin v letech 1092-1140

ObálkaHistorik Vratislav Vaníček ve své knize usiluje o nový komparativní pohled na jedno z bílých míst českých dějin, kterým je období mezi vládou králů Vratislava II. (I.) a Vladislava II. (I.). Hodnotí jak éru domácích bojů mezi Přemyslovci, tak vládu Soběslava I. Nezaměřuje se pouze na souvislosti slavné bitvy u Chlumce, v níž Soběslav I. porazil říšské vojsko krále Lothara III., ale přibližuje i specifika tehdejšího pojetí státu a veřejné moci. Politické dění ve střední Evropě mělo širší rámec. Autor jej označuje obecnějším způsobem jako kreativní a emancipační proces Západu, v jehož rámci se rozvíjejí také dosud okrajovější regiony Evropy. Nový trend se týkal jak konsolidace církve jako nezávislé duchovní síly, tak počátků měst a proměn politické kultury šlechty a dynastií.

 
čtvrtek, 17. červenec 2008
RAVENWOLF  Silver
Mladé čarodějnice : wicca pro novou generaci

ObálkaKniha Mladé čarodějnice, kterou napsala jedna z nejslavnějších čarodějnic dnešní doby, je průvodcem po náboženství wicca určeným pro opravdový život. Možná, že se v této knize nenaučíte vysílat blesky z konečků prstů, ani jak někoho proměnit v ropuchu, ale seznámíte se se základním učením wiccánského náboženství a naučíte se také, jak tuto prastarou víru aplikovat ve světě 21. století. Tato kniha obsahuje vše, co potřebujete k tomu, abyste se staly skutečnou čarodějnicí – nezbytné základy čarodějnictví, rituály potřebné pro magii, lidovou a obřadní magii, kouzla, léčení, rituály na ochranu a kouzla pro legraci.

 
čtvrtek, 17. červenec 2008
HEFFERNANOVÁ  Jana
Tajemství dvou partnerů

ObálkaKdo jsou ti partneři a jaké mají mezi sebou tajemství? Partnery v této knize jsou světlo a tma, dobro a zlo, den a sen, vědomí a mimo-vědomí, mýtus a každodenní zkušenost, muž a žena, život a smrt. Jejich tajemstvím je vzájemná spolupráce. I sama kniha je rozdělena na dvě části, první část předkládá teorie hlubinné a dynamické psychologie s rozvinutými odkazy na prehistorii, srovnávací etnografii, mytologii a antropologii. Druhá část podává praktické návody, jak porozumět poučením, která přicházejí z hlubin naší duše v podobě snů. „Není to knížka na jedno čtení,“ říká o ní básník, výtvarník a psychoterapeut Miroslav Huptych, „je to průvodce na cestě sebepoznání …“

 
úterý, 01. červenec 2008
Kiefer Ingrid, Charwat Brigitte, Kunze Michael
77 jednoduchých tipů na hubnutí

ObálkaToužíte zredukovat svou hmotnost? Necháváte se zlákat nejrůznějšími sliby, ale po dosažení ideální váhy přichází na řadu známý jojo-efekt? Nezoufejte. Chcete-li si dlouhodobě udržet svou hmotnost nebo zhubnout, nepotřebujete žádnou dietu, přísné jídelníčky či dogmata o výživě, která zakazují konzumaci určitých živin nebo potravin. Pokud jste se rozhodli dbát o svou postavu, stačí jen dlouhodobě změnit své vlastní stravovací a pohybové zvyklosti. Vyzkoušejte proto s nám 77 zaručených tipů, které vám pomohou získat štíhlou postavu, a další rady k jejímu udržení.

 
úterý, 01. červenec 2008
Halioua Bruno
Židovské matky osobností 20. století

ObálkaNapsat knihu o fenoménu jidiše mame vyžaduje notný kus odvahy a odhodlání. Všechny významné osobnosti, počínaje Karlem Marxem a Sigmundem Freudem přes Alberta Einsteina, Marka Chagalla, Amadea Modiglianiho, Sarah Bernhardovou až po Woodyho Allena, si nesou z dětství nesmazatelnou stopu v podobě vášnivého, někdy podnětného, jindy konfliktního vztahu s matkou, stopu, která do značné míry ovlivnila jejich život i tvorbu. Autor se snaží popsat fenomén židovské matky a vzdát tak upřímný hold i všem ostatním anonymním židovským matkám, které byly ochotny zasvětit svým dětem kus života a připravit jim podmínky ke splnění jejich vlastních plánů.

