Velká prázdninová soutěž „Cesty literárních hrdinů“ - vyhodnocení

Skončily prázdniny a s nimi je u konce také naše velká internetová soutěž s názvem „Cesty literárních hrdinů“, určená nejen pro všechny milovníky literatury a cestování. Prostřednictvím celkem 9 soutěžních otázek, zveřejňovaných každý prázdninový týden na webových stránkách knihovny, jste mohli odhalovat nejrůznější zajímavosti ze světa knih a jejich hrdinů, jejichž největší vášní jsou cestovatelské toulky všeho druhu.

Soutěže se zúčastnilo celkem 10 respondentů. Na všechny otázky odpovědělo 8 soutěžících, přičemž 7 z nich zaslalo správné znění všech soutěžních otázek. Mezi registrované uživatele Městské knihovny v Přerově patřilo z celého počtu respondentů 9 soutěžících.

Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží odměnu v podobě knižní publikace Ivany Mudrové s názvem Prahou s otevřenýma očima V., která nabízí podivuhodnou pouť českou metropolí, při níž autorka objevuje tichá pražská zákoutí a odlehlé lokality, opomíjená umělecká díla i moderní výtvory, památky i přírodní krásy, to vše doprovázené básněmi a pověstmi, ale i skutečnými příběhy.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli otázek jsou:

• Matyášová Jitka (číslo čtenářského průkazu 104808)
  • Odstrčilová Ludmila (číslo čtenářského průkazu 10984)
  • Poláková Božena (číslo čtenářského průkazu 105157)

Ocenění účastníci soutěže si mohou svoji výhru vyzvednout od pondělí 7. 9. do úterý 29. 9. 2015 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově náměstí 36 v běžné půjčovní době. Všem výhercům gratulujeme!

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1. Putování aneb Cesta z Království českého do Benátek a odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta a velikého města Kairu, potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii ležící
  2. Praga - Baby
  3. Pavlína, přezdívaná Pamela
  4. Liliput
  5. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
  6. Temže
  7. Alchymista
  8. Jan Žižka
  9. Francie a Švýcarsko

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští setkání při některé z dalších soutěží.