UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 03. prosinec 2008
HAGMANN  Klaus
Bleskové likéry. Ráno připravíte – večer vychutnáte

ObálkaUž máte dost likérů, které obsahují umělá barviva a aromata? Chcete si vyrobit vlastní likér? Chcete zpracovat ovoce ze zahrádky? Pak máte jedinečnou příležitost využít návodů obsažených v této knížce. Dozvíte se, jaké ovoce a koření použít, aby váš likér byl čistě ovocný, měl barvu a vůni použitého ovoce a skvěle chutnal. Recepty není třeba nijak zvlášť výrazně upravovat, neboť jsou určeny pro malá množství ovoce, a to i proto, že některých druhů ovoce máme na zahrádce opravdu málo. Nechybí recepty ani na emulzní likéry (vaječný, čokoládový, kávový) a bylinné likéry, které slouží jako aperitivy nebo digestivy. Zajímavá je kapitola ratafií, což jsou likéry, ve kterých je celé ovoce. Na závěr jsou uvedeny všechny významné likéry světa.

 
středa, 03. prosinec 2008
VĚTVIČKA  Václav
Herbář pod polštář

ObálkaDeset let spřádá a střádá Václav Větvička malé, spíš literární než botanické, portréty rostlin. A pak je zakládá jako herbářové položky. Bez sušení, bez lisování, jak by se slušelo. Místo toho je týden co týden nosí do rádia, do Českého rozhlasu 2 - Praha. A týden co týden, současně s kuropěním, je představuje v tichu rozhlasového studia. Pak si obvykle říká: "Nedělal jsem to zbytečně? Je možné, aby v tak nekřesťanskou ranní hodinu byl vedle kurů ještě jiný tvor vzhůru?" A považte, najdou se tací. Avšak i ti, kteří coby bezvýhradné sovy kuří hlas nikdy nezaslechli, se o takovém květinovém kuropění doslechli a dožadovali se jej. Ovšem v rozumnou denní (čti soví) hodinu. Kniha předkládá zmíněné portréty kytek v tiché, tištěné verzi, doplněné něžnými, jako verše na vodě rozmytými kresbami Anny Skoumalové-Hadačové.

 
středa, 03. prosinec 2008
IVENS  Sarah
Etiketa pro moderní dívky

ObálkaOcitla jste se někdy v situaci, se kterou jste si nevěděla rady? Nevěděla jste, jaký příbor máte použít nebo jak odmítnout šéfovy návrhy? Tato humorná, ale nepostradatelná kniha pro 21. století, učí moderní dívku, co má dělat a jak se zachovat v nejrůznějších situacích. Poskytne vám neocenitelné rady, jak být cool, klidná a vyrovnaná v situacích, kdy se bavíte, pracujete nebo se třeba setkáte s cizincem. Tato kniha je nabitá ukázkami nejčastějších společenských dilemat a jejich řešení, odhaluje tajemství úspěchu a seznamuje čtenářky s případy čerpajícími ze zkušeností určitých dívek. Je to průvodce, který by neměl  chybět v knihovničce žádné moderní ženy.

 
pátek, 21. listopad 2008
Guinness world records 2009

ObálkaKniha světových rekordů se zcela novými 3D fotografiemi. Díky speciálním přiloženým brýlím získávají úžasné 3D obrázky jiný rozměr. V knize světových rekordů 2009 se dozvíte o úžasných rekordech z různých oblastí – z vesmíru, z planety, o lidském těle, o lidském chování, ze sportu, ze zábavy, z umění, z vědy, z techniky, z informačních technologií, z moderní společnosti a z dobrodružných cest. Kniha má oproti předchozím ročníkům nové výtvarné pojetí. Koncepce, z níž návrh vycházel, je založena na městském skateboardovém graffiti. Kniha je naplněna nejmimořádnějšími fotografiemi z nejrůznějších oblastí světa. A jako vždy je každý snímek v této knize zveřejněn poprvé.

 
pátek, 21. listopad 2008
TADDEI  Mario
Leonardovy stroje. Tajemství a vynálezy z kodexů Leonarda da Vinciho

ObálkaJiž po celá staletí jsou zkoumány Leonardovy kodexy a tisíce náčrtků strojů, které se nacházejí na jejich stránkách, a z nichž některé zůstaly dosud nepochopené. V této knize odhalujeme některá tajemství v dosud nepublikovaných  souvislostech. Díky práci dvou grafiků, kteří jsou nadšeni nejen virtuálním světem, ale také Leonardem, se podařilo vynálezy, jimž umělec věnoval svůj čas a úsilí svého génia, převést pomocí grafických programů na trojrozměrná vyobrazení. A tak máme díky digitálnímu přepracování možnost vidět Leonardovy stroje v plné kráse. Poznávejte s námi Leonardovy létací a válečné stroje, vodní stroje a zařízení, pracovní stroje, scénická zařízení, hudební nástroje a další stroje z různých oblastí lidské činnosti.

 
pátek, 21. listopad 2008
GELABERT  Roman C.
Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit

ObálkaV dnešní hektické době trápí bolest hlavy téměř každého. Někdo jí trpí častěji, jiný méně často, ale těžko bychom našli člověka, kterého hlava ještě nikdy nebolela. Lze tedy říci, že tato kniha je užitečnou pomůckou pro široký okruh lidí. V úvodní obsáhlé kapitole čtenář názornou formou získá podrobné informace o jednotlivých druzích bolesti hlavy. Dozví se, jaké jsou příznaky migrény, cluster headache a tenzní bolesti hlavy. Vytvoří si ucelenou představu o příčinách těchto obtíží a zjistí, v jakých případech je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. V dalších kapitolách se čtenář seznámí se způsoby, jimiž je možné bolest hlavy zmírnit či zcela vyléčit. Díky tomu bude schopen při léčbě využít poznatky z dietoterapie, fytoterapie, fyzioterapie, hydroterapie a psychoterapie. Poslední kapitola se zabývá medikamentózní léčbou, ve které čtenář najde poměrně ucelený přehled dostupných léčivých látek a bude se tak moci lépe zorientovat v mnohdy nepřehledné nabídce farmaceutických firem.

