UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Knižní novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


čtvrtek, 28. srpen 2014

SIDEBOTTOM Harry
Římský válečník. Jantarová stezka

ObálkaPíše se rok 264 našeho letopočtu a všemocné římské impérium se roztrhlo vedví. Vlády nad západními provinciemi – Galií, Hispánií a Británií – se zmocnil uzurpátor císařského trůnu Postumus a na pláních severní Itálie se sbírá armáda císaře Galliena, který je rozhodnut zrádce nemilosrdně ztrestat. Válka je nevyhnutelná a každý si musí zvolit stranu. Balista je vyslán na tajnou misi po Jantarové stezce až daleko na sever do Hyperoboreje, zpět do jeho staré vlasti a k jeho lidu. Cestou musí čelit útokům maskovaného, neznámého válečníka a jeho družiny, kteří se Balistu a jeho doprovod snaží mečem i ohněm zastavit. Ani doma však nejsou z jeho návratu všichni šťastní. V bitvě mezi Postumem a Gallienem může vyhrát jen jeden. Jen jeden z nich může být císařem.
 
čtvrtek, 28. srpen 2014

BACIGALUPI  Paolo
Potopená města

ObálkaSvět po klimatické katastrofě se utápí v chaosu a válečném běsnění. Je možné ještě doufat v budoucnost? Autor nás znovu uvádí do temných vizí románu Prachožrouti. Křehká rovnováha našeho světa se neodvolatelně porušila. Po klimatické katastrofě stoupla hladina oceánů natolik, že zaplavily valnou většinu pobřežních oblastí Severní Ameriky. A nedostatek surovin, nezodpovědné genetické manipulace a vojenské střety uvrhly tento svět do víru bídy a násilí. Svět až nepříjemně připomínající poměry v některých zemích současné Afriky.
 
čtvrtek, 28. srpen 2014

JAKOUBKOVÁ  Alena
Dopadlo to špatně … vzali se

ObálkaPříběh tří šťastně vdaných a jedné čerstvě rozvedené kamarádky vypráví o ženské soudržnosti, přátelství a samozřejmě o lásce. Když Zuzanu opustí po patnácti letech manželství její muž, zařekne se, že další chlap do jejího života nesmí. Její kamarádky na to mají ale jiný názor. Pod heslem „S Jardou jsi to nevytrhla, takže si můžeš jedině polepšit“ jí sjednávají jedno rande naslepo za druhým.
 
čtvrtek, 28. srpen 2014

ŠEDIVÁ  Ľubica
Paříž : výlety na víkend

ObálkaPaříž – pro každého představuje něco jiného. Někdo v ní bude obdivovat historické památky a muzea, jiný podlehne kouzlu kaváren, restaurací a malebných zákoutí, další se pro změnu nadšeně vrhne do víru nakupování ve známých obchodních domech. Ať už vás na Paříži láká cokoli, v našem průvodci najdete trasy, ze kterých si vyberete právě ty, které budou ideální pro vás. Jsou rozděleny do několika tematických víkendů a nabízejí rozmanité možnosti, jak v Paříži strávit čas. Ať už ji jedete navštívit s touhou po odpočinku, chcete si zpestřit obchodní cestu anebo hledáte tipy pro rodiny s dětmi! Na trasách objevíte nejen klasické a známé turistické objekty, ale i řadu zajímavostí a osobních postřehů, které autorka sama posbírala během svého několikaletého pobytu v Paříži.
 
čtvrtek, 28. srpen 2014

STURMOVÁ  Karin
Michael Schumacher

ObálkaFatální úraz Michaela Schumachera na lyžích v prosinci 2014 šokoval celý svět. Působí jako ironie osudu, že sedminásobný mistr světa ve Formuli 1 zvládl rychlé závody prakticky nezraněn – a pak nečekaně upadne a těžce se zraní při lyžování na rodinném výletě ve francouzských Alpách. Novinářka Karin Sturmová, jež se věnuje motoristickému sportu již řadu let, je pevnou součástí scény Formule 1 a sleduje Michaela Schumachera od počátku jeho kariéry. V této knize nám ho představuje nejen jako proslulého závodníka, ale především jako člověka.
 
čtvrtek, 21. srpen 2014

FERGUSON  Alex
Můj příběh

ObálkaMůj příběh je inspirativní knihou muže, který je všeobecně považován za nejúspěšnějšího trenéra v dějinách britské kopané. Za poslední čtvrtstoletí docházelo v Manchester United k výrazným proměnám. Jedinými stálými prvky byli trenér, kvalita jeho kádru a úžasné úspěchy klubu, mezi něž patří druhé vítězství v Lize mistrů roku 2008 a anglický ligový titul roku 2013. Právě díky své vizi, energii a umu dokázal sir Alex budovat týmy na hřišti i mimo ně a v této knize podává hlubokomyslné a fascinující svědectví o tom, jak jím zdokonalená klubová akademie vychovala světoznámé hráče. Tento trenér mimořádných schopností dále popisuje, s jakou starostlivostí a pochopením, ale i nesmlouvavostí přistupoval ke svým špičkovým fotbalistům, a jak se vypořádával s čím dál větším množstvím globálních hvězd typu Cristiana Ronalda a Davida Beckhama, kteří ho vnímali jako otcovskou autoritu. Psychologie trenérské profese i detailnost fotbalové strategie na nejvyšší úrovni mohou být problematikou dosti složitou, nikdo je však široké veřejnosti neobjasnil zajímavěji a přístupněji než sir Alex v této knize.
 
