UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 30. červenec 2014

PASTOR  Marc
Zlá žena

ObálkaBarcelona, rok 1911. Chudinskou čtvrtí se šíří podivné zvěsti o příšeře, která v poslední době unesla několik dětí. Policie je bezmocná a navíc ji tento případ ani příliš nezajímá, jedná se totiž o děti prostitutek, které se jejich zmizení často neodváží nahlásit. Inspektor Moises Corvo se však rozhodne, že tyto „bezvýznamné případy“ nenechá bez povšimnutí. Ve městě nemá moc dobrou pověst: sem tam si rád přihne, navštěvuje veřejné domy a konflikty často řeší pěstmi nebo pistolí. Vyšetřování ho zavede na ta nejpodivnější místa – do ordinace excentrického rakouského lékaře, který na mrtvolách ukradených ze hřbitova studuje lidské šílenství, do hospod a kabaretů nebo do kasina, jehož démonický majitel dokáže bohatým klientům splnit i ta nejtemnější přání. Kniha je založena na skutečném případu, který otřásl Barcelonou na začátku 20. století. Hlavní roli v něm hrála „Upírka z ulice Ponent“, jež byla považována za jednu z nejkrutějších vražednic své doby.
 
středa, 30. červenec 2014

MCKINLAYOVÁ  Deborah
Rendez-vous v Paříži

ObálkaKdyž anglická čtenářka románů Eva Petworthová napíše úspěšnému americkému autorovi Jacksonu Cooperovi a pochválí mu scénu v jeho knize, oba zjistí, že sdílejí vášeň pro vaření. To zažehne vztah, který změní jejich životy. Přátelství se rozvíjí a navzájem si svěřují detaily svého života. Jack má barvité přátele a řadu mladých obdivovatelek, ale není spokojený. Eva měla chladný vztah ke své matce a nyní se snaží překonat napětí mezi sebou a svou dcerou, která se má vdávat. Eva a Jackson se sbližují stále více i přes velkou vzdálenost, která je odděluje. Radí si navzájem a snaží se překonat své problémy. Chtějí se poznat osobně, a tak vznikne nápad. Rendez-vous v Paříži. To je to správné místo pro dobré jídlo a snad i lásku.
 
středa, 30. červenec 2014

GUENASSIA  Jean-Michel
Vysněný život Ernesta G.

ObálkaHrdinou Vysněného života Ernesta G. je Josef Kaplan, český lékař židovského původu, který v třicátých letech 20. století vystuduje v Paříži, válku a antisemitské běsnění přečká v alžírském vyhnanství a po ukončení bojů se vrací do osvobozeného Československa. Netuší však, že ani zde se svobody příliš nenadechne a že stráví téměř celý život v totalitním režimu. Když v roce 1966 přijme v sanatoriu k léčení jistého jihoamerického revolucionáře, dostoupí jeho absurdní životní dráha vrcholu. Protože se dožívá stých narozenin, zažije i pád železné opony a konečně se může zase podívat do Francie, kde se snaží posbírat střípky svého rodinného života. Autor opět představuje řadu nezapomenutelných postav a tká bohaté předivo přátelských a milostných vztahů. Zevrubně se věnuje otázkám politickým a společenským a obohacující francouzskou optikou nahlíží každodenní život v komunistickém Československu.
 
středa, 30. červenec 2014

BRENNAN  Richard
Správné držení těla : jak se zbavit bolestí páteře, napětí a stresu

ObálkaVýznamný učitel Alexandrovy techniky ukazuje, jak změna postavení vašeho těla dokáže ovlivnit celý váš život, posílit mysl a tělo, podpořit sebevědomí a pozitivní vztah k životu a předcházet onemocněním. Člověk, který má zdravé a přirozené držení těla, se obvykle vyznačuje sebejistotou, osobní integritou a důstojností. Tato kniha nelpí na starém známém rovném sezení, stlačování ramen dozadu a prohýbání páteře. Zdůrazňuje vlastní přirozenou pozici, která umožňuje lehký pohyb, jaký mají všechny děti. Autor zde vysvětluje, v čem tato technika spočívá a jak díky ní můžete proměnit celý svůj život.
 
středa, 30. červenec 2014

WHITTINGHAMOVÁ  Jo
První pomoc v zahradě : jak si poradit se škůdci a chorobami

ObálkaPraktická příručka popisuje, jak má vypadat zdravá rostlina, co je důležité vědět o půdě a o podmínkách růstu jednotlivých druhů. Uvádí, které části rostliny nejčastěji škůdci napadají a jaké jsou příznaky. Rozebírá i otázku, jestli je vůbec možné pěstovat plodiny bez chemických postřiků a kteří živočichové mohou v boji proti škůdcům a chorobám pomoci.
 
