UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 09. říjen 2008
PAVLOSKOVÁ  Karin
Ztroskotat a zvítězit

ObálkaKnihy Karin Pavloskové jsou nabity dobrodružstvím a neobvyklými životními příběhy mořeplavců, s nimiž na oceánu sdílí - vždy na pěkných pár měsíců - osud. V knize Ztroskotat a zvítězit líčí plavbu po Indickém oceánu, kterou podnikla na jachtě velmi zajímavého kapitána - muže, který se na moře vydal, ačkoli mu lékaři sdělili závažnou diagnózu. Nebo možná právě proto? Zpočátku poklidná plavba, během níž poznávali krásu ostrovů Chagos a Cocos Keeling, se změnila v drama, když se jim v noci uvolnila kotva a proud jejich loď odnesl na útesy, kde ztroskotali. Zdálo se, že mají jedinou možnost: Nechat loď lodí a zachránit holé životy. To se ale hrdinům tohoto fascinujícího příběhu nechtělo a díky vytrvalosti a odvaze poznali nové přátele. Autorka této knihy se vydává vstříc dobrodružství s očima i ušima otevřenýma - a předkládá nám pestrou mozaiku osudů lidí, kteří své životy spojili s oceánem.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
BOLOM  Sixtus
Tajemství Jankovských z Vlašimi a na Bítově

ObálkaAutor je doktorandem Historického ústavu Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se obdobím 18. a 19. století s tématy jako „člověk a krajina“, „víra a kultura“, dějinami mentalit, regionální historií a památkovou péčí. Jako téma své diplomové práce si zvolil Hrad Bítov a jeho panství za vlády rodu Jankovských z Vlašimi. Na Bítovsku se cítí být doma, na samotném hradě Bítově působil jako průvodce a autor rozšířených průvodcovských textů. V knize předkládá čtenářům závěry svého více než pětiletého pátrání v paměti lidí, knih, archivů i krajiny.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
HINTZEN-BOHLEN  Brigitte
Řím. Umění a architektura

ObálkaRoma aeterna, „věčné město“, svou nezměrnou nádherou a krásou okouzluje návštěvníky již po celá staletí. Tvář města formovala historie stará tři tisíce let, která učinila z Říma jedinečnou pokladnici evropského umění. Tento umělecký průvodce poskytuje rychlou orientaci a fundované kunsthistorické informace. Obsahuje úplný popis významných pamětihodností, vyobrazení každého pojednávaného díla, četné eseje ke kulturním a historickým tématům a ilustrované přehledy římských císařů a papežů. Přes 600 barevných vyobrazení doplňují obrazové plány města a půdorysy, poučení o římských stavebních formách, ilustrovaná časová tabulka, přehledný glosář, životopisy umělců a rozsáhlý rejstřík.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
RUTHERFURD  Edward
Irsko

ObálkaDruhý díl dublinské ságy navazuje na úspěch prvního dílu nazvaného Dublin – Počátky a vede čtenáře dál bouřlivou historií nevelké, ale starobylé ostrovní země. Minulý díl končil drastickou scénou, kdy na hranici před katedrálou končí v plamenech nejvzácnější památky katolického Irska a obyvatelstvo je nuceno podrobit se z vůle Jindřicha VIII. anglické reformaci. Následují staletí pokusů vymanit se z nadvlády Angličanů, staletí neklidu, bojů, povstání, bídy, hladu, masového úniku do emigrace v zámoří, hlubokých náboženských i politických rozporů. Autor ilustruje tyto děje na dramatických osudech dovedně prokreslených postav – pokračovatelů rodů, s nimiž jsme se už seznámili v předešlých příbězích. Kromě nich se setkáváme i s řadou známých historických postav – od představitelů vládnoucích vrstev až po významné umělce.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
NEFF  Ondřej
Čtvrtý den až navěky

ObálkaNové vydání souboru jedenácti povídek zaujme především milovníky žánru tvrdé sci-fi. Titulní povídka Čtvrtý den až navěky byla vložena do sborníku European Hall of Fame, v němž Světová asociace science fiction představuje americkému čtenáři nejlepší povídky z dílny evropské SF. V povídkách Tvář(!) člověka(?) a Jitro pro strašnou radost upevnil autor svoji pověst mistra akčního příběhu. V povídce Ty ostré bílé zoubky se dostáváme do oblasti hororu. V souboru ale nescházejí ani povídky humoristické a filozofické, kam patří kupříkladu povídka Brownův pohyb. Sbírka patří k tomu nejlepšímu, co u nás v osmdesátých letech vyšlo. Právem je řazena do zlatého fondu české fantastiky.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
COLE   Martina
Hanebná kráska