čtvrtek, 21. srpen 2014

HOROWITZOVÁ Alexandra
Uvnitř psa : co psi vidí, čenichají a vědí

ObálkaČlověk a jeho pes. Pes a jeho člověk. Nakolik jsou si ale doopravdy ti dva „svoji“. Rozumíme svému psovi a rozumí pes svému člověku? Kniha známé etoložky Alexandry Horowitzové nám na tyto otázky neobyčejně zajímavým a často překvapujícím způsobem odpovídá. Ano, rozumíme si – ale jen jak kdy. Záleží totiž na tom, abychom psovi ponechali jeho psí pohled a psí hodnoty. Abychom jej brali jako skvělého přítele psího a nikoli jako čtvernohého „člověka“. Základem je totiž vzájemný respekt k osobité povaze toho druhého. To u člověka předpokládá, aby se pokusil vžít do psí mysli (pohybovat se „uvnitř psa“) a podívat se na svět jeho očima – zjistit, co psi vidí, čenichají a vědí. Uvidíme pak, že „psí svět“ je v mnohém odlišný od toho našeho, zkrátka, že jsme se ocitli v jiném světě, plném překvapivých lákadel, nečekaných hrozeb a nových rozkoší. Až budete tuto zajímavou knihu číst, dozvíte se nejen mnoho nového a podnětného o psech, ale zcela jistě také o sobě samém. A samozřejmě o tom, jak to chodí mezi psy a lidmi.
 
čtvrtek, 21. srpen 2014

ŠIMEK  Štěpán
Tak si nestěžuj…

ObálkaPozoruhodný text na pomezí cestopisného románu a thrilleru. Skupina turistů se vydává na poměrně banální výlet do afrického národního parku Serengeti. Zpočátku se zdá, že jim nejsilnější zážitky přinese (přesně podle prospektu cestovní kanceláře) kontakt s nádhernou panenskou přírodou a divokou zvěří. Všechno však změní nečekaná událost při návštěvě masajské vesnice. Osamocený člen výpravy zůstává uprostřed neznámého světa ve velmi nebezpečné situaci. Autor vytvořil strhující dílo plné napětí, náhlých zvratů, pozitivních i negativních emocí, dokonale vykreslil atraktivní prostředí africké divočiny a charaktery jednotlivých postav. Do příběhu vstupují postřehy, glosy a reminiscence autora, které chvílemi text odlehčují, jinde nutí k zamyšlení.
 
čtvrtek, 21. srpen 2014

ŠTRÁFELDOVÁ  Milena
Guláš pro Masaryka

ObálkaGuláš pro Masaryka je zčásti fiktivní rodinnou kronikou vyhlášené hostinské z jihomoravských Židlochovic, která skutečně vařila guláš pro prezidenta T. G. Masaryka. Kuchařka Poldinka je ale jen jednou z těch obyčejných ženských, které dokáží své blízké pokaždé chránit tím nejprostším způsobem – i uprostřed nejhorší válečné bídy, za epidemií a požárů postaví na stůl mísu s gulášem. A na pozadí této kroniky „bouří“ velké dějiny, probíhá národní obrození se svými spory, obě války, Osvětim. V Blouzněních o Vlasti, o Divadle, O Republice a Lepších Zítřcích, které román prolínají, se autorka také kriticky dívá na nedotknutelné národní mýty a idoly naší novodobé historie. Ptá se, jak jinak by se třeba naše dějiny vyvíjely, kdyby věc národního obrození nevzala za svou jakási kávová společnost básníků, kteří si národ vysnili jako literární postavu? Proč horliví vlastenci raději uvěřili padělkům, i když je před podvrženými Rukopisy varoval už sám Josef Dobrovský? A proč se celá desetiletí hádali nad Národním divadlem? Proč studenti uspořádali za hilsneriády štvanici na svého profesora T. G. Masaryka a titíž studenti ho pak nadšeně vítali jako Presidenta Osvoboditele? A zaplatil skutečně Masaryk z peněz, které byly určeny pro Čs. legie, atentát na Lenina? Byl Edvard Beneš agentem NKVD? Nebyl nakonec vznik samostatného Československa historickým omylem? A umíme se dnes, po sto letech, vyrovnat s tak provokativními otázkami?
 
čtvrtek, 21. srpen 2014

OLCZAK  Martin
Vražedná akademie

ObálkaStockholm, květen 2012: Ve světoznámém hotelu Berns Salonger probíhá slavnostní večeře pořádaná při příležitosti stého výročí úmrtí slavného švédského spisovatele Augusta Strindberga. Projev přednáší stálý tajemník Švédské akademie, ctihodný muž a uznávaný spisovatel. Krátce před půlnocí se vydává domů. V odlehlém zákoutí stockholmského parku se setkává se svým osudem. Neznámý útočník ho zastřelí starobylým perkusním revolverem. Švédská policie stojí před zdánlivě neřešitelnou záhadou. Hned druhého dne jsou zavražděni čtyři další akademici, kteří každým rokem rozhodují o udělení Nobelovy ceny za literaturu. Kde hledat motiv záhadných vražd? Claudia Rodriguezová z oddělení vražd se pouští do pátrání na vlastní pěst – a to i proti vůli svých nadřízených. Pomáhá ji pouze antikvář Leo Dorfman. Spirála smrti se však roztáčí dál.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1733
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.