Prázdninové putování do historie na dětském oddělení

Přemýšlíte, jak si ještě více zpestřit svůj prázdninový program a užít si spoustu legrace? Bojíte se, že vás o prázdninách nečekaně přepadne chvíle nudy? Neváhejte a přijďte za námi do knihovny! Ani o letošních letních prázdninách totiž v Městské knihovně v Přerově nezapomínáme na naše dětské uživatele, pro které budeme mít po celé léto připravený zábavný, ale zároveň i vzdělávací program s názvem „Prázdninové putování do historie“.

Hned zkraje prázdnin tak zavítáme do raného středověku a seznámíme se s knížetem Rostislavem, s bratry Konstantinem a Metodějem a také se svatým Václavem. Dozvíme se mj., jak se Slovanům tehdy žilo, co jedli, jak chodili oblékaní nebo kdo to byli tzv. iluminátoři.

V srpnu si pak představíme dalšího českého panovníka, a to Přemysla Otakara II., též přezdívaného „král železný a zlatý“, pod jehož dohledem si zkusíme vystavět starobylý Přerov nebo nahlédneme do tajů tehdejšího lékařství. A konečně posledním významným panovníkem, jemuž se na sklonku léta podíváme na zoubek, bude Karel IV., český a německý král a římský císař v jedné osobě. Vaším úkolem pod vládou Karla IV. bude dokončení hradu Karlštejn nebo zhotovení svatováclavské koruny.

Po celé prázdniny se budeme věnovat i heraldice, což je věda, která se zabývá studiem souhrnu pravidel a zvyklostí, podle nichž se tvoří, popisují, určují a kreslí znaky. Heraldika však není jen teorie, takže na vás bude v tvořivé dílničce čekat i výroba vlastního štítu dle vaší fantazie.

Všechny znalosti, které během prázdnin u nás na dětském oddělení načerpáte, si budete moci otestovat v připravených kvízech.

Již teď se v půjčovně pro děti těšíme na vaši návštěvu a přejeme vám krásné léto plné báječných zážitků!

Prázdninové putování do historie na dětském oddělení