UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Novinky
Náhledy obálek knižních novinek získává knihovna skenováním předloh, popř. přebíráním z www stránek firem, které se dohodly na spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Seznam těchto firem je uveden na www stránkách SKIP.


středa, 15. říjen 2014

CRAIG  David
Nenechte se oškubat

ObálkaOdhaduje se, že každý den vidíme až 300 reklam a jsme vystaveni přibližně 2000 prodejních nabídek. Většinu z nich ignorujeme. Ale častěji, než se domníváme, a rozhodně častěji, než by se nám zamlouvalo, se necháme obratnými prodejními technikami přimět k nákupu věcí, které jsme neměli v úmyslu koupit, nebo kvůli nim zaplatíme mnohem víc, než je nutné. Kniha rozebírá nekalé postupy, s nimiž se můžeme setkat v nejrůznějších oblastech (při koupi auta, domu či bytu nebo pojistky, v nabídkách telefonních prodejců nebo při nákupech na internetu), a radí, jak se jim vyhnout, ubránit nebo je obrátit ve svůj prospěch.
 
středa, 15. říjen 2014

PANCOLOVÁ  Katherine
Líbejte mě

ObálkaAngela je Francouzka. Láska kolem ní často prošla bez povšimnutí, ale tentokrát miluje tak, že jí strach svírá útroby. Louise je Američanka, bývalá hvězda stříbrného plátna. Povídá si s Angelou, vypráví jí o svém životě, láskách, nezdarech. Právě u ní hledá Angela odpověď na své otázky. Virgile je Francouz. Miluje, ale je nedůvěřivý. Nevíme o něm takřka nic. Mathias je Čech. Jde tvrdě za svým a z této cesty se nenechá svést. Ničím a nikým. Angela ho hledá, on jí uniká. Znova se potkávají. Také jsou zde přízraky z minulosti. Přicházejí a odcházejí zanechávajíce za sebou tajemství, rány, smích, lásku. Všechny tyto postavy procházejí Angeliným životem. A Angela – vypravěčka příběhu – se beznadějně snaží najít mezi nimi souvislou nit. Pojítkem jí mají být vzpomínky, láska, touha. Ale též strach, bolest a neustálé opakování stejných chyb. Je to román o touhách a toužení: o touze po muži, po ženě, po městě; o nostalgické touze oživit minulost, hrát, vlastnit, oddat se, poučit se. Je to příběh bláznivé touhy vzít svůj život do hrsti a rozhodit ho před sebe jako kostky.
 
středa, 15. říjen 2014

ÖSTLUNDH  Hakan
Teror

ObálkaJen pár dní před midsommarem, slavností letního slunovratu, jsou v chatce na pláži na jižním Gotlandu objevena těla mladého páru. Scéna jako z popraviště. Oba jsou švédskými občany, ale pocházejí z Egypta. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o rasisticky motivovanou vraždu. Záhy se ale případ komplikuje. Spolu se zavražděnými se v domě pohybovala ještě třetí osoba. Na místě je nalezen egyptský pas. Kde je ten muž nyní? A proč se ukrývá? Pro gotlandskou policii to bude náročné vyšetřování po fyzické i psychické stránce. Obzvlášť pro kriminálního inspektora Fredrika Bromana, který i v osobním životě prochází těžkým obdobím. Žena ho totiž vyhodila z domu. Tajemný egyptský pas spouští lavinu událostí a násilných činů, která zanedlouho otřese celým národem. Je azylová politika Švédska opravdu příliš liberální? Vláda se dostává pod palbu kritiky, která si nakonec vyžádá hlavu odpovědného ministra. Na pozadí politických tahanic však vyšetřování odkrývá příběhy obyčejných lidí, napínavé, mrazivě kruté, nelítostné. Existuje ještě naděje na obyčejný, poklidný život?
 
středa, 15. říjen 2014

FELDMAN  Christina
Meditace pro začátečníky

ObálkaV pravém okamžiku se vám dostává do rukou tato kniha, která je pozváním kráčet po cestě bdělosti. Meditováním získáte pocit hluboké spokojenosti i vnitřního bohatství a váš život se postupně promění po všech stránkách. Když se otevřete příjemné meditaci, začnete se soustředit na klid a uvolnění, a především na sebe. Už máte vše, co potřebujete, abyste mohli udělat první krok na této cestě: své tělo, svou mysl, své srdce a ochotu prozkoumat, co znamená žít opravdově a citlivě. Vše další se dozvíte z této poučné a přehledné knihy.
 
