UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 17. září 2014

KERRIGAN  Michael
Temná historie římských císařů : od Julia Caesara k pádu Říma

ObálkaDalší kniha ze série „temných dějin“ evropské minulosti se týká římských vládců. Autor ji zahajuje popisem dramatických událostí kolem zavraždění Julia Caesara v roce 44 př. n. l., pokračuje líčením vlád jeho bezprostředních následníků a končí naprostým úpadkem a nakonec pádem Říma v roce 476 n. l. Kromě šílenství, sadismu, incestu a dalších výstřelků římských dějin se v knize setkáme s císaři Caligulou, Neronem, Claudiem, se zrádnou a prostopášnou Messalinou, šíleným Commodem a dalšími imperátory, kteří patří do pozdní historie nejmocnější říše tehdejšího světa.
 
středa, 17. září 2014

JOHNSON  Jane
Sultánova žena

ObálkaPoutavý historický román Sultánova žena se odehrává v Maroku v 17. století. Vypráví příběh Nus-nuse, syna náčelníka kmene Senufo, který se stal otrokem u dvora sultána Muláje Ismaíla, jednoho z nejkrutějších vládců v historii. Do jeho života zasáhne pletichářská sultánova žena Zajdána, pověstná používáním černé magie a jedů, a zákeřný velkovezír. Nus-nusův osud však zásadně změní mladá Angličanka Alys, zajatá berberskými korzáry. Ta musí čelit jednoduchému rozhodnutí. Zemřít, nebo popřít svou víru a stát se součástí sultánova harému. V příběhu plném intrik a nebezpečí, ale také touhy a lásky se osudy Nus-nuse a Alys nečekaně spojí.
 
středa, 17. září 2014

BESSEROVÁ  Miroslava
Maturitní srazy radši ne!

ObálkaOsudy, které potkaly či mohly potkat mnohé z nás, obzvláště ty, co jsme spolu chodily na gymplu do holčičí třídy. Jelikož všechno má svůj důvod a mělo by mít i řád a nápad, zvolila autorka sobecky jako pojítko příběhů to, co ji moc nebere – pomaturitní srazy. I když  jména a postavy v knize jsou smyšlené, jistě někoho takového ve svém okolí znáte a můžete se zasmát nešvarům, komickým okamžikům, stejně jako vážným a smutnějším momentům, které nás můžou v životě potkat.
 
středa, 17. září 2014

JAMES  Peter
Mrtvá jako ty

ObálkaNový, již šestý román ze série Superintendent Roy Grace zasahuje. Hotel Metropole, Brighton. Po bujaré silvestrovské oslavě je brutálně znásilněna jistá žena, když se vrací do svého hotelového pokoje. Za týden je napadena jiná žena. Oběma obětem vzal pachatel luxusní střevíčky. Detektiv-superintendent Roy Grace si brzy uvědomí, že tyto nové případy se nápadně podobají nevyřešené sérii zločinů, k nimž v Brightonu došlo v roce 1997. Pachateli tehdy přezdívali „Botař“ a mělo se za to, že znásilnil nejméně čtyři ženy, nato patrně zavraždil pátou a zmizel stejně jako její tělo. Snaží se ho někdo napodobovat, anebo se zvrhlý Botař znovu objevil na scéně? Když jsou napadeny další ženy, začíná si Grace být stále jistější tím, že má co do činění se stejným člověkem. Brzy se Grace a jeho tým ocitnou v zoufalém závodě s časem: ze všech sil se snaží identifikovat novou, pátou oběť a zachránit jí život.
 
středa, 17. září 2014

VANICKÁ  Hana
Napsáno v kameni I.

ObálkaPříjemně zvlněná česká kotlina, chráněná prstencem pohraničních hor, ukrývá ve svém nitru nemálo pozoruhodných míst. Krom těch známých a výstavních je prosycena i těmi na první pohled nenápadnými, nesoucími však ojedinělá znamení minulosti. V prostoru krajiny je možné číst, vnímat energie, objevovat stopy i symboly pro další cestu a vnitřní růst. Výšiny, skály, řeky a jezera tvoří vzájemně propojený systém dovolující nahlédnout mezi řádky a porozumět krajině vnější i vnitřní. Tvarové zářiče vibrují a rezonují pro ty, kteří se v krajině hledají, objevují, ztrácejí i nacházejí. Symboly dávají smysl ve vzájemném působení člověka a přírody, která je tu pro něj zanechala.
 
