UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 23. duben 2014

HERRMANN  Gunnar
Rok v Bullerbynu

ObálkaKdyž se Gunnar Hermann coby korespondent německých novin stěhuje s manželkou a čerstvým potomkem do Stockholmu, myslí si, že Švédsko dobře zná. Jako letitý zákazník IKEA a navíc syn švédské matky o tom nemůže mít pochyb. Tradičními červenými domky, nádhernou přírodou a vikinskou historií je země také proslulá. Sen o pohádkovém Bullerbynu, jak si jej z oblíbené knihy Astrid Lindgrenové představoval, se ale brzy rozplývá. Život v prašné švédské metropoli, s omezeným přísunem denního světla a nepříjemnou mrazivou zimou není žádná pohádka. Sehnat bydlení ve Švédsku také není zrovna legrace, natož pro cizince, a tak boj s realitními makléři může začít. K obnovení švédského občanství nevede o nic jednodušší cesta. Stát se opravdovým Švédem – to není jen tak. Autor zaujme poutavým vyprávěním, množstvím reálií a s laskavým humorem vyvrací mnohé mýty o Švédech, jejich zemi a kultuře.
 
středa, 23. duben 2014

MAHMOODY Mahtob
Na útěku

ObálkaPo Bettyině strastiplném útěku z Íránu, kde ji a šestiletou dcerku krutě věznil její muslimský manžel Moody, se po návratu s Mahtob do rodné vlasti musí obě i nadále skrývat a každou chvíli měnit bydliště. Moody, vzdělaný muž a uznávaný lékař vytrvale podniká zákeřné kroky, na dálku svou ženu a dcerku psychicky deptá a hrozí jim dalším únosem. Betty se nevzdává a s malou Mahtob objela téměř celý svět při autorském turné své knihy Bez dcerky neodejdu a založila organizaci na pomoc rodičům unesených dětí. Díky jejímu úsilí se do té doby neřešenou problematikou začaly zabývat i nejvyšší politické kruhy v USA. Kniha dnes už dospělé Mahtob je pozoruhodným svědectvím o těžkém zařazování se do běžného života a vyrovnávání se s rodinným traumatem. Je zároveň i holdem matce, která ji nikdy neopustila, a poděkováním křesťanskému Bohu, k němuž se Mahtob posléze upnula.
 
středa, 23. duben 2014

LIVIO  Mario
Geniální omyly od Darwina k Einsteinovi

ObálkaKaždý z nás dělá chyby, nikdo není dokonalý. Dokonce ani někteří z největších géniů našich dějin, jak nám vypráví Mario Livio v tomto úžasném a čtivém příběhu o vědeckých chybách a průlomech. Charles Darwin, William Thomson (lord Kelvin), Linus Pauling, Fred Hoyle a Albert Einstein – těchto pět vědců rozšířilo naše znalosti o životě na Zemi, o evoluci planety samé a o evoluci vesmíru navzdory anebo právě díky svým chybám. Každý z nich zásadně ovlivnil vlastní obor novými objevy – ale každý z nich také někdy hrubě klopýtl. Tato kniha je srozumitelnou a neobyčejnou exkurzí po světě vědy a vědeckých úspěchů a úžasným proniknutím do psychologie pěti fascinujících vědců.
 
středa, 23. duben 2014

AMIS  Martin
Lionel Aspo

ObálkaAutor v této nemilosrdné a neodolatelné knize s vypravěčskou vervou a stylistickou bravurou vypovídá o kulturním a společenském úpadku, který rozvrací soudobou Anglii. Titulní hrdina, lokálně proslulý gauner a asociál Lionel Aspo, žije se svým synovcem Desmondem a dvěma pitbuly v těsném bytě v zdevastovaném věžáku na londýnském předměstí. Distonu vládne chaos, chudoba, nevzdělanost a násilí, a podle toho vypadají i rady do života, jimiž osiřelého Dese strýček Li častuje: nechoď ven bez kudly, koukat na porno je lepší než randit, psy musíš krmit tabaskem. Lionel si libuje v hrubosti a hýčká si vlastní hloupost, v Desovi ale navzdory drastické výchově vyklíčí touha po vzdělání a po lásce. Když pak Lionel vyhraje závratnou sumu v loterii a jako zázrakem si začne nezřízeně užívat ve světě boháčů a celebrit, Des se vydá vlastní cestou.
 