 
pátek, 21. listopad 2008
ČERMÁKOVÁ  Dana
Popelka Libuše Šafránková

ObálkaLibuška, jak se jí jinak neřekne, řekli byste, že se v našich srdcích stala nejpopulárnější herečkou století? Ano! A není divu, vždyť přední český režisér  Jiří Menzel o ní řekl: „Když jsem ji poznal jako člověka, byla sluníčko, když jsem s ní začal pracovat, poznal jsem přírodní úkaz!“ Již několik generací dětí „Libušku“ zná jako trochu rozpustilou, nebojácnou a chytrou holku, mladého myslivce a tajemnou princeznu z nesmrtelné pohádky Tři oříšky pro Popelku, která zvítězila v divácké anketě o pohádku minulého století. Hrála pak ještě mnoho princezen a i přes všechny své další role se zapsala do podvědomí národa jako představitelka něžných, jemných až křehkých, vlídných a nevinných hrdinek. Je taková i ve skutečnosti? Během let si díky odmítání jakékoliv publicity vytvořila pověst nepřístupné, uzavřené, plaché a zdvořile odmítavé herečky, pro kterou je rodina a uchování soukromí před bulvárním zájmem veřejnosti nadevše. A přece se této nechtěné publicitě společně s manželem neubránili a byla z toho nechutná aféra. Kniha mapuje dosavadní hereckou a životní pouť nejpopulárnější české herečky posledních desetiletí a snaží se odpovědět na různé i nevyřčené otázky.

 
pátek, 21. listopad 2008
STREATFEILD  Dominic
Brainwash. Tajná historie ovládání mysli

ObálkaFascinující vylíčení vývoje a podob nejutajovanějších manipulativních psychologických postupů od jejich počátků na prahu studené války až po dnešek. Autor toto ožehavé téma mapuje na základě donedávna utajovaných materiálů MI5, MI6 a CIA a amerických a britských armádních zpravodajských složek, předmětem jeho pozornosti ale zdaleka nejsou pouze praktiky tajných služeb, teroristických skupin či sekt. Manipulace s lidskou myslí je totiž ve skutečnosti fenomén, se kterým se můžeme setkat i ve všedním životě, a před nímž není zcela bezpečný nikdo z nás.

 
pátek, 21. listopad 2008
FABER  Michael
Fahrenheitova dvojčata

ImageSbírka povídek bohatě dokazuje, že pro autora jsou všechny škatulky příliš těsné. V sedmnácti povídkách mění žánry skoro tak často jako místo – od Skotské vysočiny až po vlhkou Jakartu, od kousavé sociální satiry až po science fiction, od pocty Poeovi až po pastiš na Irvina Welshe. Vezměte si například první větu povídky Jak málo stačí, v níž se mladá matka strachuje, že ji tíha mateřství připraví o příčetnost i o život: „Když jednou ve středu ráno nedávala Christine na chvilku pozor, upustila dítě na podlahu a ono se jí polámalo“. Další povídky zase pojednávají o pacientovi, který se po pěti letech překvapivě probudí z kómatu, celá země se tajemně noří do tmy, bezdomovci končí ve zlověstném útulku a spekuluje se nad osudem myši vyhozené z okna činžáku. Vítejte ve Faberově znepokojujícím světě, v němž se záhadné, rozpustilé a makabrózní prvky mísí v bizarní, a přece půvabné harmonii. Tak jako Auster i Faber rád zasazuje své postavy nejen na okraj společnosti, ale i na pomezí duševního zdraví a dokonce samotné reality. Odtud jim autor určí nejistý směr a vyšle je na pochod. Někteří uspějí, jiní ne, ale všichni čtenáře zaujmou.

 
pátek, 21. listopad 2008
LETHEM  Jonathan
Sirotci z Brooklynu

ObálkaTato poutavá variace na klasický detektivní román je dílem jednoho z nejnápaditějších současných amerických spisovatelů Jonathana Lethema, který je tímto dílem poprvé představen v České republice. Lionel Essrog je brooklynskou bizarní „hříčkou přírody“, sirotek, postižený Tourettovým syndromem, který nekontrolovatelně vyštěkává vulgarity, přepočítává předměty, dotýká se lidí, porcuje slova na atomy a skládá z nich nová. Spolu s dalšími třemi odchovanci chlapeckého sirotčince pracuje pro dopravní agenturu alias detektivní kancelář známého gangstera Franka Minny. Život bez tohoto charismatického Krále Brooklynu by byl pro něj nepředstavitelný, a tak co na tom, že zakázky, které jim zadává, nejsou zrovna zcela v rámci zákona. Když je však Frank smrtelně pobodán, Lionelův život je zničehonic vzhůru nohama a tento vyděděnec, který je sotva schopný konverzace, se pustí do rozplétání nitek složitého případu. Tato kniha je nejen originální poctou klasické detektivce, ale zároveň strhujícím lidským příběhem Lionela Essroga, jedné z nejzajímavějších postav moderní americké literatury. Kniha získala prestižní cenu amerických kritiků National Book Critics Circle Award v kategorii fikce a také výjimečné ocenění Gold Dagger Award za nejlepší detektivku roku. V současnosti se chystá její filmová podoba, kterou by měl režírovat a zároveň v ní hrát hlavní roli Edward Norton.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1763
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.