UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 11. září 2014

DUENAS  María
Čas mezi šitím

ObálkaStrhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího.
 
čtvrtek, 11. září 2014

HABECK  Reinhard
Záhady starověkých textů z celého světa

ObálkaJe zde něco, co může otřást naším známým pohledem na historii: Abstraktní znaky obsahující poselství z doby kamenné, existence psaných spisů před velkou potopou. Úžasné objevy prokazující antické transoceánské kontakty se zámořskými krajinami dlouho před Kolumbem. Překvapující zjištění z rukopisů a vizionářských textů, která se stala realitou. Zašifrované znalosti císaře Maxmiliána I. ukryté do jeho tajných deníků. Jak dlouho ještě bude trvat, než opět zanikne jedno kulturní dědictví? Jak to půjde dál s naší civilizací? Podle římského císaře Marca Aurelia nezůstane zachováno nic. Předpověděl přece: „Brzo – a všechno jsi zapomněl. Brzo – a všechno tebe zapomnělo.“
 
čtvrtek, 11. září 2014

KOHOUTKOVÁ  Iva
Pečeme bez lepku

ObálkaJídlo je pro mnohé z nás potěšením a požitkem, jež patří neodmyslitelně k životu. Jsou však i tací, pro něž je jídlo problémem, ba téměř utrpením. Jejich zažívání není v pořádku, nesnesou běžnou stravu, musejí držet dietu. Mezi takové patří lidé postižení celiakií, tj. nesnášenlivostí vůči lepku, popřípadě alergií na něj. A není jich mezi námi málo, asi 50 000. Lepek tvoří podstatnou složku v obilovinách, tedy v mouce, a je ve všech pokrmech, v nichž se používá mouka, třebas jen nepatrně. Především však v pečivu. A bez pečiva se ve svém stravování obejdeme jen stěží. Na celiakii ovšem nejsou léky, je pouze a jenom dieta zvaná bezlepková, kterou je nutno dodržovat po celý život. Skládá se z potravin lepku prostých, vaří se a peče z vybraných náhradních surovin, tak aby zažívací ústrojí nebylo drážděno. Autorka se dělí o své bohaté zkušenosti a v knížce shromáždila přes 300 vlastnoručně vyzkoušených a chuťově ověřených receptů.
 
čtvrtek, 11. září 2014

PUÉRTOLAS  Romain
Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

ObálkaPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY je bláznivým a tragikomickým dobrodružstvím kníratého Inda ze zapadlé provincie, jenž se vypravil do Paříže, aby si v nákupním řetězci IKEA v akci zakoupil speciální postel s hřeby. V kapse má jednu falešnou stoeurovou bankovku a na nose sluneční brýle – oba předměty sehrají velice důležitou roli v jeho dalším životě: první mu na paty pověsí mstivého cikánského taxikáře, druhý mu do cesty přivede osudovou lásku, a to vše během několika hodin. Poté začíná jeho nedobrovolná a neuvěřitelná cesta čtyřmi kouty Evropy a Libyí, zprvu ve skříni z IKEA, poté kamionem, letadlem, horkovzdušným balonem i lodí. Absurdním humorem vyprávění probleskuje tvrdá realita: každodenní boj ilegálních migrantů, kteří jsou skutečnými dobrodruhy dneška.
 
čtvrtek, 11. září 2014

RICHARDS  Douglas E.
Napojení

ObálkaJak vysokou cenu jsme ochotni zaplatit za neomezenou inteligenci? Kira Millerová je vynikající molekulární bioložka, která objeví způsob, jak ve všech oblastech myšlení a tvůrčí činnosti dočasně získat schopnosti génia. Ale co když je tato nadpřirozená úroveň inteligence spojena s bezcitným velikášstvím? Elitní voják David Desh odešel z armády poté, co byl v Íránu brutálně povražděn jeho tým. Nyní však byl povolán na svou poslední misi: má najít Kiru Millerovou, tajemnou nadanou vědkyni, která údajně stojí za bioteroristickým spiknutím ohrožujícím životy milionů lidí. Útočný komplot je však pouze špičkou ledovce. Při pátrání po Kiře Millerové se Desh ocitne ve spletitém bludišti intrik a stane se klíčovým hráčem ve smrtící hře, v níž musí zvítězit, aby zachránil lidskou civilizaci.
 