 
úterý, 01. červenec 2008
Chevallier Andrew
Rostliny léčí

ObálkaIlustrovaný seznam více než 140 léčivých rostlin s podrobnostmi o jejich terapeutických vlastnostech, užívaných částech a současném využití. Návod krok za krokem na přípravu jednoduchých rostlinných přípravků

 
úterý, 01. červenec 2008
Ovocné dorty a koláče

ObálkaSladké moučníky by neměly být pouze výsadou svátečních dnů. K přátelskému posezení při kávě nesmí chybět zákusek.

V úvodní kapitole najdete veškeré potřebné informace a rady kolem pečení. Dále se seznámíte se základními recepty na přípravu všech druhů těst (třené, křehké, kynuté, listové, odpalované, tvarohové i piškot). Na 130 vyzkoušených receptů pak nabízí bohatý a pestrý výběr sladkostí. Koláče ověřené tradicí i novinky, vše přizpůsobené požadavkům moderní domácnosti – jednoduchá, snadná a rychlá příprava, vytříbenost a požitek.

 
úterý, 01. červenec 2008
Jazairiová Pavla
Jiná Afrika

ObálkaZnámá rozhlasová novinářka se ve své nejnovější knížce vrací k tématu, které jí přineslo první literární úspěchy. Po mnoha letech znovu navštívila země v severní a západní Africe – Mali, Senegal, Alžírsko, Tunisko – a své zážitky zpracovala osobitým stylem do působivého literárního tvaru. „Její“ Afrika není místem exotických safari, ale bídy, beznaděje, úpadku i úsilí o změnu. Tento pohled zbavený iluzí a folklorního nánosu je bolestný – nejen pro Afriku, ale také pro vzdálené potomky kolonizátorů a otrokářů. Důležitější než vysvětlit je však pro autorku snaha porozumět. To jí umožňuje psát o věcech, které obvykle zůstávají stranou pozornosti.

 
úterý, 01. červenec 2008
Sterling Bruce
Oceán prachu

ObálkaRománový debut kyberpunkového věrozvěsta Bruce Sterlinga je mistrovským příkladem čistokrevné dobrodružné science fiction přetékající originalitou. Odehrává se na planetě Nulakva. Jde o zcela nehostinné místo, kde se životu přesto podařilo uchytit alespoň v hlubokém kráteru s dostatečnou zásobou vzduchu. Dno kráteru pokrývá oceán prachu, dosud neprobádaný zdroj vzácné drogy, jež se získává lovem nulakvanských velryb. Jedním z lovců je rovněž kapitán Desperando, na jehož loď se hrdina příběhu dostane. Desperando ale není jen tak obyčejným lovcem. Samotný lov je pro něj pouhou obživou, prostředkem k tomu, aby mohl zkoumat podivuhodný život pod hladinou oceánu. I pro Johna Newhouse se plavba stává zdrojem mnoha podivuhodných informací, zážitkem, jenž se mu vryje do paměti jako nesmazatelná vzpomínka.

 
úterý, 01. červenec 2008
Pekárková Iva
Láska v Londýně

ObálkaPovídky Ivy Pekárkové se (až na jednu výjimku) odehrávají v současném Londýně. Hlavními hrdinkami čtivých a neobyčejných příběhů jsou většinou dívky a ženy z rodin přistěhovalců z Afriky, Jamajky, arabských zemí i z východní Evropy, které žijí a pracují v Londýně. Autorka čerpá ze svých vlastních zkušeností, v anglické metropoli se vrátila k profesi taxikářky. Živě napsané příběhy jsou o lásce – především milenecké (heterosexuální i lesbické), ale i sourozenecké i mateřské.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1663
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.