čtvrtek, 24. červenec 2014

CLEMENTS  Abby
Zmrzlinové sedmé nebe

ObálkaDvě sestry, dva životní sny, dvě protichůdné představy. Mladší Imogen po ukončení školy cestuje po Thajsku a fotí, Anna po sedmi letech usilovné práce získává vytoužené místo obchodní ředitelky v Brightonu. A právě v tu chvíli umírá jejich babička Vivien a odkazuje jim staromilskou cukrárnu na pláži. Sestry stojí před důležitým rozhodnutím, jejich životy se převrací na ruby. Ponechají si cukrárnu a povedou ji dál? Hodí zodpovědnost i obchůdek po babičce za hlavu? Vzdát to, nebo pokračovat? Rozhodnutí pokračovat je však jen začátek nové cesty, jak cukrárně navrátit zašlou slávu, a zároveň otevírá cestu novým láskám. Zmrzlinové sedmé nebe je kniha plná nápadů, jak si osladit život. A několik osvědčených receptů autorka dokonce prozrazuje.
 
čtvrtek, 24. červenec 2014

FOSTER  Thomas C.
Jak číst romány jako profesor

ObálkaO čem všem musí autor rozhodnout, než začne psát román? A co vlastně dělá román románem? Na tyto a mnohé další otázky ve své knize odpovídá literární teoretik Thomas C. Foster. Zkoumá žánr románu a jeho specifika s velkou dávkou nadhledu a vtipu, čímž suchopárnou literární teorii proměňuje v lákavé dobrodružství. Foster vypráví příběh románu (od Cervantesova Dona Quijota přes romány Jane Austenové či Ernesta Hemingwaye až k dílům současných autorů) s takovým zaujetím, že je těžké nenechat se jím strhnout. Stručná historie románu je však pouze prostředkem k seznámení se se základními autorskými postupy. Jejich znalost je obzvláště užitečná v dnešní době, kdy je zdůrazňován podíl čtenáře na utváření celkového významu díla. V této nelehké roli je tato kniha poučným a zábavným pomocníkem, který čtenáře dovede k intenzivnějším zážitkům z četby. A ani nemusí být profesor.
 
čtvrtek, 24. červenec 2014

BARNOUW  David, STROOM  Gerold van der
Kdo udal Anne Frankovou

ObálkaAnne Franková se stala pro mnohé symbolem židovského utrpení během druhé světové války. Nevinné židovské děvče, které přišlo o život stejně jako miliony dalších Židů v této smutné kapitole světových dějin. Byla jednou z mnoha, ale díky svému deníku se stala výjimečnou. Celý svět má možnost si přečíst, jak tato mladá dospívající dívka netoužila po ničem jiném tolik jako po svobodě. Poslední zápisek v jejím deníku nese datum 1. srpna 1944. Toho dne ale příběh Anne Frankové nekončí, jen začíná jeho nejsmutnější kapitola. Pouhé tři dny nato byl úkryt Anne a jejích společníků odhalen a všichni byli zatčeni a deportováni do koncentračních táborů. Tato kniha se snaží objasnit události spojené s jejich odhalením a zatčením, a především se pokouší odhalit jméno osoby, která vydala osm židovských životů do rukou německých nacistů.
 
čtvrtek, 24. červenec 2014

GIESBERT  Franz-Olivier
Himmlerova kuchařka

ObálkaRóza, sto pět let stará dáma, vlastní v Marseille vyhlášenou restauraci „Malá Provence“, kde hostům předkládá velice originální pokrmy inspirované vším, čím si kdy prošla, všemi lidmi, které kdy potkala. Nakonec se rozhodne sepsat paměti, neboť její život byl vskutku pohnutý. Groteskní epopej, jež z toho vzejde, vypráví o kuchařce, která se nikdy ničeho jen tak nezalekla. Róza, ztřeštěná a poněkud drsná osůbka, přežila všechny možné podlosti 20. století, jímž prošla, aniž co ztratila ze své poživačnosti a chuti do života. Vedle dvou velkých lásek zakusila, co se dalo: genocidu Arménů, nacistické hrůzy, maoistické třeštění, osobní tragédie i ponížení, cestu jí křížili lidé obyčejní, i ti, kteří zasahovali do dějin: absurdní řízení osudu a její kuchařské umění ji na čas zavedly i do domácnosti vůdce SS Heinricha Himmlera. Pokaždé se ale oklepala a zase vykročila vpřed – někdy pod praporem, na němž vlálo starozákonní heslo Oko za oko, zub za zub. Na její neuvěřitelné pouti napříč bouřlivým stoletím i zeměmi ji doprovázela zvláštní bytost – mlok Theo, s nímž v těžkých chvílích rozmlouvala jako rovný s rovným. Hořce ironická kniha v duchu šibalských románů rozvíjí dobrodružství neobyčejné, pohoršující stařenky, jejímž krédem je: „Pokud jsou dějiny peklem, pak život je rájem.“
 
čtvrtek, 24. červenec 2014

SHANNON  Samantha
Kostičas

ObálkaPříběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka“ či „posel“ – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1718
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.