Prázdninové soutěže – vyhodnocení

Pokud pravidelně sledujete naše internetové stránky, jistě vám nemohlo uniknout, že se léto v knihovně neslo ve znamení soutěží. Po celou dobu prázdnin jste s námi mohli nejen nahlížet do nelehkých životních osudů slavných českých sportovců, ale také odhalovat tajenky křížovek či oblíbených hlavolamů sudoku. A konečně ten, kdo trávil své chvíle volna a odpočinku s fotoaparátem po ruce, se mohl o své zvěčněné momenty s námi podělit prostřednictvím fotosoutěže. Na následujících řádcích se dozvíte, jak celé dvouměsíční soutěžní klání dopadlo.

Velká prázdninová soutěž „Sport - odvrácená strana vítězství“

Soutěže se zúčastnilo celkem 9 respondentů. Na všechny otázky odpovědělo 8 soutěžících, kteří také zaslali správné znění všech soutěžních otázek. Na základě správných odpovědí bylo vylosováno 5 výherců, kteří obdrží odměnu v podobě knižní publikace s názvem Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) autora Johna Davida Barrowa, díky níž se čtenáři dozví např. to, proč většina skokanů skáče do výšky Fosburyho flopem, jak mohl Usain Bolt zlomit svůj rekord, přestože neběžel o nic rychleji, proč Velká Británie nehraje na olympiádě fotbal nebo jak fungují (zakázané) hydrofobní plavky.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli otázek jsou:

• Hanzlíková Eva (číslo čtenářského průkazu 2929)
  • Kučová Pavla (číslo čtenářského průkazu 104440)
  • Slivka Václav (číslo čtenářského průkazu 9139)
  • Strážnická Ivana (číslo čtenářského průkazu 2061)
  • Zmeškalová Šárka (číslo čtenářského průkazu 106903)

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1. Immaculata Brandisová
  2. Věra Čáslavská a Josef Odložil
  3. Ladislav Bezák
  4. Karel Koželuh
  5. Zdeněk Koubek
  6. Václav Kozák
  7. Milena Duchková – Neveklovská
  8. Radomír Šimůnek

Léčivé byliny v křížovkách

Soutěže se zúčastnilo celkem 10 respondentů, přičemž 7 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních křížovek. Tři vylosovaní výherci obdrží publikaci Síla paměti. Fakta a hádanky, jež oživí a zlepší vaši paměť, která zábavnou formou a s pomocí více než 100 testů, kvízů a hádanek zlepší soustředění a vzpomínky a zostří paměť. K publikaci každý výherce navíc obdrží sešit plný oblíbených křížovek.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli křížovek jsou:

• Hanzlíková Eva (číslo čtenářského průkazu 2929)
  • Matyášová Jitka (číslo čtenářského průkazu 104808)
  • Odstrčilová Ludmila (číslo čtenářského průkazu 10984)

V tajenkách soutěžních křížovek jste mohli najít tyto léčivé byliny:

1. Andělika lékařská
  2. Kustovnice čínská
  3. Chinovník
  4. Jaterník podléška
  5. Přeslička rolní
  6. Čemeřice
  7. Hluchavka nachová
  8. Ženšen pravý
  9. Krutikvět

Prázdninové sudoku

Soutěže se zúčastnilo celkem 14 respondentů, přičemž 11 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních sudoku. Tři vylosovaní výherci obdrží publikaci Posilování mozku. Fakta a hádanky, které vytrénují a oživí váš mozek, která zábavnou formou a s pomocí více než 200 testů, kvízů, hádanek a hlavolamů zbystří smysly, zdokonalí mentální dovednosti i schopnost soustředění a zlepší paměť. K publikaci každý výherce navíc obdrží sešit plný oblíbených hlavolamů sudoku.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli sudoku jsou:

• Dostalíková Hana (číslo čtenářského průkazu 104562)
  • Chytilová Blanka (číslo čtenářského průkazu 2102)
  • Odstrčilová Ludmila (číslo čtenářského průkazu 10984)

Správná znění tajenek sudoku vypadala takto:

1. Na chalupě
  2. Grilování
  3. Sběr malin
  4. Slunečník
  5. Opalování
  6. Zpěv ptáků
  7. Letní kino
  8. Cestování
  9. Pláž u moře

Fotosoutěž Rozmarné léto

Ve fotosoutěži s názvem Rozmarné léto se sešlo celkem 7 snímků od 3 amatérských fotografů. Mrzí nás, že účast v soutěži nebyla hojnější, o to více si tedy vážíme příspěvků od výše zmíněných soutěžících. Rozhodli jsme se proto ocenit každého z nich, a to paměťovou kartou do digitálního fotoaparátu.

Zde jsou jména oceněných:

• Zherebov Maxim
  • Sedlmayer Adolf
  • Odstrčilová Ludmila

Všichni výherci prázdninových soutěží si mohou svá ocenění vyzvednout do 30. 9. 2016 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné půjčovní době.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z následujících soutěží.