Velká březnová soutěž „Nejkrásnější milostné dopisy“ – vyhodnocení

Březen - měsíc čtenářů je za námi a spolu s ním skončila také naše velká internetová soutěž, ve které jsme se tentokrát zaměřili na nejkrásnější milostné dopisy všech dob. Prostřednictvím celkem 9 soutěžních otázek, zveřejňovaných každý březnový týden vždy v úterý a ve čtvrtek na webových stránkách knihovny, mohli soutěžící nahlédnout do milostné korespondence slavných osobností a odhalovat jména autorů nezapomenutelných dopisů nebo těch, kterým byly určeny.

Soutěže se zúčastnilo celkem 10 respondentů, přičemž 7 z nich zaslalo správné a úplné znění všech soutěžních otázek. Mezi registrované uživatele Městské knihovny v Přerově patřilo z celého počtu respondentů 9 soutěžících.

Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží publikaci s názvem Milostné dopisy slavných mužů, která je jedinečnou sbírkou romantických milostných dopisů slavných osobností dávné i nedávné minulosti.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli otázek jsou:

• Mojzíková Šárka
  • Poláková Božena (číslo čtenářského průkazu 105 157)
  • Vašek Michal (číslo čtenářského průkazu 106 909)

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1. Napoleon Bonaparte

2. Frida Kahlo a Diego Rivera

3. Milena Jesenská

4. Franz Liszt

5. Zelda Sayreová a Francis Scott Fitzgerald

6. Anton Pavlovič Čechov

7. Victor Hugo

8. Kamila Stösslová

9. Ludvig van Beethoven

Ocenění účastníci soutěže si mohou svoji výhru vyzvednout od pondělí 3. 4. 2017 do soboty 29. 4. 2017 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově náměstí 36 v běžné půjčovní době.

Všem výhercům gratulujeme.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští setkání při některé z dalších soutěží!