středa, 03. září 2014

SCHOLLER  Christine
Můj pradědeček František Ferdinand

ObálkaNekonformní muž s mnoha plány do budoucna, důsledný stratég a nezlomná povaha: arcivévoda František Ferdinand byl v nesprávné době na nesprávném místě. Nejen 28. června 1914 v Sarajevu, nýbrž i ve století, v němž žil. Jeho tragický osud znamenal konec jedné epochy a zároveň začátek nové doby. Většinou jsme o tom četli jen obvyklé dějepisné texty. Jinak však události vypadají, když se slova ujme člen rodiny: Anita Hohenberg, pravnučka následníka trůnu, matka čtyř dětí, zámecká paní na Artstettenu. Žije a počíná si jednoznačně s orientací na budoucnost, zároveň však chce zachovat živou vzpomínku na historii zámku a jeho obyvatel. Zvlášť na „zmařeného vládce“, arcivévodu Františka Ferdinanda, tedy následníka trůnu, o němž, jak se domníváme, víme skoro všechno. Její podrobné a živé líčení poskytuje nový pohled na Habsburka, který se objevuje téměř ve všech učebnicích dějepisu na světě – ale nikdy není popsán tak, aby bylo možné pochopit skutečného člověka za oficiální maskou arcivévody.
 
středa, 03. září 2014

JORNET  Kilian
Běhej, nebo zemři

ObálkaFamózní krosový běžec a zřejmě nejlepší skialpinista současnosti, který ve dvaceti letech překonal desítky rekordů na nejnáročnějších tratích, představuje čtenářům největší sportovní výzvy, ve kterých byl nucen sáhnout si na dno sil, aby objevil svoje meze a poznal sám sebe. Kromě strhujícího líčení velkých závodů a sportovních výzev se představuje jako vyzrálá osobnost s mimořádným citem pro vnímání okolního světa. Kilian Jornet se v disciplíně, v níž se vrcholu dosahuje obvykle až po třicítce, stal legendou už ve dvaceti letech. Jeho životní příběh vypráví o strhující vášni a závislosti na běhu, výškách, radosti z pohybu a touze překonávat mimořádné výzvy.
 
středa, 03. září 2014

KING  Stephen
Doktor spánek

{msoimage}Stephen King navazuje na svůj slavný román Osvícení. Opět se setkáváme s psychicky poznamenaným Dannym a jeho matkou. Dan dospívá, vyrovnává se se starými démony a později vítězí i nad alkoholovou závislostí. Začne pracovat v hospicu, kde spolu s kocourem Azziem doprovází umírající lidi na jejich poslední cestě – stává se „doktorem Spánkem“. Nečekaně však naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou, která zoufale potřebuje pomoc, a vstupuje do lítého sváru dobra a zla, v němž ze sebe bude muset vydat vše.
 
středa, 03. září 2014

HARPER  Tom
Orfeus v podsvětí

Ve dvou postupně se sbližujících paralelních liniích, ve dvou časových rovinách se odvíjí napůl historický román, napůl moderní thriller britského autora, který čtenáře dovede nejen k úvahám o podstatě lidské existence a světa kolem nás, jež trápily velké starověké filozofy, ale i k tajemství, která zatím zůstávají zahalena nánosem věků. Oba hlavní hrdinové, novodobý i ten dávný, hledají pohřešované milované bytosti. Najdou je oba? Živé? Co na ně čeká v podsvětní říši, panství Hádově? Orfeus tam Eurydiku našel. Najde Jonah Lily? Objeví Platón tajemství nesmrtelnosti?
 
středa, 03. září 2014

ŠTORKÁN  Karel
Nejsem jen přítelkyně

ObálkaNapínavý příběh vyžaduje od hlavní hrdinky silné nervy, které zdaleka nemá. Dana je profesorkou na okresním gymnáziu a její nejlepší přítelkyně ji nabádá, aby vystěhovala ze svého domu přítele, který je podle bulvárních novin podezřelý z vraždy. Dana řeší nelehkou životní situaci. Rozvedl se s ní manžel zubař a oženil se s mladší ženou a ona sama vychovává dvanáctiletého syna Aleše. Životní krizi s ní prožívá starostlivá přítelkyně Eliška a manipuluje Danu tak, že už nikomu a ničemu nevěří. Mezitím se někdo pokusí zastřelit jejího přítele a fámy v maloměstském prostředí narostou do obludných rozměrů. Nejlepší přítelkyně je Daně stále nablízku a její životní horor kormidluje k neobvyklému rozuzlení.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1743
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.