ObálkaNeslavně proslulá Briony Cavanaghová má ve svých rukou obrovskou moc. Jako majitelka prosperující sítě nevěstinců v londýnském East Endu zprostředkovala dívky zákazníkům z horních deseti tisíc a snad i z královské rodiny. Jedině ona věděla, co se odehrává za tlustými sametovými závěsy a diskrétně zavřenými dveřmi. Nechávala si to však pro sebe – dokud to pro ni bylo výhodné. Rozkvétající podnik je pro Briony nejen zdrojem nesmírného bohatství, ale také nechtěnou vstupenkou do drsného podsvětí. V jejím oboru více než kde jinde platí, že ruku v ruce s úspěchem kráčí i riziko a nebezpečí, ale Hanebná kráska je pevně rozhodnuta být za všech okolností paní svého osudu.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
WANTULA  Kathinka
Bílý amulet

ObálkaKletba egyptských bohů neúprosně stíhá ty, kdo porušili posvátné zákony. Faraon zemřel rukou vraha a zákon bohyně Maat tím byl porušen. Mocný velekněz vyřkne hrozivou přísahu, že bude pachatele hledat tak dlouho, dokud ho nenajde a neztrestá. O několik tisíciletí později mladá spisovatelka Karen míří do Paříže, aby objasnila podivné zmizení profesora ze Sorbonny. Stane se terčem řady útoků. Kdosi jí usiluje o život, aby jí zabránil v rozluštění tajemství bílého amuletu z profesorovy pozůstalosti, který je teď jejím dědictvím. Karen ale pátrá dál a neustále ji pronásleduje kletba z věků dávno minulých.

 
čtvrtek, 09. říjen 2008
MAREK  Jiří
Panoptikum hříšných lidí

ObálkaPanoptikum hříšných lidí je druhou knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje další případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše, Mrázka a Brůžka. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství autora opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby. Snad nejznámějšími filmy natočenými podle příběhů Jiřího Marka jsou Vražda v hotelu Excelsior a Pěnička a Paraplíčko.

 
čtvrtek, 25. září 2008
ŠIMÁNEK  Leoš
Havajské ostrovy : letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří

ObálkaAutor na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, ale také v zimě. S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista těžko dostane. Havajské ostrovy nejsou zajímavé pouze kolem moře. Mají gigantické kaňony a vysoké skalní útesy, mají vulkány, stoupající z nesmírných hlubin do víc než čtyř tisíc metrů výšky, mají jak dřímající, tak i extrémně aktivní krátery chrlící žhavé magma, které ještě nedávno stékalo v proudech až do vod oceánu. Při druhém, zimním pobytu vyrazili Leoš a Lenka s horolezeckými lyžemi na nejvyšší sopku souostroví. Po čtyři měsíce si Leoš Šimánek znovu a znovu ověřoval tvrzení, že Havajské ostrovy jsou přírodním unikátem, který nemá na světě obdoby.

 
čtvrtek, 25. září 2008
Alžběta Báthoryová. Oběť, nebo vrah?

ObálkaKniha k filmu Juraje Jakubiska Bathory. Stejně tak kniha jako film nabízí čtenáři obě strany životního příběhu Alžběty Báthoryové, její rodiny i jejích protivníků, objasňuje jej na pozadí kruté doby končícího středověku a dobových zvyklostí, zasazuje jej do širších historických souvislostí a samotný film přibližuje pozvánkou na místa tehdejších událostí i místa filmová. O zákulisí natáčení mnohé vypovídají rozhovory s hlavními filmovými představiteli a dalšími tvůrci, včetně Juraje Jakubiska a producentky Deany Jakubiskové-Horváthové. Sám režisér provází knihou prostřednictvím svých úvah k jednotlivým kapitolám a v závěru nastiňuje své osobní krédo filmového tvůrce. Propojení výpravné knihy s filmem dokreslují obrazové záběry, reprodukce dobových dokumentů a unikátních ilustrací z filmového deníku Juraje Jakubiska.

 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Následující > Konec >>

Výsledky 1311 - 1320 z 1728
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.