Anketa SUK si našla své výherce i mezi přerovskými dětskými čtenáři

Ve středu 15. dubna 2015 proběhlo v Památníku národního písemnictví na Strahově slavnostní vyhlášení výsledků 22. ročníku celostátní ankety dětských čtenářů „Suk - čteme všichni“. Od loňského listopadu do letošního března mohly děti udělit hlas své nejoblíbenější knížce vydané v roce 2014, a to v celostátní anketě Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež za rok 2014.

V Přerově se do akce zapojila téměř stovka dětských čtenářů a jejich aktivita se skutečně vyplatila - hned na tři přerovské čtenáře se totiž usmálo štěstí. Jeden čtenář a jedna čtenářka se zařadili mezi padesát vylosovaných a mohou se tak těšit na jednu knihu, další čtenářka se pak dokonce umístila mezi pěticí šťastlivců, kteří dostanou knihy rovnou tři. Je tedy vidět, že číst a účastnit se akcí v knihovně se opravdu vyplatí. Níže uvádíme jména přerovských výherců, kterým k jejich knižním odměnám srdečně gratulujeme!

Jednu knihu získávají:

• Adéla Pazderová / Přerov - Předmostí
  • Martin Koňařík / Přerov

Tři knihy získává:

• Tereza Teličková / Přerov

A které knihy byly ty nejoblíbenější?

CENA DĚTÍ:

1. místo: Jeff Kinney : Deník malého poseroutky 8 : Fakt smůla (CooBoo)
2. místo: Jan Lebeda : Medovníček a řeka Modrávka / ilustrovala Zdeňka Študlarová (Brána)
3. místo: Zdeněk Svěrák : Tři bratři / ilustroval Václav Šlajch (Fragment)

CENA KNIHOVNÍKŮ KLUBU DĚTSKÝCH KNIHOVEN SKIP:

1. místo: Miloš Kratochvíl : Prázdniny blbce číslo 13 / ilustrovala Lenka Jasanská (Mladá fronta)
2. místo: Petra Soukupová : Bertík a čmuchadlo / ilustroval Petr Korunka (Host)
3. místo: Pavel Čech : Velká knižní záhada (Petrkov)

CENA UČITELŮ ZA PŘÍNOS K ROZVOJI DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ (uděluje porota učitelů bez rozlišení pořadí):

• Ivona Březinová : Útěk Kryšpína N. / ilustrovala Barbora Kyšková (Albatros)
  • Renáta Fučíková : Jakub a hvězdy (Mladá fronta)
  • Radek Malý : Moře slané vody / ilustroval Pavel Čech (Albatros)
  • Mária Nerádová : Jak velbloud potkal ťavu (Albatros)
  • Petr Sís : Pilot a Malý princ (Labyrint)

CENA NOCI S ANDERSENEM (udělují děti, které nocovaly v knihovnách při Noci s Andersenem):

Sandra Vebrová : Ducháčkovic rodina / ilustroval Václav Ráž (Fragment)

20 nejčtenějších knih roku 2014 na základě výsledků ankety dětí „Suk - čteme všichni“

• Jeff Kinney: Deník malého poseroutky 8 - Fakt smůla (CooBoo)
  • Jan Lebeda: Medovníček a řeka Modrávka / ilustrovala Zdeňka Študlarová (Brána)
  • Zdeněk Svěrák: Tři bratři / ilustroval Václav Šlajch (Fragment)
  • Ivana Peroutková: Anička v Austrálii / ilustrovala Eva Mastníková (Albatros)
  • Rachel Renée Russellová: Deník mimoňky (Mladá fronta)
  • Josef Čapek: O pejskovi a kočičce (Baset)
  • Miloš Kratochvíl: Prázdniny blbce č. 13 / ilustrovala Lenka Jasanská (Mladá fronta)
  • Jacqueline Wilsonová: Hvězdička (BBArt)
  • Klára Smolíková a Honza Smolík: Viktorka a vesmírná dobrodružství (Portál)
  • John Flanagan: Hraničářův učeň 12 - Královská hraničářka (Egmont)
  • Evžen Gogela; Ivo Macharáček: Tajemství staré bambitky (Edice ČT)
  • Hana Lamková - Jaroslav Němeček - Jiří Poborák - Richard Svitalský: Čtyři detektivní příběhy Čtyřlístku (Čtyřlístek)
  • Ladislav Špaček: Tereza (Mladá fronta)
  • Rick Riordan: Bohové Olympu 4 - Hádův chrám (Fragment)
  • Zuzana Kovaříková: Za zvířátky do hor / ilustrovala Andrea Tachezy (Albatros)
  • Jan Vodňanský: Máme doma gorilu / ilustroval Alois Mikulka (Albatros)
  • Sandra Vebrová: Ducháčkovic rodina / ilustroval Václav Ráž (Fragment)
  • David Laňka: Prázdniny Billa Madlafouska / ilustrovala Markéta Vydrová (No Limits)
  • Petra Braunová: Kuba nechce prohrávat / ilustroval Jiří Bernard (Albatros)
  • Walt Disney: Zvonilka a piráti (Egmont)

Na všechny dětské čtenáře se těšíme v půjčovně pro děti na Palackého ulici!