čtvrtek, 11. září 2014

DUENAS  María
Čas mezi šitím

ObálkaStrhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího.
 
čtvrtek, 11. září 2014

HABECK  Reinhard
Záhady starověkých textů z celého světa

ObálkaJe zde něco, co může otřást naším známým pohledem na historii: Abstraktní znaky obsahující poselství z doby kamenné, existence psaných spisů před velkou potopou. Úžasné objevy prokazující antické transoceánské kontakty se zámořskými krajinami dlouho před Kolumbem. Překvapující zjištění z rukopisů a vizionářských textů, která se stala realitou. Zašifrované znalosti císaře Maxmiliána I. ukryté do jeho tajných deníků. Jak dlouho ještě bude trvat, než opět zanikne jedno kulturní dědictví? Jak to půjde dál s naší civilizací? Podle římského císaře Marca Aurelia nezůstane zachováno nic. Předpověděl přece: „Brzo – a všechno jsi zapomněl. Brzo – a všechno tebe zapomnělo.“
 
čtvrtek, 11. září 2014

KOHOUTKOVÁ  Iva
Pečeme bez lepku

ObálkaJídlo je pro mnohé z nás potěšením a požitkem, jež patří neodmyslitelně k životu. Jsou však i tací, pro něž je jídlo problémem, ba téměř utrpením. Jejich zažívání není v pořádku, nesnesou běžnou stravu, musejí držet dietu. Mezi takové patří lidé postižení celiakií, tj. nesnášenlivostí vůči lepku, popřípadě alergií na něj. A není jich mezi námi málo, asi 50 000. Lepek tvoří podstatnou složku v obilovinách, tedy v mouce, a je ve všech pokrmech, v nichž se používá mouka, třebas jen nepatrně. Především však v pečivu. A bez pečiva se ve svém stravování obejdeme jen stěží. Na celiakii ovšem nejsou léky, je pouze a jenom dieta zvaná bezlepková, kterou je nutno dodržovat po celý život. Skládá se z potravin lepku prostých, vaří se a peče z vybraných náhradních surovin, tak aby zažívací ústrojí nebylo drážděno. Autorka se dělí o své bohaté zkušenosti a v knížce shromáždila přes 300 vlastnoručně vyzkoušených a chuťově ověřených receptů.
 
čtvrtek, 11. září 2014

PUÉRTOLAS  Romain
Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

ObálkaPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY je bláznivým a tragikomickým dobrodružstvím kníratého Inda ze zapadlé provincie, jenž se vypravil do Paříže, aby si v nákupním řetězci IKEA v akci zakoupil speciální postel s hřeby. V kapse má jednu falešnou stoeurovou bankovku a na nose sluneční brýle – oba předměty sehrají velice důležitou roli v jeho dalším životě: první mu na paty pověsí mstivého cikánského taxikáře, druhý mu do cesty přivede osudovou lásku, a to vše během několika hodin. Poté začíná jeho nedobrovolná a neuvěřitelná cesta čtyřmi kouty Evropy a Libyí, zprvu ve skříni z IKEA, poté kamionem, letadlem, horkovzdušným balonem i lodí. Absurdním humorem vyprávění probleskuje tvrdá realita: každodenní boj ilegálních migrantů, kteří jsou skutečnými dobrodruhy dneška.
 
čtvrtek, 11. září 2014

RICHARDS  Douglas E.
Napojení

ObálkaJak vysokou cenu jsme ochotni zaplatit za neomezenou inteligenci? Kira Millerová je vynikající molekulární bioložka, která objeví způsob, jak ve všech oblastech myšlení a tvůrčí činnosti dočasně získat schopnosti génia. Ale co když je tato nadpřirozená úroveň inteligence spojena s bezcitným velikášstvím? Elitní voják David Desh odešel z armády poté, co byl v Íránu brutálně povražděn jeho tým. Nyní však byl povolán na svou poslední misi: má najít Kiru Millerovou, tajemnou nadanou vědkyni, která údajně stojí za bioteroristickým spiknutím ohrožujícím životy milionů lidí. Útočný komplot je však pouze špičkou ledovce. Při pátrání po Kiře Millerové se Desh ocitne ve spletitém bludišti intrik a stane se klíčovým hráčem ve smrtící hře, v níž musí zvítězit, aby zachránil lidskou civilizaci.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1748
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.