středa, 23. duben 2014

HUSS  Frank
Vídeňský císařský dvůr

ObálkaBarevné panoráma života u vídeňského dvora v letech 1658 až 1792. Vídeňský dvůr disponoval v 17. a 18. století, v době mezi Leopoldem I. a Leopoldem II., zcela specifickým způsobem slavnostní reprezentace, jenž byl ve svých extrémech až absurdní, ale současně i fascinující. Zejména v lovu a hudbě, především v opeře, předčili Habsburkové všechna ostatní knížata své doby.

 

 
čtvrtek, 17. duben 2014

Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2013

ObálkaNová sbírka české sci-fi a fantasy prozrazuje, že známe vítězné autory a jejich práce. Už tradičně: tři mikropovídky, pět krátkých povídek, pět povídek a jedna novela. Co na nás čeká? Základy cyber-theologie, hrnčíř a jeho mladičká múza a problémy leváků. Následuje mat černou královnou, úpravy osobnosti úplně pro všechny, magické lektvary, chov domácího upírka a možná se objeví i inkvizice. A to ještě nestačí. S českými odborníky k Titanu, cestování v budoucnosti, trocha kyberpunku, menhiry, kulové blesky i trochu jiná alchymie a na závěr bludička. To všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

ROBERTSON  Imogen
Ostrov kostí

ObálkaNa stránkách této knihy znovu ožívají hlavní hrdinové příběhů vypravěčky Imogen Robertsonové. Zatímco pedantský vědec Gabriel Crowther baví čtenáře svou podivínskou náturou, Harriet Westermanová je jednou z nejpříjemnějších postav, jaké se kdy v beletrii s historickou tematikou objevily. Žena s dobrodružnou povahou, ovdovělá majitelka venkovského panství a matka dvou malých dětí bojuje o svoje místo ve světě, který jí namlouvá, že by měla raději sedět doma a nevybočovat, stejně jako jiné dámy na její úrovni. I když řeší s Crowthrem případ společně, je to ona, kdo strohému vědci připomíná, že fakta jsou sice důležitá, ale ke správnému řešení člověk dospěje spíš prostřednictvím vlastních pocitů a intuice.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

PROKOP  Josef Bernard
Karel IV.

ObálkaVíce než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí, která však měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

ONDRÁČEK  Petr
Sám čtyřmi oceány : nonstop sólová plavba kolem světa

ObálkaPetr Ondráček uskutečnil v roce 2012 zcela jedinečnou plavbu vysoké sportovní a jachtařské hodnoty. Při pokusu o překonání rekordu v osamělém obeplutí světa bez přestávky pouze s pomocí plachet strávil ve čtyřech světových oceánech zcela sám a bez pomoci téměř 9 měsíců a uplul skoro 20 000 mil. I když byl nucen poté, co se jeho plachetnice Singa v bouřích u Nového Zélandu čtyřikrát převrátila a přišla o plachty, plavbu za dramatických okolností ukončit, snese jeho výkon srovnání jen s výjimečnými světovými jachtaři. A to tím spíše, že Petr Ondráček plul na vlastnoručně postavené 8,5 metru dlouhé lodi a prakticky veškeré náklady na plavbu nesl pouze on a jeho rodina.
 
čtvrtek, 17. duben 2014

Běh a maraton : úplný průvodce

ObálkaAť jste v běhání nováčky nebo zkušenými borci, tato kniha vám umožní, že budete mít ze sportu větší radost, protože z vás udělá zdatnějšího a inteligentnějšího běžce. Pomůže vám zaměřit se na vhodné cíle a sestavit si strukturované a splnitelné tréninkové programy. Povede vás při vytváření patřičné základní kondice pomocí odborně zpracovaných posilovacích cvičebních programů, které přispějí také k celkové odolnosti a pohyblivosti v každodenním životě.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1663
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.