středa, 15. říjen 2014

TRIGIANI  Adriana
Obuvníkova žena

ObálkaPříběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře. Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.
 
středa, 01. říjen 2014

SEETHALER  Robert
Trafikant

ObálkaRakousko roku 1937. Sedmnáctiletý Franc Huchel opouští zapadlou rodnou vísku a vydává se do Vídně, aby se v trafice matčina známého vyučil obchodnickému řemeslu. Jako stálý zákazník sem dochází také známý psychiatr Sigmund Freud. Profesor France fascinuje a mezi oběma muži, kteří se vzděláním, věkem a společenským postavením nemůžou lišit více, vznikne neobyčejné přátelství. Když se Franc až po uši zamiluje do varietní umělkyně Anežky, požádá Freuda o radu ve věcech lásky. Ukáže se však, že pro slavného psychoanalytika je ženské pohlaví skoro stejnou záhadou jako pro France. A bezmocní jsou oba dva také tváří v tvář dramaticky se vyostřujícím politickým událostem, jejichž šílený vír je záhy strhne do černé propasti.
 
středa, 01. říjen 2014

SISSON  Mark
Primal Blueprint

ObálkaJíte zdravě, cvičíte a stejně vás trápí nadváha a nemoci? Přehoďte výhybku v hlavě a začněte s Primal Blueprint, programem, který kombinuje i u nás oblíbenou paleo stravu s dalšími devíti zásadami životního stylu člověka doby kamenné. Shodíte nadbytečná kila a zbavíte se neduhů, se kterými si dnes nejspíše nevíte rady – vysoké hladiny cholesterolu, cukrovky, lupénky, vysokého tlaku a dalších. Program Primal Blueprint vyhovuje zkušeným i úplným začátečníkům, kteří mají z přechodu na stravu s minimem sacharidů strach a neumí si představit, že už nikdy nebudou mít na talíři bílé pečivo nebo rýži. Avšak strava je jenom začátek, je pouze jedním dílkem, ze kterých autor svůj program buduje. Pomalý pohyb několik hodin týdně, občasný trénink výbušnosti, posilování s těžkými břemeny, odpočinek na slunci, hra – Primal Blueprint je i dalších 9 zásad, vycházejících ze životního stylu člověka doby kamenné.
 
středa, 01. říjen 2014

SEMPLEOVÁ  Maria
Kde se touláš Bernadetto

ObálkaKdo je Bernadetta Foxová? Revoluční architektka, nebo potrhlá matka? Nekonvenční manželka, nebo nesnesitelná sousedka? A kam se krátce před Vánocemi beze stopy vytratila? Všechno začíná v den, kdy její dcera Bee přinese ze školy výborné vysvědčení a dožaduje se přislíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže Bernadetta trpí agorafobií a nejradši vůbec nevychází z domu, dokonce si pořídila virtuální asistentku, která za ni vše vyřizuje. Představa, že by se měla vydat až na konec světa, v ní vyvolá pořádné obavy. V knize sestavené z nejrůznějších e-mailů, dopisů, novinových článků, ale i oficiálních dokumentů FBI autorka rozehrává humorný, ale i dojemný příběh o jedné výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí.
 
středa, 01. říjen 2014

Hlučná samota : sto let Bohumila Hrabala 1914-2014

ObálkaUnikátní obrazová kronika života a díla Bohumila Hrabala pod názvem Hlučná samota představuje jedinečný výbor autentických dokumentů a fotografií, ukázek korespondence, původních neupravovaných strojopisů básní, povídek a románů. Svazek přináší také doklady o komunistických cenzorských praktikách, reprodukce nakladatelských smluv a lektorských posudků, odborné a čtenářské ohlasy, kritiky a komentáře.
 
středa, 01. říjen 2014

KOSSAKOWSKA Maja Lidia
Pouta krve

ObálkaObludné sošky patřící samotnému peklu, zrcadlo, v němž se zjevuje démon, přízračný zabiják uprostřed džungle – to jsou některé z motivů povídek, v nichž autorka nabízí čtenářům pohled do jiných světů, které se nevyznačují kouzelnou krajinou plnou elfů, ale ponurým prostředím, kde pravidla určuje temná magie, vládnou nemrtví  a osud je v rukou rodového pouta krve. Kde na každém rohu číhá démon toužící po tom, aby do vás vstoupil a rozehrál nechutnou hru plnou bolesti a utrpení.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1763
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.